ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 اسفند 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

استانبول، شهری وسیع، تاریخی و رنگارنگ است که هر ساله با آغوش باز پذیرای بسیاری از گردشگران در سرتاسر دنیاست و توانسته با افتخار و برای سال های سال نام خود را در میان پربازدیدترین کلان شهرهای دنیا جای دهد. گردشگران زیادی هستند که دلشان می خواهد چند روزی در میان بناهای باستانی استانبول بگذرانند و از زیبایی و شکوه سازه های آن انگشت حیرت به دهان بگیرند. البته تمام جاذبه های شهر استانبول به بناهای تاریخی امپراتوری های عثمانی و روم شرقی خلاصه نمی شود و جنبه های مدرن شهری هم همیشه از جاذبه های درجه یک استانبول بوده است. 

پیش تر به سراغ مراکز خرید این شهر دوست داشتنی رفتیم و 15 تا از بهترین پاساژ ها و بازارهای استانبول را به شما معرفی کردیم. در آن لیست 15 تایی ترکیبی از گران ترین، مجلل ترین و البته پرطرفدارترین مراکز خرید استانبول را برای شما انتخاب کردیم و در هر بخش به معرفی امکانات، آدرس و عکس های هر یک پرداختیم. از آن جا که مراکز خرید در این شهر وسیع و پرهیاهو، تنها به همان ها خلاصه نمی شود، برای آن که حق مطلب را ادا کنیم، در این لیست حاضر با 10 مرکز خرید خوب و شناخته شده استانبول آشنا می شویم.

برای آشنایی بیش تر با استانبول بخوانید:

مراکز خرید استانبول | بهترین ها و معروف ترین ها

معرفی شهر استانبول | دانستنی های قبل از سفر

هزینه های سفر به استانبول

مساجد استانبول | بناهای باشکوه امپراتوری عثمانی

همراه کارناوال به خریدی جذاب در میان مراکز خرید استاندارد استانبول بیایید.

بهترین مراکز خرید استانبول
photo by Ahmed Abdel Hamid
مرکز خرید زرلو سنتر استانبول

1- مرکز خرید استانبول ساپایر | Istanbul Sapphire

برج ساپایر، بلندترین ساختمان شهر استانبول است که در مرکز بخش تجاری لونت، در استانبول قرار دارد. در این ساختمان بلند بخش های مختلفی به چشم می خورد که مرکز خرید و واحدهای لوکس مسکونی از آن جمله هستند. 

در مرکز خرید برج ساپایر مجموعه ای از بهترین برندها در کنار شعبه ای از بهترین رستوران های ترکیه و جهان را خواهید دید. همچنین امکان آن را دارید که در بخش عرشه ساختمان، کل شهر استانبول را از ارتفاع 236 متری و با زاویه 360 درجه به تماشا بایستید. از دیگر جذابیت ها و تفریحات این مرکز خرید، شبیه ساز پرواز هوایی است. در این شبیه ساز با کیفیت چهار بعدی درون یک هلی کوپتر و بر فراز شهر استانبول پرواز می کنید.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، لونت، خیابان اسکی بویوک دره شماره 1، امینیِتولری

Address: Emniyetevleri, Eski Büyükdere Cd. No:1, 34415 Levent/Kağıthane/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

2- مرکز خرید ویاپورت | Viaport

مرکز خرید ویاپورت که قدری خارج از شهر قرار گرفته، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید نه تنها استانبول، بلکه ترکیه است که در خود نزدیک 200 مغازه و فروشگاه را جای داده است. همچنین مرکز خرید ویاپورت پارکینگ بزرگی دارد که ظرفیت جای گیری 4500 ماشین را دارد. 

قسمت جالب توجه ویاپورت را، روباز بودن این مرکز خرید می توان دانست که برندهای مشهور و جهانی چون تیفانی و برندهای مشهور ترکی مانند واکو را میهمان خود کرده است. البته همانند هر مرکز خرید معروف دیگری، ویاپورت نیز در بخش پوشاک و لوازم تنها به بزرگسالان محدود نمی شود و شعبه های قابل توجهی از پوشاک و اسباب بازی نیز در این فروشگاه بزرگ به چشم می خورد. 

