ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 فروردین 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

رقص نوروزی در تاجیکستان | عکس نوروزی کارناوال

اگر فکر می کنید که جشن باستانی نوروز، جغرافیایی به وسعت ایران دارد، در اشتباهید. نوروز آن قدر شیرین و لذت بخش است که دل از فرهنگ های دیگر نیز ربوده و خودش را در وسعت چندین کشور گسترانده است. تاجیکستان یکی از همین کشورهاست که با آداب و رسوم خاص خودش آمدن بهار را جشن می گیرد. رقص های محلی گوشه ای از این مراسم شکوهمند است. دانشجوهای تاجیکی نیز تمام تلاش خود را می کنند تا این جشن را هر چه با شکوه تر برگزار نمایند. این تصویر توسط دیمون لینچ (Damon Lynch) در مراسم نوروزی دانشگاه پداگوژیک در دوشنبه،تاجیکستان، به ثبت رسیده است. در این لینک از مطالعه مطالب نوروزی لذت ببرید: نوروزانه های کارناوال و در اینجا نگاهی به سایر عکس های نوروزی کارناوال بیاندازید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
پیمان شهشهانی

درود بر شما سرکار خانوم فلاح. از دید من، جمله دوم متنتون در ذهن خواننده، درباره مناسبات فرهنگی و تاریخی ایرانیان و تاجیکان اندکی ابهام ایجاد میکنه. به نظر بنده، تاجیک ها، نسبت به ما ایرانی ها، "فرهنگ دیگر" به حساب نمیان. چرا که همه ما نه تنها دارای ریشه مشترک، که دارای تنه و شاخه های مشترکیم. اندک تفاوت هایی هم که در برگ ها داریم در کمتر از دو قرن گذشته ایجاد شده که در قیاس با هزاره ها یگانگی، تقریبن قابل صرف نظر کردنه. سپاس از شما و "کارناوالِ" بی همتا و دوست داشتنی!

بهاره فلاح

با سلام خدمت شما همراه کارناوالی درست است که فرهنگ ایرانی و تاجیکی ریشه ی مشترکی دارند اما فرهنگ این کشور و مردمانش در بررسی های فرهنگی به عنوان فرهنگ تاجیکی مورد مطالعه قرار می گیرد و این امر به هیچ عنوان وجود ریشه های مشترک را نقض نمی کند. سپاس از همراهی و دقت نظر شما دوست عزیز

14 فروردین 1396

12 فروردین 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET