ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 اسفند 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

جان جانان بر سر سفره عید | عکس نوروزی کارناوال

سفره را پهن می کند، پیش از همه قرآن را می بوسد و با چال لبخند همیشگی اش، آرام کتاب دوست داشتنی اش را رو به روی آینه می گذارد. از صبح و آفتاب نزده، بوی عطر چای تازه دم را میهمان خانه کرده و آب را به سر و روی شمعدانی ها پاشیده. چارقدش چون همیشه به سپیدی برف می زند و آخ از لبخندش! لبخندش همان رنگ، همان مهر، همان عطر منحصر به خودش را دارد... مهسا عطاران، از عکاسان جوان و خوش آتیه کشورمان این عکس را به ثبت رسانده است. او درباره عکس نوروزی اش که بخشی از مجموعه بن بست 79 است، این گونه توضیح می دهد:
بن بست 79، مجموعه عکسی است که حکایت از زندگی روزمرّه مادربزرگ های تنهای ایرانی دارد. که زنده اند به امید. چای دم می کنند. به گلدان ها رسیدگی می کنند. هفت سین می چینند و دلخوشند به دیدار کسانی که دلیل درد پایشان، موی سپیدشان، لنگان لنگان راه رفتنشان و کم سویی چشمانشان هستند. با این وجود امید همان دور همی مختصر دور سفره هفت سین، قند در دلشان آب می کند و علت ادامه زندگیشان می شود. سپاس فراوان از برادر عزیزم، محمد حسین، که اگر راهنمایی ها و حمایت های بی شائبه اش نبود، انجام این پروژه غیر ممکن می نمود. و سرکار خانم پروین سبزدوده که با صبوری و مهربانی، همانند تمام مادربزرگ های ایرانی در طول این پروژه بعنوان مدل همراهم بودند.
در این لینک از مطالعه مطالب نوروزی لذت ببرید: نوروزانه های کارناوال و در اینجا نگاهی به سایر عکس های نوروزی کارناوال بیاندازید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.