خوب است بدانید درست در مقابل مرکز خرید ویاپورت، شهربازی بزرگی با 20 بخش مختلف وجود دارد. همچنین یک مجتمع سینمایی در کنار این مکان ساخته شده است. گرچه برای رسیدن ویاپورت باید مسافت نسبتا زیادی را رانندگی کنید، اما تنوع مغازه ها و فودکورت با کیفیت ویاپورت شما را نا امید نمی کند.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، پندیک، خیابان ددپاشا شماره 19، محله ینیشهیر

Address: Yenişehir Mah., Dedepaşa Cad. No:19, 34912 Pendik/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

3- مرکز خرید فروم مرمره | Marmara Forum Alisveris Merkezi

مرکز خرید فروم مرمره نیز همانند دیگر مراکز خرید مشهور و معتبر استانبول، بسیاری از برندهای مشهور جهان و ترکیه را در خود جای داده است و شما را به خرید متفاوت دعوت می کند. در این مرکز خرید تنها برندها نیستند که توجه شما را جلب می کنند و معماری جالب بنا نیز سرگرم کننده است. 

مرکر خرید مرمره فروم که در محله باکیرکوی استانبول قرار گرفته، محلی برای گردهم آیی 300 فروشگاه متنوع و مختلف بوده و البته یک زمین بازی وسیع و 13 هزار متری را نیز برای تفریح بازدیدکنندگان ایجاد کرده است.

 برای رسیدن به مرکز خرید مرمره فروم به راحتی می توانید روی وسایل حمل و نقل عمومی شهر استانبول حساب کنید. 

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، باکیرکوی، بولوار جوبانجشمه کوشویولو شماره 3، عثمانیه

Address: Osmaniye, Çobançeşme Koşuyolu Bulvarı No:3, 34568 Bakirköy/Bakırköy/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

4- مرکز خرید ویالند | Vialand

 ویالند نخستین مجموعه در ترکیه است که در فضای سرپوشیده خود، یک شهربازی بزرگ را در کنار مرکز خرید و مرکز اجراهای نمایشی در کنار هم قرار داده است. البته ویالند را بیش تر به سبب شهربازی بزرگش می شناسند اما نمی توان از مرکز خرید این مجموعه نیز چشم پوشید. 

مرکز خرید ویالند که در منطقه ایوب استانبول قرار دارد، وسعتی در حدود 10 زمین فوتبال داشته و در نتیجه طیف مختلفی از مغازه ها و فروشگاه ها را در این مرکز خرید بزرگ خواهید دید. اگر به این مرکز خرید سر زدید، حتما زمانی را هم به شهربازی ویالند اختصاص بدهید.

برای اطلاع بیش تر از شهربازی ویالند بخوانید: بهترین شهربازی های استانبول

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، ایوب، خیابان شهید متین کایا شماره 11، محله یسیلپینار 

Address: Yesilpinar Mahallesi, Sehit Metin Kaya Sok. No: 11 | Eyup, Istanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

5- مرکز خرید الیویوم | Olivium Outlet Center

الیویوم یکی از بزرگ ترین و نخستین مراکز خرید استانبول است که نه تنها برای فروشگاه های متنوعش، بلکه به سبب سازه جذابش نیز مورد توجه می باشد. این مرکز خرید که از سال 2000 میلادی افتتاح شده است، در منطقه کاری شهر استانبول و درست خارج از دیوارهای این شهر باستانی قرار گرفته است. 

جالب است بدانید که الیویوم در ابتدا تنها 25 فروشگاه داشت اما امروزه تعداد مغازه های آن به 118 عدد افزایش پیدا کرده و وسعتی 45,000 متر مربعی را در چهار طبقه به خودشان اختصاص داده اند. همچنین خوب است بدانید که این مرکز خرید به پارکینگی دو طبقه با 1000 جای پارک مجهز می باشد. 

از دیگر بخش های جذاب الیویوم می توان به یک سوپرمارکت، 6 سالن سینما، سالن تئاتر، سالن بولینگ و تعداد بسیاری رستوران و کافه اشاره کرد.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، زیتینبرنو، خیابان پروفسور معمر آکسوی 30، بشتلسیز

Address: Beştelsiz, Prof. Dr. Muammer Aksoy Cad. No:30, 34020 Zeytinburnu/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

6- مرکز خرید اپتیموم | Optimum Outlet

مرکز خرید اپتیموم همانند دیگر مراکز خرید معتبر استانبول، مجتمعی با فروشگاه های معتبر جهان و ترکیه است که هم موقعیت لذت خرید طور و هم تفریح با وسایل بازی را فراهم می کند. در این مرکز خرید برندهایی چون منگو، آدیداس، نایک، یو اس پولو و ... را در 5 طبقه مختلف خواهید دید. 

