ویدیو HD

تماشای میراث ارزشمند بوتسوانا | طبیعت زیبای جنوب آفریقا

از میان هزاران جاذبه دیدنی دنیا، این بار مناطقی طبیعی از کشور بوتسوانا را برای گشت و گذار انتخاب کرده ایم. جمهوری بوتسوانا (Botswana) در جنوب قاره آفریقا قرار دارد و مانند بیشتر سرزمین های این قاره، به خاطر طبیعت ناب و حیات وحش منحصر به فردش شهرت پیدا کرده است. پایتخت این کشور گابورون (Gaborone) نام دارد و بر اساس سرشماری سال 2016، جمعیت این کشور تنها 2.25 میلیون تن است.

بخش عظیمی از خاک بوتسوانا را در نواحی غربی، بیابان کالاهاری تشکیل می دهد؛ شرق بوتسوانا نیز با تپه زار پوشیده شده است و همچنین در شمال این سرزمین دریاچه های نمک به چشم می خورند. بوتسوانا وضعیت خوبی برای برداشت محصول و کشاورزی ندارد و تنها در حدود ۴ درصد زمین های این سرزمین بدون هیچ مشکلی کشت می شوند. بد نیست بدانید بزرگ ترین دلتای درون سرزمینی دنیا در این کشور قرار دارد که از میراث جهانی یونسکو نیز شمرده می شود. نام این دلتا، اوکاوانگو (Okavango Delta) است؛ یکی از مناطقی که امروز به عنوان مقصد سفر برگزیده ایم. مساحت این دلتا ۱۳ هزار کیلومتر مربع است و مجموعه ای از تالاب ها، نهرها و جزایر را شامل می شود. در ادامه می خواهیم نگاهی به این منطقه داشته باشیم و با محلی ها همراه شویم که ما را با وسیله ای به نام ماکورو به این سو و آن سوی دلتا می برند؛ ماکورو به نوعی قایق کانو می گویند که با تنه درخت ساخته شده است.

اما اینجا تنها مقصد سفرمان نیست. در همین کشور بوتسوانا اگر از دلتای اوکاوانگو کمی به سوی شمال شرقی بروید، بارانداز رود چوبه (Chobe River) را می بینید؛ دیگر مقصد سفر امروزمان. این جاذبه، بخشی از پارک ملی چوبه شمرده می شود و به خاطر حیات وحش غنی، به ویژه جمعیت بالای فیل هایش شهرت پیدا کرده است. 

برای تماشای این دو جاذبه طبیعی در بوتسوانا با کارناوال همراه شوید. 


:Video Details

Produced By: Amazing Places on Our Planet

Music: Mystic Crock - Samsara - 07 - The Arrival

Web: https://milosh9k.com

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.