کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این فصل از گینس های گردشگری به معرفی کوچکترین پرنده ی دنیا که مرغ مگس خوار نام دارد خواهیم پرداخت.

مرغ مگس خوار ( bee hummingbird ) یا زنبور خوار کوچکترین پرنده ی جهان است، پس از بررسی و مطالعات بسیار مشخص شد گونه ای از این پرندگان که ساکن کوبا هستند حتی از دیگر مرغ های مگس خوار هم کوچکترند، آن ها طولشان با احتساب دم و نوک ۵۷ میلی متر است و تنها ۱٫۶ گرم وزن دارند.

در حال حاضر اعتقاد بر این است که مرغ های مگس خوار کمترین وزن را بین حیوانات خون گرم در جهان دارند، جالب است بدانید که مرغ مگس خوار رکورد دار تولید کوچک ترین تخم در دنیا هم هست.

مرغ های مگس خوار گونه ای هستند کوچک، پر تحرک و فوق العاده زیبا که نامشان در افسانه و داستان های کهن هم برده شده است. نکات جالب و دانستنی در رابطه با این پرندگان زیاد است اما از مهم ترین آن ها می توان به نوع غذا خوردنشان اشاره کرد، مرغان مگس خوار دو نیمه ی منقارشان را به هم می چسبانند تا نوکشان شبیه به لوله ای باریک شد آن وقت منقار را داخل گل فرو می برند و شهد آن را می مکند و تغذیه می کنند. این پرندگان به راستی جلوه ی کوچکی از هنر دست توانمند خداوند در طبیعت هستند.

مرغان مگس خوار از زیباترین و پرطرفدارترین گونه های پرندگان نیز می باشند و در سال های اخیر که پرنده نگری علاقمندان زیادی پیدا کرده، افراد زیادی در جستجوی این پرنده از سرزمینی به سرزمین دیگر می روند تا چند لحظه ای را از دیدن این جاندار فوق العاده دیدنی لذت ببرند، شما هم اگر علاقمند به دیدن و تماشای کوچکترین پرنده ی دنیا هستید کوبا سرزمین این مرغان کوچک است، البته باکمی تحقیق شاید بتوانید نژاد مرغان مگس خوار کوچک کوبایی را در برخی باغ وحش ها نیز پیدا کنید.

کارناوال تا به حال چند بار به مبحث پرنده نگری پرداخته است برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک کرده و با دیگر پرندگان نیز آشنا شوید:

پرنده نگری | تفریحی مسئولانه و آرامش بخش

آشنایی با پرنده های رکورددار در گینس

تهرانی ها ۵ آذر به تماشای پرنده های آسمان بنشینند

پرنده دل فریب

جدول گینس

رکورد دار مرغ مگس خوار
مکان کوبا
زمان ثبت رکورد نامشخص
کوچکترین پرنده دنیا
کوچکترین پرنده دنیا
مرغ مگس خوار
مرغ مگس خوار

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.