در مرکز خرید اپتیموم هر دو نوع فروشگاه های زنجیره ای و شعبه های معروف به همراه فود کورت و امکانات رفاهی در اختیار شما قرار خواهند گرفت. از بخش های قابل توجه این مرکز خرید، زمین اسکیت روی یخ و سالن سینمایی باکیفیت می باشد.

مرکز خرید اپتیموم یکی از بهترین مراکز خرید استانبول است که سازه جذاب با معماری خاصی دارد و این امکان را به بازدیدکنندگان خود می دهد که در هر طبقه لذتی متفاوت را تجربه کنند. این مرکز خرید در محله ینی صحرا و بخش آسیایی استانبول قرار گرفته و دسترسی خوبی به وسایل حمل و نقل عمومی شهر دارد.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، آتاشهیر، خیابان استقلال 2/B، ینی صحرا

Address: Yeni Sahra, İstiklal Sokak 2/B, 34746 Ataşehir/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

7- مرکز خرید ویاپورت مارینا | Viaport Marina

ویاپورت مارینا مجموعه جذابی است از مرکز خرید، سرگرمی، گردشگری، آکواریوم و مرکز تجارت که همگی در حاشیه دریای مرمره قرار دارند. این مجموعه یکی از نخستین مراکز زندگی است که در حاشیه دریا قرار دارد.

در مرکز خرید ویاپورت مارینا طیف متنوعی از برندها و فروشگاه های شناختهشده دنیا را از نزدیک خواهید دید ودر کنار مرکز خرید شکیل نیز، تعدادی بسیاری کافه های درجه یک و رستوران در اختیار شما قرار می گیرند. 

اگر قصد گشت و گذار در این مجموعه را دارید، شهربازی ویاسی (ViaSEA) را نیز در برنامه تفریحی خود قرار دهید.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، توزلا، خیابان بالیکجیلار شماره 20، محله جامی

Address: Cami Mah. Balıkçılar Sok. No:20, 34940 Tuzla/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

8- مرکز خرید مالتپه پارک | Maltepe Park Shopping Center

 مرکز خرید ماتپه پارک با لیستی از انواع فروشگاه های پوشاک خانم ها و آقایان، جواهرات، لوازم دیجیتال، لوازم آرایشی و بهداشتی و ... می باشد که در هر بخش به برندهای سرشناس و نام آور زینت یافته است. از مشهورترین برندها می توان به حضور اپل، ویکتوریا سیکرت، سواروسکی و ... اشاره کرد. 

همچنین خوب است بدانید این مرکز خرید به پارکینگی با گنجایش 2900 جای پارک و همچنین سینمای بزرگی به نام سینماماکسیموم اشاره کرد.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، مالتپه، توگای یولو شماره 67، جویزلی

Address: Cevizli, Tugay Yolu No:67, 34846 Maltepe/İstanbul, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

9- مرکز خرید کپسیتی | Capacity Alisveris Merkezi

مرکز خرید کپسیتی یکی از بهترین مراکز خرید در منطقه باکیرکوی استانبول است که با برندهای مشهور و معماری جذابش شما را به سوی خود دعوت می کند. در این مرکز خرید وسیع حدود 200 مغازه و فروشگاه و 217 برند مشهور جهانی و ترکی در کنار هم به چشم می خورند. کپسیتی همچنین به پارکینگی با 2500 جای پارک مجهز می باشد. در مجموع این مرکز خرید شکیل فضایی در حدود 133 هزار متر مربع را به خودش اختصاص داده و دنیایی وسیعی از خرید لذت بخش را به شما هدیه می دهد.

همچنین خوب است بدانید در مرکز خرید کپسیتی حدود 9 سالن سینمای مجهز و به روز با 1500 صندلی وجود دارد. 

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، استانبول، باکیرکوی، خیابان فیشخانه شماره 7، میدان زیتینلیک

Address: Zeytinlik Quarter Fişekhane Avenue No:7 Bakırköy İstanbul

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

10- مرکز خرید اوزدلیک پارک | Ozdilek Park Istanbul

مرکز خرید اوزدلیک، گرچه شاید در برابر دیگر مراکز خرید معرفی شده قدری کوچک تر باشد، اما محل قرار گیری آن در محله لونت استانبول و البته مغازه های آن، به قدر کافی جبران کننده هستند. مرکز خرید اوزدلیک درست در کنار مرکز خرید معروف کنیون قرار و مترو سیتی قرار گرفته و می توانید بازدید و گردش و خرید خود در آن ها را در یک یا دو روز قرار دهید. 

