ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این بخش از گینس های گردشگری قصد داریم به صورت مختصر با بلندترین ساختمان مسکونی دنیا آشنا شویم.

کارناوال تا به امروز بارها و بارها به بهانه های گوناگون به دبی سفر کرده است، شهر مدن دبی در سال های اخیر از نظر جذب توریست توانسته بسیار قوی عمل کند و از محبوب ترین اماکن گردشگری در سطح آسیا باشد.

در شهر دبی آسمان خراش ها و ساختمان های زیادی به وجود آمده اند که توانسته اند نامشان را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برسانند، رکوردهایی مانند:

بلندترین برج جهان | گینس های گردشگری

مرتفع ترین رستوران دنیا | گینس های گردشگری

بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده دنیا | گینس های گردشگری

و صدها رکورد دیگر.

همانطور که مشاهده می کنید بلندترین برج دنیا هم در شهر دبی است، برجی که کاربری تجاری، اداری دارد اما این بار در گینس به رکوردی برخوردیم که مربوط به بلندترین ساختمان مسکونی در دنیا می باشد، این ساختمان برج پرنسس ( Princess Tower ) نام دارد که البته به زبان عربی برج الأمیرة خوانده می شود و به این نام شهرت دارد.

برج الأمیرة 1356 فوت ( معادل 413.4 متر ) ارتفاع و 101 طبقه دارد. این ارتفاع درست از پایین ترین سطح تا پشت بام این ساختمان اندازه گیری شده و ارتفاع آنتنی که روی آن نصب است محاسبه نشده است.

ساخت این برج مسکونی در سال 2005 میلادی ساخته شد و حدودا 134 میلیون یورو هزینه در بر داشت. در ابتدا تصور می شد که این ساختمان تنها بلندترین ساختمان مسکونی امارات متحده ی عربی خواهد شد اما با اندازه گیری های دقیق برج پرنسس به بلندترین برج مسکونی دنیا تبدیل گشت و یک رکورد دیگر به نام امارات در گینس به ثبت رساند.

دیگر گینس های گردشگری را هم در کارناوال دنبال کنید: رکوردهای گردشگری در گینس

جدول گینس

رکورد دار برج الأمیرة 
مکان امارات متحده ی عربی، دبی
زمان ثبت رکورد نامشخص
بلندترین ساختمان مسکونی دنی
بلندترین ساختمان مسکونی دبی
بلندترین ساختمان مسکونی جهان

#گینس های گردشگری ایران وجهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.