ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

با فرارسیدن تعطیلات کریسمس می خواهیم بزرگترین کلکسیون گوی های برفی دنیا را به شما معرفی کرده و با هم کمی با صاحب این مجموعه آشنا شویم.

گوی های برفی اشیایی تزئینی هستند که بیشتر در ایام کریسمس، خرید و فروش می شوند، فروشگاه های زیادی در سراسر دنیا این گوی های متنوع و برفی را می فروشند اما این بار قصد داریم با کسی آشنا شویم که بزرگترین مجموعه ی گوی های برفی در دنیا را جمع آوری کرده است.

ماجرا از سال 2000 شروع شد، زمانی که شوهر وندی سوئن ( Wendy Suen ) به مناسبت کریسمس به او یک گوی برفی هدیه داد، از آن پس وندی شروع به جمع آوری این کره های برفی کوچک و زیبا کرد، آن قدر که امروزه صاحب بزرگترین مجموعه ی گوی های برفی در دنیا است.

نام او در سال 2005 میلادی در گینس به ثبت رسید زمانی که او 904 کره ی برفی داشت ولی وندی کارش را ادامه داد و امروزه در مجموعه اش 4059 گوی کوچک وجود دارد.

افتخارات وندی به همین جا ختم نشد، او در سال 2008 میلادی 1,888 گوی جمع آوری کرده بود، به همین دلیل دوباره رکوردش در گینس بروزرسانی شد و همچنین به عنوان کسی که به قله ی آرزوهایش رسید باز هم رکورد دیگری به ثبت رساند.

وندی می گوید:

با این که بزرگترین مجموعه ی گوی های برفی دنیا را دارم باز هم گویی که همسرم به من هدیه داده بود را بیشتر از همه دوست دارم و  این گوی های زیبا را نماد آرزو، شادی و حس عاشقانه می دانم.

کلکسیون وندی در خانه اش در شهر شانگهای در معرض دید علاقمندان است، در آخر شاید جالب باشد که بدانید اغلب گوی های وندی چینی و یا کانادایی هستند.

 دیگر گینس های گردشگری را در کارناوال بخوانید: رکوردهای گردشگری در گینس

جدول گینس

رکورد دار وندی سوئن
مکان چین
زمان ثبت رکورد 2005 میلادی
بزرگترین مجموعه گوی برفی
بزرگترین گوی برفی
بزرگترین مجموعه کره برفی
بزرگترین کلکسیون گوی
بزرگترین کلکسیون گوی برفی

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.