علاوه بر فروشگاه ها و مغازه های با کلاس، یکی از ویژگی های بارز و دوست داشتنی اوزدلیک، سقف سبز و گلخانه ای این مرکز خرید است. جایی که می توانید برای دقایقی از شلوغی و فضای شهری بیوک دره فرار کنید. 

مرکز خرید اوزدلیک علاوه بر فروشگاه های پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم الکترونیک، برای لوازم خانگی اش نیز مورد توجه است.

ساعات کار: 10 تا 22

آدرس: ترکیه، شیشیلی، لونت، خیابان بیوک دره شماره 181

Address: Büyükdere Caddesi No:181, 34394 İstanbul/Levent / Şişli, Turkey

بهترین مراکز خرید استانبول
بهترین مراکز خرید استانبول

سخن آخر

تا به حال به یکی از مراکز خریدی که معرفی شد، رفته اید؟ تجربه شما از گردش و خرید در این مراکز خرید چگونه بود؟

برای آشنایی بیش تر با دیگر جاذبه ها و اطلاعات استانبول بخوانید:

هزینه های سفر به استانبول

بهترین پارک های استانبول ترکیه

کاخ های باشکوه عثمانی در استانبول

پارک های آبی استانبول

آکواریوم های استانبول

شهربازی های استانبول

خاطرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

9 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
diana

سلام من میخواستم چند تا سوال بپرسم اگه جواب بدین ممنون میشم 1.من علاقه به هیجان و طبیعت و سواحل زیبا دارم ایا استانبول طبیعت خوبی داره سواحلش چطوره برنامه های شبش جالب هست. 2.من میخوام تو مهر ماه برم. خرید هم زیاد ندارم مگر دو ست لباس بگیرم همین .ایا موقعه خوبی هست برم تو این تایم

بهاره فلاح

سلام دوست عزیز

جاذبه های تاریخی استانبول بیش از جاذبه های طبیعی آن زبانزد هستند و می توانید در صفحه جاذبه های طبیعی استانبول با این دیدنی ها آشنا شوید. بهار و پاییز بهترین فصول سفر به استانبول محسوب می شوند اما باید بدانید در این فصل آب و هوای این شهر خنک است و با باران های کوتاه و شدید غافلگیر می شوید. برای برنامه ریزی بهتر سفرتان پیشنهاد می کنم مطالب هزینه های سفر به استانبول و معرفی شهر استانبول را بخوانید.

08 اردیبهشت 1399

10 فروردین 1399

M Hajmohammadkashi
دوباره سلام
قبلا بعد از معرفی هر مراکز خرید میگفتید خرید داخلش گرانه متوسطه یا ارزون...الان چرا برداشتید ؟؟
کدوم مراکز خرید قیمت مناسب تر هستن یا الان که تخفیف داره اونجا کدوما تخفیف های بهتری دارن؟؟
تشکر
زينب شيرازی

سلام دوست عزیز کارناوالی

خوشحالیم از داشتن مخاطبان پیگیر و همراهی چون شما

هنوز هم فرمت دسته بندی مراکز خرید بر اساس قیمت وجود دارد، منتها این مطلب از مطالب قدیمی کارناوال است و در دست به روز رسانی قرار دارد تا اطلاعات آن به شکل جدید نمایش داده شود. 

از جمله مراکز خرید مناسب تر در این لیست می توان به مرکز خرید فروم مرمره اشاره کرد.

با سپاس از همراهی شما

15 شهریور 1397

15 شهریور 1397

سوسن

سلام پنج جای معروف که ارزش گردش در استانبول رو داره رو بگین لطفن

زينب شيرازی

سلام دوست عزیز کارناوالی

این ها را بخوانید تا با بهترین جاذبه ها: بهترین جاذبه های استانبول | گوشه ای از برترین های ترکیه

و 

بهترین تجربه های استانبول: هرگز در سفر به استانبول این تفریحات را از دست ندهید

آشنا شوید.

با آرزوی سفری خوش برای شما

14 مرداد 1397

14 مرداد 1397

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.