karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همه می دانیم که شهرنشینی مشکلات خاص خودش را دارد و روزانه میلیون ها نفر در سراسر دنیا با چالش های شهرنشینی دست و پنجه نرم می کنند. از مهم ترین نکته های آزاردهنده درباره بسیاری از شهرهای دنیا وجود ترافیک سنگین در خیابان ها و آلودگی هواست. حالا فرض کنید که این جور مشکلات در شهرها و کشورهای پرجمعیت تا چه اندازه می تواند آزاردهنده باشد. 

چین یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و ساکنانی بسیار کوشا دارد که اغلب آن ها شاغل هستند. آن ها هر روز مجبورند که ساعت های زیادی را در ترافیک سپری کنند. معضل ترافیک در این سرزمین به قدری آزاردهنده شده است که در چند سال اخیر چینی ها به دوچرخه سواری روی آورده اند. در مدت کوتاهی تقاضا برای خرید دوچرخه بسیار زیاد شد و ده ها شرکت دوچرخه سواری افتتاح شدند و به سرعت دوچرخه های گوناگونی را وارد بازار کردند. وفور دوچرخه سواران در چین باعث به وجود آمدن مشکلات جدیدی شد زیرا شهرها هنوز زیرساخت مناسبی برای سیل عظیم دوچرخه سواران نداشتند؛ برای مثال محل پارک مناسبی برای دوچرخه ها وجود نداشت و دوچرخه سواران هر کجا که می شد دوچرخه های شان را رها می کردند و همین موضوع باعث مسدود شدن معابر می شد.

شاید باورش برای تان سخت باشد اما مشکل زیاد بودن دوچرخه در چین خیلی سریع به یکی از مهم ترین چالش های سران این کشور تبدیل شد. مسوولان برای این که بتوانند میزان ورود دوچرخه به بازار را کنترل کنند، ایستگاه هایی برای اجاره دوچرخه در سراسر شهرهای بزرگ معین کردند تا دیگر نیازی به وجود دوچرخه های شخصی نباشد. چندی نگذشت که شهرهای بزرگ چین پر شدند با دوچرخه های بی استفاده ای که در گوشه و کنار رها شده بودند. حالا در اصطلاح می گویند که چین از ازدیاد دوچرخه در حال انفجار است. امروز می خواهیم سری به چین بزنیم و نگاهی بیندازیم به هزاران دوچرخه ای که روی هم تلمبار شده اند، این تصاویر جالب را از دست ندهید.

1- کارگر کوشا

تصویر پیش رو در تاریخ دوازدهم دسامبر 2017 به ثبت رسیده است. در این عکس کارگری را می بینید که با دوچرخه اش از کنار تلی از دوچرخه های بدون استفاده عبور می کند.

قبرستان دوچرخه در چین

2- دوچرخه های اضافی

قبرستانی از دوچرخه ها را می بینید. این تصویر در استان فوجیان (Fujian) چین گرفته شده است. می گویند حدود 10000 دوچرخه بی استفاده در این استان وجود دارد.

قبرستان دوچرخه در استان فوجیان چین

3- دوچرخه های اجاره ای

دوچرخه هایی که در تصویر زیر می بینید برای اجاره دادن به متقاضیان آماده شده اند. این عکس در 1 فوریه 2018 در شانگهای گرفته شده است.

قبرستان دوچرخه در شانگهای

4- انتقال دوچرخه ها

در این تصویر کارگری را می بینید که با یک بالابر می خواهد تعدادی از دوچرخه های بی استفاده را با خود ببرد. این عکس در تاریخ 13 دسامبر 2017 در استان فوجیان به ثبت رسیده است.

انتقال دوچرخه در چین

5- دوچرخه های آبی

پارکینگی با ده ها هزار دوچرخه را می بینید. این دوچرخه ها متعلق به شرکت چینی بلوگوگو (Bluegogo) هستند. تصویر پیش رو در پکن و در تاریخ 5 مارس 2018 گرفته شده است. گویا قرار است این دوچرخه ها جایگزین دوچرخه های قدیمی شوند.

دوچرخه های آبی در پکن

6- دوچرخه های رنگارنگ

اینجا انواع دوچرخه ها را با مارک ها و رنگ های مختلف می بینید. این عکس زیبا را عکاسی خوش ذوق در 28 فوریه 2017 در شانگهای به ثبت رسانده است.

دوچرخه در چین

7- دوچرخه سواران خلافکار

این عکس از پارکینگی گرفته شده که مربوط به دوچرخه های جریمه شده است. صاحبان خلافکار این دوچرخه ها، آن ها را جای مناسبی پارک نکردند و پلیس هم دوچرخه های شان را به این پارکینگ آورده است. به دلیل پایین بودن قیمت دوچرخه اغلب کسی برای پرداخت جریمه اقدام نمی کند و در عوض دوچرخه ای نو می خرد. این عکس در 17 ژانویه 2017 گرفته شده است.

