karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

هر کس دلیل و هدفی از سفر کردن دارد و به دنبال خواسته ای مشخص از خانه و کاشانه اش دل می کند و به مقاصد دور و نزدیک می رود. جاذبه های طبیعی و هنرنمایی آفرینش در جای جای کره ی زمین، وسوسه را به جان خیلی ها می اندازد و آن ها را راهی سفر می کند. برخی کوهستان و هوای یخ زده اش را می پسندند، برخی دیگر به سوی دریاچه ها و جنگل ها می روند و بعضی دل به سکوت کویر می سپارند. فرقی نمی کند که شما به سراغ کدام جاذبه طبیعی می روید چرا که طبیعت در هر کجا و به هر شکل می تواند شما را مبهوت زیبایی های خویش سازد. 

در این میان برخی افراد همچون عکاسان به تماشا کردن اکتفا نمی کنند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا آنچه را که می بینند با دیگران به اشتراک بگذارند. آن ها دوربین به دست می شوند تا دیگران را در لذت تماشای جلوه های بی بدیل آفرینش سهیم کنند و آن ها را برای لحظاتی هر چند کوتاه از روزمرگی ها دور نمایند. عکاسان در برخی مواقع ساعت ها وقت صرف می کنند و سختی های زیادی را به جان می خرند تا مناظر را به زیبایی هر چه تمام تر به تصویر بکشند و از شکار عکس های تماشایی غرق در لذت شوند.

امروز می خواهیم به سراغ هنر عکاسان چیره دست برویم و با تماشای عکس ها سفری کوتاه در سرتاسر کره زمین را تجربه کنیم. تصاویری که برایتان برگزیده ایم، از میان رقابت سالانه ی برترین عکس نشنال جئوگرافیک، انتخاب شده اند؛ رقابتی که در آن به عکاسان فرصت داده شده تا هفدهم نوامبر ۲۰۱۷ تصاویر خود را برای این مجله ی عکاسی ارسال کنند. برنده ی این رقابت، جایزه ای به ارزش ده هزار دلار و حق انتشار در مجله ی نشنال را دریافت می کند و یک حساب کاربری ویژه در اینستاگرام نشنال جئوگرافیک نیز به وی تعلق می گیرد.

مجله ی نشنال جئوگرافیک، نشریه رسمی انجمن نشنال جئوگرافی است که در سال ۱۸۸۸ در کشور آمریکا و با هدف معرفی و حفاظت از آثار طبیعی، زیست‌شناسی، باستان‌شناسی و علوم جغرافیایی تاسیس شده است. 

در گذشته بخشی از این تصاویر را برایتان به نمایش درآوردیم و امروز بخش دیگری از آن ها را تقدیمتان می کنیم. با کارناوال همراه باشید و از دیدن این تصاویر خارق العاده لذت ببرید.

ورود به قسمت اول تصاویر مسابقه عکاسی نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۷

مسابقه سالانه نشنال جئوگرافیک

1- دروازه پنهان

عکاس تصویر، مارک بیگالکسی (Marek Biegalski)، درباره‌ی این تصویر می گوید:

در حال قایق سواری در حوالی گرینلند غربی (western Greenland) بودم که به چنین صحنه‌ی شگفت انگیزی برخوردم. گویی کوه یخ شناور به شکلی هنرمندانه تراشیده شده و شکل یک کمان و قوس را پیدا کرده بود. این اوج خوش شانسی به حساب می آمد، هیچ ابری در آسمان نبود و باد هم نمی وزید. بهترین زمان برای عکاسی در اقیانوس منجمد شمالی!

بد نیست بدانید که گرینلند نام ناحیه ای خودمختار است که بین اقیانوس اطلس و اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد.

عکس کوه های یخ

Marek Biegalski

2- سرگردان

طوفان شن در پارک ملی آنتیل امل (Altyn-Emel National Park) غوغایی برپا کرده و آلسیا اسدچایا (Alesya Osadchaya) را بر آن داشته تا تصویری ثبت کند. این پارک در کشور قزاقستان قرار دارد.

کویر

Alesya Osadchaya

3- لاک‌پشت سبز در سرخی غروب

لاک‌پشت سبز دریایی که به نام لاک‌پشت سبز نیز شناخته می شود، جانداری است که در آب های گرمسیری زندگی می کند و به سبب وجود لایه ای از چربی سبز رنگ در زیر لاکش به این نام مشهور شده است. گابی باریتیو (Gaby Barathieu) به خوبی توانسته تلفیق رنگ این لاک‌پشت و سرخی غروب را به ثبت برساند.

لاک پشت سبز

Gaby Barathieu

4- رودخانه یخ زده

مانیش ممتانی (Manish Mamtani) این عکس هوایی را در ایسلند به ثبت رسانده است. آب رودخانه در ترکیب با سنگ ها در زیر یخچال های طبیعی به رنگی در می آید که در تصویر می بینید.

طبیعت ایرلند

Manish Mamtani

5- وحشی و پر احساس

در تصویر یک جفت روباه را می بینید که در پناهگاه ملی حیات وحش کیداک (Kodiak National Wildlife Refuge) در آلاسکا زندگی می کنند و سوژه ی عکسبرداری برای جاشوآ بلوین (Joshua Blouin) شده‌اند.

روباه آلاسکا

Joshua Blouin

6- سنجاقک خیس

تری زندی (Teri Zandi) از این عکس به عنوان یکی از بهترین کارهای خود یاد می کند و می گوید:

در یک صبح سرد مشغول جستجوی حشرات برای سوژه عکاسی بودم و به یک باره این سنجاقک زیبا را دیدم. گویی در بهشت بودم! چرا که این حشره از جایش تکان نخورد و به من فرصت کافی داد تا تصویر دلخواهم را به ثبت برسانم.

