کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

پاییز جادوگر قهاریست؛ قلم جادویی‌اش را بر می دارد و رنگ ها را بر تن زمین می پاشد تا چشم ها را به خود خیره کند. هر کس که فقط یک بار برگ ریزان پاییز را دیده یا غرق در تماشای رنگین کمان رنگ ها بر روی درختان شده باشد، خوب می داند سحر این فصل به این راحتی ها باطل نمی شود و دست از سر کسی بر نمی دارد. 

امروز می خواهیم سفری پاییزی به گوشه ای از کشور عزیزمان داشته باشیم و هنرنمایی این فصل را در یکی از دیدنی ترین جاده ها به تماشا بنشینیم. قدم به مسیری می گذاریم که از دو سو با درختان احاطه شده اند؛ درختانی که لباس زرد و قرمز و نارنجی خود را بر تن کرده و با چهره ی زیبایشان دلبری می کنند. همین دلبری های طبیعت، عکاس هنرمند، رضا زارع را راهی سفر کرده و به جاده اسالم به خلخال کشانده تا گوشه ای از این نمایش خارق العاده را در قاب تصاویر بگنجاند و ما را در دیدن گوشه از زیبایی های کشورمان سهیم نماید.

جاده اسالم به خلخال، مسیری تماشایی است که استان گیلان را به استان اردبیل متصل می کند و در هر لحظه شما را با شگفتی تازه ای غافلگیر می نماید. در یک لحظه غرق تماشای درختان سر به فلک کشید خواهید شد و در زمانی دیگر دشت زیبایی پیش رویتان قرار می گیرد. شاید به همین دلیل است که این جاده به رویایی ترین جاده جنگلی ایران شهرت یافته و علاقه مندان به سفر های جاده ای را به سوی خود کشانده است.

برای لحظاتی با ما همراه شوید و جادوی پاییز را در جاده اسالم به خلخال به تماشا بنشینید. با کارناوال همراه باشید...

ورود به صفحه اختصاصی جاده اسالم به خلخال

Photo by : Unknown

1- تن پوش هزار رنگ جاده

Photo by : Unknown

2- پاییز میان این همه رنگ فقط سپید را کم داشت!

Photo by : Unknown

3- رویای مه آلود طبیعت

زیباترین چهره جاده اسالم به خلخال را وقتی می بینید که مه بساط خود را در آن پهن می کند و بر تن درختان می پیچد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

4- رنگ های گرم بر تن درختان می نشیند و سرما را از خاطر می برد

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

5- کمی آن طرف تر از جاده 

زیبایی های اسالم به خلخال تنها به پیچ و خم جاده ختم نمی شود. کافیست به حاشیه ی آن قدم بگذارید تا جادوی طبیعت را بیشتر لمس کنید.

Photo by : Unknown

6- زمین هنوز تن پوشی سبز بر تن دارد

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

7- در پیچ و خم جاده

Photo by : Unknown

8- قصه زیبایی های پادشاه فصل ها تمامی ندارد...

Photo by : Unknown

9- هنوز دلش نمی آید جامه ی سبزش را از تن به در کند

Photo by : Unknown

10- شکوه هزار رنگ پاییز

Photo by : Unknown

11- جادویی از جنس مه

Photo by : Unknown

12- هنوز عاشق درخت است و زمین برایش جاذبه ای ندارد...

Photo by : Unknown

13- پاییز از نمای نزدیک

Photo by : Unknown

سخن آخر

پاییز که از راه می رسد باید بار سفر بست و به جاده زد. جاده در این فصل حرف های زیادی برای گفتن دارد؛ کافیست دل بسپاری و گوش فرا دهی...

این بار که به دنبال یک مسیری ناب برای رانندگی بودید از جاده اسالم به خلخال غافل نشوید و سری هم به آن بزنید تا همه ی این زیبایی های سحرانگیز را از نزدیک لمس کنید.

از دیدن این تصاویر لذت بردید؟

تا به حال از این جاده گذر کرده اید؟

چه جاده های دیدنی دیگری را در ایران می شناسید؟

منتظر دیدگاه های شما هستیم...

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

با سلام خدمت خانم فلاح خوش ذوق و شیوا گفتار واقعا ازینکه انرژی می گذارید و برای مخاطبتان ارزش قایلید بسیار سپاسگزارم.. واقعا ایران سرزمین 4 فصل و پر شکوهیه

15 مهر 1398

محسن آستانه

سلام و خسته نباشید خدمت خانم فلاح

ممنون بخاطر عکس های زیبایی که قرار دادید.
می تونستید از رودخونه فوق العاده ای که در بین درختان جادویی قرار دارن هم عکس قرار بدید. امیدوارم این صفحه رو در آینده تکمیل تر بکنید، چون حیف هست ایرانی ها ندونن چه زیبایی های چشم گیر و جادویی ای در همین مملکت خودشون قرار داره. زیبایی های بس شگرف که غم های آدم رو ذره ذره آب میکنه.
من خراسانیم و اهل شهرستان قوچان.
دقیقا سه هفته پیش همین موقع ها کنار رودخونه نشسته بودیم و یه صبحونه دبش خوردیم و چای آتیشی رو راه انداختیم و بعد از صرف چایی، من تا حدودی در اعماق رودخونه که یک شعبش در سمت چپ جاده قرار داره پیش رفتم. به قدری دل انگیزه که با کلمات نمیشه اون رو توصیف کرد. کسی که عاشق و مست طبیعت و "آب جاری" و رودخونه و درخت و جنگل و کوه باشه میدونه من چی میگم. باید خودت اونجا باشی و با چشم و با تمام حواست اونها رو درک بکنی تا اون حالت آرامش بخش رو تجربه بکنی. زبان قاصره از توصیف اون ...
از آب رودخونه ای که در سمت راست جاده هست یکی دو تا کلیپ یه دقیقه ای گرفتم ـ کیفیت فول اچ دی ـ اما مسیر سمت چپ چون مسیرش سخت بود، بخاطر قرار داشتن سنگ های بزرگ، نتونستم فیلم بگیرم. اگه یه بار دیگه به اون جاده رویایی برم حتما از اونجا یه فیلم ده دقیقه ای تهیه میکنم.
باز هم از شما بخاطر قرار دادن عکس های زیبا تشکر میکنم.

20 آبان 1397

عباسم

لامصب پول میخا، ایران جاهای زیبایی داره من عاشق گردش و تفریحم دوست دارم تمام ایران رو بگردم چون ایران همه فصول زیباست .
خانم فلاح من 
عاشق طبیعتم
اما پول ندارم
پول
پــــــــــــــــــــــــــــــول

محسن

گل گفتی عباس آقا......

08 اسفند 1396

27 آبان 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.