پارکینگ دوچرخه چین

8- همه مرتب و به صف

در این تصویر تعداد زیادی دوچرخه استفاده نشده را می بینید که با نظم و ترتیب در کنار هم قرار گرفته اند و عکاس هنرمند این عکس توانسته آن ها را به خوبی در قاب تصویرش جای دهد. این عکس در نزدیکی میدان اصلی شانگهای گرفته شده است.

پارکینگ دوچرخه در چین

9- اینجا یک دشت گل نیست!

در نگاه اول انگار همه چیز شبیه یک دشت گل لاله به نظر می رسد اما این ها چیزی جز هزاران دوچرخه بی استفاده و رنگارنگ نیستند.

دوچرخه های رنگارنگ در چین

10- زرد و قرمز

تصویر پیش رو توسط درون گرفته شده است و به خوبی ازدیاد دوچرخه ها را نشان می دهد.

پارکینگ دوچرخه در چین

11- باز شدن پای دوچرخه ها به روستا

در این تصویر دوچرخه هایی را می بینید که در پارکینگی در یکی از روستاهای اطراف شهر هانگژو (Hangzhou) قرار دارند. این عکس نشان می دهد که در چین دوچرخه ها در روستاها نیز استفاده می شوند.

پارکینگ دوچرخه در چین

12- عبور متفکرانه

در تصویر مردی را می بینید که از کنار یک پارکینگ دوچرخه می گذرد. این پارکینگ مربوط به یک تعمیرگاه دوچرخه است. 

پارکینگ دوچرخه چین

13- تعمیر دوچرخه

این تصویر که در 6 آوریل 2017 گرفته شده است، مردی را نشان می دهد که با تلاش فراوان در حال تعمیر یک دوچرخه است.

تعمیر دوچرخه در چین

14- از بالا دوچرخه ها را ببینید

وقتی از بالا به پارکینگ دوچرخه ها نگاه می کنید تازه متوجه تعداد زیاد آن ها می شوید. این تصویر در 28 ژوئن 2017 در استان ژجیانگ (Zhejiang) گرفته شد.

قبرستان دوچرخه ها در چین

15- باز هم دوچرخه های رها شده در طبیعت

مردان چینی را می بینید که خیلی عادی از کنار دوچرخه های بی استفاده عبور می کنند.

پارکینگ دوچرخه در چین

16- تعداد دوچرخه ها رو به افزایش است

در سال 2017 ازدیاد دوچرخه در چین باعث شد که شمار زیادی از آن ها در گوشه و کنار شهرها رها شوند. تصویر پیش رو هم تعدادی از همین دوچرخه های رها شده در طبیعت را نشان می دهد که بوته ها آن ها را احاطه کرده اند.

دوچرخه های رها شده در چین

17- دوچرخه ها در میان گیاهان

در این عکس هزاران دوچرخه را می بینید که برای توقف بی جا توقیف شده اند. این عکس در شهر هفئی (Hefei) گرفته شده است.

پارکینگ دوچرخه چین

18- جای مناسب پارک کنید!

با وجود تذکرهای متعدد باز هم دوچرخه ها را در جاهای نامناسب پارک می کنند، در نهایت دوچرخه ها سر از پارکینگ هایی نظیر تصویر زیر در می آورند.

پارکینگ دوچزخه در چین

19- دوچرخه های اجاره ای

در پکن جایگاه هایی برای اجاره دوچرخه مشخص شده اند. در تصویر زیر یکی از این جایگاه ها را می بینید.

اجاره دوچرخه در پکن

20- حمل دوچرخه

این تصویر در تاریخ 20 فوریه 2017 در شانگهای به ثبت رسیده است. مردی را در عکس می بینید که دوچرخه هایی را جا به جا می کند تا سد معبر نکنند.

دوچرخه در چین

سخن آخر

همه می دانیم که دوچرخه سواری مزایای زیادی دارد برای مثال هم نوعی فعالیت و ورزش به حساب می آید و هم به طبیعت آسیب نمی رساند. اما امروز دیدیم که در چین وجود دوچرخه های زیاد دردسر ساز شده است.

نظر شما درباره ازدیاد دوچرخه در چین چیست؟

راه حل رفع مشکل ازدیاد دوچرخه در چین را چه می دانید؟

نظرهای خود را با ما در میان گذارید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

فعلی

این هم راه حل دارد و خیلی آسان استفاده از اسکوتر ها که مناسب خیابانها و مسافتهای طولانی طراحی و ساخته شوند بخاطر جثه کوچک دیگر معضل دوچرخه ها را نخواهد داشت.

انتشار:20 فروردین 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.