karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

آخرین خورشیدگرفتگی قرن بیستم

در سال 1378 در چنین روزی (۱۱ آگوست ۱۹۹۹م)، دنیا شاهد خورشیدگرفتگی بی نظیری بود، وجه جالب این کسوف در ایران، امکان تماشای آن در اغلب نقاط کشور مانند چابهار و ماکو بود. این خورشیدگرفتگی که آخرین کسوف کامل قرن بیستم محسوب می شد، از مرز شمال غربی ایران شروع شد و از شهرهایی چون بروجرد، اصفهان، کرمان، ایرانشهر قابل رویت بود.  جالب است بدانید بار دیگری که امکان رویت خورشیدگرفتگی در ایران وجود دارد، در سال 2034 میلادی خواهد بود. در این هنگام کسوف از مرز جنوب غربی ایران آغاز می شود و از مرکز و استان فارس عبور خواهد کرد. خوب است بدانید که تصویر پیش رو، این رویداد را در فرانسه به تصویر کشده است.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

fx.amir

به نظر من این عکس خیلی مصنوعی هستش و خیلی بد هم کار شده روش

انتشار:20 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.