ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Unknown

در تعطیلات نخستین روزهای بهار، کوله بارتان را ببندید و همراه ما به دل طبیعت دلربای ایران بیایید. می خواهیم سبکبار سفر کنیم و خودمان را به یکی از شمال شرقی ترین نقاط ایران برسانیم. راهی استان خراسان رضوی و مشهد می شویم و جاده کلات نادر را در پیش می گیریم. دشت های وسیع، سرسبز و پوشیده از گل های وحشی را پشت سر می گذاریم و می گذاریم چشمان مان این زیبایی را نوش کنند ... در میانه راه به کلات نادر، این شهر کوچک و زیبا می رسیم و از کاخ خورشید و آبشار زیبای کلات دیدن می کنیم... اما این جا انتهای مسیر نیست و جاده هنوز ما را فرا می خواند... مسیر پر پیچ و خم را ادامه می دهیم و آن قدر می رویم تا به روستاهای قزقان دره برسیم. روستایی کوچک با دشت هایی فراخ و چشمگیر... حال نوبت آن است که از ماشین پیاده شویم، با فراغ بال آبی آسمان را در آغوش کشیم و سبزی دشت ها را به خاطر بسپاریم... گاه ممکن است نوای حزن انگیز نی چوپانی را بشنویم و صدای بع بع گوسفندها، این سمفونی طبیعت را کامل کنند...

عکس فوق العاده پیش رو در چنین نقطه ای و به دست عکاس توانای ایرانی، حسام موسوی نیک گرفته شده است.

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
diana

باور نکردنی خواهد بود براتون صحنه هایی که در جاده این کلات نادر خواهید دید از شالیزار های برنج تا خیلی مزرعه های دیگه و پیچ و خم های جاده چالوس طور . داخل خودش هم که محشره . ازتون خاهش میکنم که یک نوشته درباره ی کلات نادر بگذارید در سایتتون .

17 فروردین 1399

بانو ايرانى

من یک بار به کلات نادر رفتم و برام باورش سخت بود که همچین جایی در نزدیکی مشهد قرار داشته باشه . بهتون پیشنهاد میکنم که حتما سری بزنید و حسابی لذت خواهید برد .

09 فروردین 1399

سيامك برقعى

عکس و نوشته خیلی زیبا و فرح بخشی رو به نمایش گذاشتید .

25 اسفند 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.