سنجاقک

Teri Zandi

7- حیوانات در حال گذر از روی پل

عکاس، سان تونگ (Son Tong)، توجه بینندگان را به عبور حیوانات از روی پل جلب می کند و می گوید:

سنگاپور، صاحب اولین پل اکولوژیکی در جنوب شرقی آسیا است. این پل ها برای بازگرداندن ارتباط زیست محیطی بین دو منطقه طبیعی ایجاد شده که توسط بزرگراه به دو قسمت تقسیم شده اند. پل اکولوژیکی اجازه می دهد حیوانات به راحتی و بدون خطر مرگ به طرف دیگر بروند تا مواد غذایی و یا همسر و فرزندان خود را پیدا کنند.

سنگاپور

Son Tong

8- فست فود

عکاس شین کالین (Shane Kalyn) لحظه ی ثبت این تصویر را اینگونه توصیف می کند:

پس از چند دقیقه اعتماد روباه را به دست آوردم و به او نزدیک شدم. دیدم که این حیوان به سمت یک سوراخ یورش برد و در چشم بر هم زدنی یک خرگوش را شکار کرد.

روباه

Shane Kalyn

9- اولین باران

دریاچه پارک ملی امبوسلی ( Amboseli National Park) در کنیا، به سبب خشکسالی های متعدد کاملا خشک شده و اینگونه ترک هایی بر روی زمین پدیدار گشته اند. عکاس کن دایبال (Ken Dyball) در حال گشت زدن در اطراف دریاچه بوده که چشمش به این طوفان خورده و آن را در قاب تصویر گنجانده است.

کنیا

Ken Dyball

10- کنجکاوی

نهنگ کوهان‌دار مشغول گشت و گذار در آب بوده که دیانا باچنر (Daina Buchner) دست به دوربین برده و این تصویر را به ثبت رسانده است. او در این باره می گوید:

توصیف این حیوان خیلی سخت است. به نظر من این لحظه شبیه یک رویا بود؛ نهنگ به ما نزدیک و چشم در چشم می شد و لحظه ای دیگر از ما فاصله می گرفت. گویی کنجکاو بود بیشتر در مورد ما بداند همانگونه که ما نیز دوست داشتیم از درونش باخبر شویم.

نهنگ کوهان دار

Daina Buchner

11- به دنبال غذا

خرس روی دو پایش ایستاده و کنجکاوانه، هوا را بو می کند. مجمع الجزایر سوالبارد (Svalbard) به معنای کرانه سرما در منطقه شمالگان واقع در اقیانوس منجمد شمالی قرار دارد و شمالی ترین منطقه ی تحت کنترل کشور نروژ به شمار می رود. عکاس، دیوید سینکلر (David Sinclair)، می گوید:

در این موقع از سال خرس ها به دنبال غذا می گردند تا دلی از عزا درآورند.

خرس قطبی

David Sinclair

12- شگفتی خلیج

خلیج لن ها (Lan Ha Bay) بخشی از خلیج هالونگ است که در ویتنام شمالی قرار دارد. این تصویر توسط سان تونگ (Son Tong) به ثبت رسیده است.

خلیج عالونگ

Son Tong

13- از ساکنان معبد

در تصویر میمونی را می بینید که در یک معبد باستانی در حوالی ویرانه های هامپی (Hampi) در هند به پرواز درآمده و در لنز دوربین پار پاره (Par Parekh) جای گرفته است.

ورود به صفحه اختصاصی ویدیو هامپی هند

هامپی هند

Par Parekh

14- آهنگ پاییز

سوار بر قایق شده و در حال گذر از کنار رنگ های پاییزی، طبیعت تماشایی ایالت نیوهمپشایر (New Hampshire) را می بیند و لذت می برد؛ غافل از آنکه چشمان تیزبین عکاس، مانیش ممتانی (Manish Mamtani)، منتظر یک سوژه ناب است. نیوهمپشایر در شمال شرقی آمریکا قرار دارد.

طبیعت آمریکا

Manish Mamtani

15- نگاه کن!

دیزی گیلاردینی (Daisy Gilardini) که این تصویر را در منطقه پاتاگونیا (Patagonia) آمریکای جنوبی به ثبت رسانده، درباره ی آن می گوید:

پاتاگونیا سرزمین ابرها و بادهاست. ابرهای عدسگون این منطقه از شهرت خاصی برخوردارند و ترکیب آن ها با یک شتر بی کوهان که بومی آمریکای جنوبی است به شما فرصت ثبت خارق العاده ترین تصویر عمرتان را می دهد.

طبیعت آمریکای جنوبی

Daisy Gilardini

سخن آخر

با هم نگاهی به بخشی از زیباترین تصاویری داشتیم که از سراسر جهان به ثبت رسیده و ما را در لذت تماشای زیبایی های زمین شریک می کنند. شما هم از خیر این زیبایی ها نگذرید و هر بار که جلوه ای تماشایی از طبیعت را دیدید آن را به ثبت برسانید و دیگران را در تجربه ی دیدنش سهیم نمایید.

از دیدن این تصاویر لذت بردید؟

به نظر شما کدام یک از آن ها لایق برنده شدن هستند؟

زیباترین جاذبه ی طبیعی را در کجا دیده اید؟ آیا تصویری از آن ثبت کرده اید؟

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

فهیمه متولی

برای بودن در کنار کارناوالی ها حتما باید مدرک دانشگاهی وتحصیلات عالی داشت

کارناوال

با سلام خدمت شما دوست کارناوالی

اگر قصد همکاری با مجموعه کارناوال را دارید با ایمیل Karnaval.ir@gmail.com مکاتبه کنید.

با تشکر از توجه شما

31 اردیبهشت 1397

انتشار:31 اردیبهشت 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.