ویدیو HD
نسیم امینی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 تیر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

پدیده های طبیعی، بخشی از زندگی انسان ها هستند. گاه این پدیده ها با رنگ های زیبا و جلوه های ویژه شان به زندگی انسان نشاط می بخشند؛ همچون رنگین کمان، غروب و طلوع خورشید که نمی توان منکر زیبایی شان شد. در این میان گاهی این وقایع چنان بر کره خاکی صدمه وارد می کنند که گویی، زمین و آسمان برای جنگیدن به پا خواسته اند؛ پدیده هایی مانند زلزله و سیل، از چنین مواردی هستند که متاسفانه، تاکنون بسیار پیش آمده است که با خبرهای شان آشفته شویم؛ حتا شاید بعضی از ما قربانی این حوادث ناگوار باشیم. مردم ژاپن به تازگی اسیر دست یکی از این وقایع آسمانی شده اند و سیلاب، خانه و کاشانه آن ها را ویرانه کرده است.

در روز پنجشنبه ۵ جولای ۲۰۱۸ بارندگی شدید در مرکز و غرب ژاپن شروع به باریدن کرد و تا چند روز ادامه یافت. ابرهای بارانی، در 13 استان کشور ژاپن پیش‌روی کردند و در این حین، خانه های زیادی را به زیر آب گرفتند. حال در کشور ژاپن، شرایط بسیار بحرانی ست و افراد بسیاری بی خانمان شده اند. متاسفانه به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی کشور ژاپن، از این دست حوادث، بسیار در این کشور روی می دهد. زلزله هایی که به سونامی منجر می شوند و یا همین، سیلاب ها تا به حال جان افراد بسیاری را در این سرزمین گرفته است. بر اساس آماری رسمی که تاکنون اعلام شده است بیش از 222 نفر بر اثر سیلاب هفته گذشته جان باخته اند و در این حین، مفقودان نیز رقم بالایی را در بر می گیرند.

خبر بد دیگر آن که سیل پایان بلایا در هفته ای که گذشت نبوده و پس از آن، رانش زمین نیز اتفاق افتاده است. همین مساله، ویرانی خانه ها را در پی داشته است و هم اکنون، افراد زیادی در زیر آوار دفن شده اند. در توصیف میزان بالای بارش باران، تنها همین کافی ست که بدانید در برخی نواحی، آب باران تا ارتفاع 5 متر از سطح زمین بالا آمده و بر اساس داده ها، در منطقه مسکونی موتویاما (Motoyama) تنها در یک روز ۵۸۳ میلی متر باران باریده است. هم اکنون به دستور مقامات بیش از دو میلیون نفر خانه های شان را ترک کردند. 70 هزار نفر نیروی کمک رسانی، برای مدیریت اوضاع بسیج شده است که در این میان، نیروهای پلیس، ارتش و آتش‌نشانی به چشم می خورند.

در ادامه می خواهیم وضعیت بحرانی ژاپن در این روزها را از طریق تصاویر دنبال کنیم. بد نیست بدانید که بیشتر این عکس ها، در استان های اوکایاما (Okayama Prefecture) و هیروشیما عکاسی شده اند و البته، شما را بسیار حیرت زده خواهند کرد.

با کارناوال همراه شوید شوید تا تصاویری از سیلاب ژاپن را مرور کنیم.

Photo by : Unknown

1- خانه های در آب فرو رفته

این تصویر در تاریخ 8 ژوئن به ثبت رسیده و گوشه ای از شهر کوراشیکی (Kurashiki) در استان اوکایاما را به تصویر می کشد. همان طور که می بینید خانه های این منطقه، به کلی گرفتار سیلاب شده اند.

Photo by : Unknown

2- قطاری که به مقصد نرسید...

بر اثر باران شدید، لغزش زمین در شهر کاراتسو (Karatsu) رخ داده که در نتیجه آن، راه قطار مسافربری مسدود شده است. حال نیروهای امداد در محل حاضر شده اند و سعی در مدیریت اوضاع دارند.

Photo by : Unknown

3- چشم انتظار نیروهای کمک

Photo by : Unknown

4- وزارت دفاع به کمک مردم آمده است

عده ای از مردم سیل زده توسط نیروهای دفاع از خود ژاپن (Japan Self-Defense Forces) نجات پیدا کرده اند و حالا، به منطقه ای امن منتقل می شوند. وزارت دفاع ژاپن وظیفه اداره این نیروهای نظامی را بر عهده دارد.

Photo by : Unknown

5- عمرش به دنیا بود

پیرمردی سوار بر ویلچر را می بینید که به کمک سربازها نجات یافته است.

Photo by : Unknown

6- کوراشیکی غوطه ور در سیلاب

Photo by : Unknown

7- به نجات حیوانات آمده اند...

زیباست که در چنین شرایط بحرانی، انسان هایی را ببینیم که همچنان به دیگر موجودات کره خاکی اهمیت می دهند و به نجات شان می روند.

Photo by : Unknown

8- صاحب ماشینِ بدشانس!

Photo by : Unknown

9- سیل به جاده هم زده است

تصویر پیش رو نیز در یکی از بخش های شهر کوراشیکی به نام مابی تاون (Mabi Town) به ثبت رسیده و جاده ای را به نمایش می گذارد که به کلی در گل و لای فرو رفته است.

Photo by : Unknown

10- سیل زده و تشنه لب

ساکنین شهر میهارا (Mihara) در استان هیروشیما در یکی از مدارس جمع شده اند و مشغول برداشت آب شیرین برای خود و خانواده شان هستند. این مدرسه، برای اسکان دادن مردم سیل زده مجهز شده است. 

Photo by : Issei Kato

11- چطور به آنجا رسید؟!

Photo by : Unknown

12- مغموم از دنیای ویران شده اش

Photo by : Unknown

13- آیا می توان آن ها را یافت؟!

در جلوی تصویر، ماشینی را می بینید که در میان گل و لای دفن شده است و کمی عقب تر، عده ای به دنبال عزیزان شان می گردند که در حین سیلاب ناپدید شده اند.

Photo by : Unknown

14- سگ ها نیز به کمک فرا خوانده شدند

یکی از افراد نیروهای امدادرسانی را می بینید که همراه سگش آوار را می گردد تا شاید بتواند ردی از افراد گمشده پیدا کند.

Photo by : Unknown

15- پناهگاه موقت سیل زده ها

اهالی شهر مابی در استان اوکایاما بر اثر سیل خانه های خود را از دست داده اند و حالا، آن ها را در پناهگاهی موقت اسکان داده اند.

Photo by : Martin Bureau

سخن آخر

متاسفانه هفته گذشته مردم سرزمین ژاپن، روزهای خوبی را سپری نکردند و بارش شدید باران، آن ها را غافلگیر کرد. بارانی که در نهایت منجر به سیل و رانش زمین شد و به تبع، قربانی های بسیاری نیز داشت. تصاویر این حادثه را با یکدیگر مرور کردیم.

نظر شما درباره این عکس ها چه بود؟

بدترین حادثه طبیعی قرن را چه می دانید؟

نظر و پیشنهادهای خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET