بزرگترین جزیره در جهان | گینس های گردشگری

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به بزرگترین جزیره در جهان که گرینلند ( Greenland ) نام دارد.

بزرگترین جزیره ی جهان از نظر اندازه و وسعت، وابستگی سیاسی، موقعیت جغرافیایی گرینلند نام دارد. وسعت این جزیره برابر با 2,166,000 کیلومتر مربع می باشد. باید به این نکته از همین ابتدا اشاره کرد که استرالیا را نمی توان بزرگترین جزیره نامید زیرا از آن به عنوان یک قاره یاد می شود تا جزیره.

گرینلند در آب های اقیانوس منجمد شمالی قرار گرفته و حدود 600 هزار نفر بومی و مهاجر از کشور دانمارک در آن زندگی می کنند. جالب است که بدانید نام این جزیره و یا بهتر است بگوییم سرزمین به معنی سرزمین سبز می باشد ولی تنها در برخی از مناطق آن می توان زندگی کرد و سکونت داشت و بیشتر قسمت های آن را زمین هایی سرد و برفی و یخ زده تشکیل می دهد و غیر قابل سکونت محسوب می شوند.

از لحاظ جغرافیایی می توان گفت که گرینلند در محدوده ی قاره ی آمریکا ( شمال این قاره ) واقع شده ولی با کشورهایی نظیر نروژ و دانمارک ارتباط بیشتری دارد.

از نظر سیاسی این سرزمین هنوز بخشی از پادشاهی دانمارک به حساب می آید ولی در سال 1979 بصورت خودگردان اداره می شود.

گرینلند آب و هوایی سرد و خشک و قطبی دارد. در بیشتر قسمت های آن یخچال هایی بزرگ و وسیع به چشم می خورد که نقش مهمی در شرایط کلی سیاره ی زمین دارند. با توجه به گرم شدن زمین بسیاری از این یخچال ها در حال ذوب شدن و از بین رفتن هستند.

از صنایع دستی مردمان گرینلند می توان به توپیلاک که به معنی روح نیاکان اشاره کرد که مجسمه هایی متنوع از استخوان حیوانات می باشد. 

برای آشنایی با بزرگترین جزایر دنیا مطلب بزرگترین جزایر جهان را از دست ندهید.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

گرینلند

 در چه مکانی

آب های منجمد اقیانوس شمالی

 زمان ثبت رکورد گینس

 نامشخص

بزرگترین جزیره در جهان
بزرگترین جزیره در جهان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....