karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در سراسر دنیا و در هر شهر و دیاری، سنت هایی وجود دارند که پس از گذشت چندین سال هنوز هم پا برجا هستند و مردم هر ساله آن ها را با شور و اشتیاق بیشتری بر پا می کنند. گاهی برای برگزاری سنت ها، جشن ها و یا مسابقاتی تدارک می بینند که خود هیجان بیشتری به تمامی افراد شرکت کننده می دهد. مثال جالبی از این موضوع را می توان در اسپانیا لمس کرد. در این کشور در طی یک سنت جالب، انسان ها بر روی یک دیگر می ایستند و برج هایی تا 10 طبقه از جنس انسان را تشکیل می دهند. این سنت مربوط به منطقه ی کاتالان اسپانیاست و قدمتش به قرن هجدهم باز می گردد و اولین برج ثبت شده ی تاریخ، در سال 1712 تشکیل شده است. برخی از منابع معتقدند که قدمت این سنت به رقص های مردمی قرن 15 باز می گردد.

در سال 1979 برای اولین بار گروه مینیونز د تراسا (Minyons de Terrassa) زنان را استخدام کرد و از دهه ی 1980 به بعد، زنان هم پا به عرصه گذاشتند و در ساخت برج های انسانی شرکت کردند.

 همه ساله در شهر های مختلف اسپانیا فستیوال و مسابقاتی در این رابطه برگزار می شود و در این مسابقات گروهی برنده و پیروز میدان می شود که برج بلندتری بسازد و بدون این که کسی به پایین بیافتد، برج را خراب کنند. جالب تر این که در سال ۲۰۱۰ برج های انسانی به‌ عنوان یکی از شاهکارهای شفاهی و ناملموس میراث بشری توسط یونسکو به ثبت رسید. 

برج های انسانی علاوه بر این که در اسپانیا یک سنت تلقی می شود، در رشته ی ورزشی ژیمناستیک، افراد بر روی شانه های یک دیگر می ایستند و هرمی از انسان ها را پدید می آورند. امروز می خواهیم همراه با کارناوال به اسپانیا سفر کنیم و تصاویر جالب و هیجان آوری از برج های انسانی این کشور ببینیم.

همراه ما باشید...

لازم به ذکر است که در این مطلب تنها تصاویری را از این سنت تماشا خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این سنت در آینده همراه کارناوال باشید تا مطلبی کامل در این مورد را بخوانیم.

Emilio Morenatti

1- آماده شرکت در مسابقه

در 26 امین مسابقه ساخت برج های انسانی، هر گروه نام مخصوص به خود را دارد. در این عکس اعضای گروه کسلر د ویلفرانکا (Castellers de Villafranca) در جایگاه های خود ایستاده اند تا برج خود را تشکیل دهند. این مسابقه در شهر تاراگونا (Tarragona) برگزار شد.

Emilio Morenatti

2- کودکان، آخرین مهره برای ساخت برج

اعضای گروه کستلرز (Castellers) در مراسم سَنت مرسی (Saint Mercy celebrations) برج انسانی تشکیل دادند. این مراسم در میدان سنت جیمی (San Jaime) شهر بارسلونا برگزار شد. معمولا برج های انسانی، با ایستادن کودکان به عنوان نفر آخر، تشیکل می شوند.

Manu Fernandez

3- دست در دست هم برای رسیده به هدف

اعضای گروه ولا د زیکتز د والز (Vella de Xiquets de Valls) در حال تشکیل برج انسانی هستند. این عکس متعلق به بیست و ششمین مسابقات برج انسانی در شهر تاراگونا (Tarragona) است.

Emilio Morenatti

4- همه ی کار ها با نظم و ترتیب انجام می شود

برج انسانی گروه کاستلرز د سنتز (Castellers de Sants) در حال تشکیل شدن است.

Albert Gea

5- این همه تللاش استحقاق تشویق چند هزار نفری را دارد

در این تصویر برج انسانی گروه کولا ولا زیکتز د والس (Colla Vella Xiquets de Valls) را مشاهده می کنید. 

Albert Gea

6- برج هایی با ارتفاع چندین متر

در این تصویر برج انسانی گروه کسلر د ویلفرانکا (Castellers de Villafranca) را مشاهده می کنید.

Emilio Morenatti

7- برج کم کم شکل می گیرد

اعضای گروه ولا زیکتز د والس (Vella Xiquets de Valls) در حال کامل کردن برج انسانی خود هستند.

Emilio Morenatti

8- سقوط افراد پس از تکمیل برج

در این تصویر اعضای گروه کولا جوز زیکتز د والس (Colla Joves Xiquets de Valls) را مشاهده می کنید که پس پایان ساختن برج، سقوط کرده اند.

Albert Gea

9- جشن و شادی اعضای تیم پس از تکمیل برج

اعضای گروه زیکتز د هنکزو (Xiquets de Hangzou) پس از تشکیل برج، جشن گرفته اند.

Emilio Morenatti

10- زاویه ای خیره کننده از یک برج انسانی

در این تصویر پر از رنگ و انرژی، برج انسانی ساخته شده توسط گروه کسلرز د ویلفرانکا (Castellers de Villafranca) نمایان است.

Albert Gea

11- آماده برای ساخت برج

اعضای گروه ولا د والس (Vella de Valls) برای ساختن برج آماده اند.

David Ramos

12- همه با هم برای رسیدن به هدف تلاش می کنند

اعضای گروه کسلرز د ویلفرانکا (Castellers de Villafranca) در حال ساختن برج هستند. 

Albert Gea

13- اعضای گروه یکی پس از دیگری برج را کامل تر می کنند

اعضای گروه کسلرز د ویلفرانکا (Castellers de Villafranca)  پس از تکمیل برج، یکی یکی سقوط کردند. این تصویر در بیست و ششمین مسابقات برج انسانی در شهر تاراگونا (Tarragona) به ثبت رسیده است.

David Ramos

14- آغاز ساخت برج

در این تصویر اعضای گروه جوز زیکتز د تاراگونا (Jove Xiquets de tarragona) را مشاهده می کنید که می خواهند کم کم برج انسانی را شکل دهند.

Albert Gea

15- پایانی لذت بخش برای اعضای گروه

در این تصویر برج ساخته شده از اعضای تیم کسلرز د سنت (Castellers de Sants) را مشاهده می کنید.

Albert Gea

سخن آخر

آیا تا به حال در ساختن این گونه برج ها شرکت کرده اید؟

به نظر شما کدام یک از تصاویر شگفت انگیز تر است؟

نظرات و دیدگاه های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

در آینده منتظر مطلب کاملی پیرامون این سنت اسپانیایی در کارناوال باشید...

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

عبدالرضا

خدا بماهم کمک کند

انتشار:01 مرداد 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.