ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 مهر 1396

به روز رسانی

28 دی 1398

خدا برای خلق هر گوشه از پهنه بیکران هستی قلم مویش را در رنگی فرو برد و با هنرمندی، نقش و نگاری تماشایی آفرید. به زمین که رسید، ظرافت و هنرش را چندین برابر کرد و رقص رنگ ها را به اوج خود رساند. گوشه ای را به رنگ سبز در آورد و چمنزارها و دشت ها را در همه جایش گستراند، بر سر راهش طلایی و زرد را به کار گرفت تا کویر را نقاشی کند و دانه دانه شن ها را به رنگی ویژه در آورد. سپس استواری و استقامت را چاشنی کارش کرد و کوه ها را آفرید و در ادامه در هر سرزمینی شاهکاری حیرت انگیز را به تصویر کشید.

این خالق بی همتا با رسیدن به ایران، هر دیاری را به رنگی در آورد و به کار هنرمندانه اش ادامه داد. جنوب ایران را به گونه ای دیگر خلق کرد؛ گویی می دانست که این خطه قرار است میزبان مردمانی گرم و صمیمی باشد، پس به هنگام به تصویر کشیدن خورشید، گرمای بیشتری را به آن بخشید و با جاری ساختن آب در پهنه ی نیلگون خلیج فارس، همه چیز را تمام کرد. سپس بالا و بالاتر رفت و از دور به تماشای شاهکارش نشست؛ هنوز یک چیزی در این میان کم بود. به سرعت دوباره مشغول شد. نقطه ای را در میان آبهای خلیج فارس در نظر گرفت و از هر رنگی، ذره ای به آن بخشید. خاک این منطقه را به رنگ سرخ در آورد و شاهکاری شگفت انگیز خلق نمود؛ جایی که آبی دریا به سرخی خاک می پیوندد...

این شاهکار خداوند، هرمز نام گرفت و به خاطر خاک رنگینش بر سر زبان ها افتاد؛ خاکی که می شود از آن چشید و از خواص بی پایانش بهره مند شد. امروز این جزیره یکی از دیدنی ترین جاذبه های ایران است که همچون نگینِ یاقوت بر انگشتری خلیج فارس خودنمایی می کند. می خواهیم سفری را برایتان رقم بزنیم و زیبایی های هرمز را به تصویر بکشیم. برای لحظاتی با ما همراه شوید و به آغوش گرم خطه ی جنوب کشورمان بیایید.

حال با این توصیف ها، اگر هوس سفر به جزیره هرمز کرده اید و دوست دارید در قالب تورهای مسافرتی راهی این جزیره سرخ شوید؛ تنها کافی ست سری به صفحه رزرو تورهای هرمز بزنید و تور مورد علاقه تان را به صورت آنلاین رزرو کنید. 

این تصاویر توسط میهن بی غم به ثبت رسیده و در خبرگزاری ایرنا منتشر شده اند.

Photo by : Unknown

1- وعده دیدار دریا با ساحل سرخ | قراری که فراموش نمی شود...

Photo by : Unknown

2- برکتی از جنس خاک

خاک سرخ هرمز دارای ارزش اقتصادی بالایی است و کاربردهایی در صنایع مختلف رنگ سازی، لوازم آرایش، شیشه و سرامیک سازی، خوراکی و ... دارد. این خاک مورد بهره برداری قرار گرفته و به کشورهای دیگر صادر می شود اما این کار باعث از بین رفتن این خاک منحصر به فرد می شود و قرار است محدود یا متوقف گردد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

3- همه چیز به یک رنگ دیده می شود

Photo by : Unknown

4- چهره ای به سرخی خاک جزیره

Photo by : Unknown

5- آبی آسمان و سرخی زمین

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

6- مقاومت خوبی در برابر رنگین شدن نشان می دهد

Photo by : Unknown

7- یادگاری از دوران استعمار

در گوشه ای از جزیره، قلعه ای از قلب تاریخ به جا مانده که یادگاری از دوران استعمار جزیره توسط پرتغالی ها می باشد. آنها برای اولین بار در سال 885 هجری شمسی وارد خلیج فارس شدند و پس از مدتی قشم، جزیره هرمز و گمبرون (بندرعباس فعلی) را به تصرف خود در آوردند. این استعمار 116 سال به طول انجامید و عاقبت دوباره باز پس گرفته شد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

8- جدایی دریا و ساحل

Photo by : Unknown

9- کمی آن طرف تر از آب های نیلگون

زیبایی هرمز تنها به خاک سرخش خلاصه نمی شود بلکه کمی آن طرف تر از ساحل می توان کوه های رنگین دیگری را به نظاره نشست.

Photo by : Unknown

10- در اینجا، جاده ها هم سرخند

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

11- وقتی که هنر خالق و مخلوق در هم می آمیزد

همه ساله به مناسبت های مختلف، هنرمندانی گرد هم می آیند و فرش های رنگینی با خاک این جزیره درست می کنند. در کنار زیبایی، این کار دارای آسیب هایی برای محیط زیست جزیره نیز هست و باعث مخلوط شدن خاک های نواحی مختلف آن می گردد.

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

12- ساختمان ها هم به رنگ جزیره در آمده اند

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

سخن آخر

یکی دیگر از زیبایی های کشور عزیزمان را از نظر گذراندیم و با هم پا به خاک سرخ جزیره هرمز گذاشتیم. حال اگر در فکر برنامه ریزی سفر برای جزیره هرمز هستید و به دنبال اقامتگاهی مناسب برای شب مانی در این جزیره هستید، می توانید روی پیشنهادهای کارناوال حساب باز کنید؛ تنها کافی ست سری به صفحه اقامت در هرمز بزنید و به بررسی قیمت و امکانات اقامتگاه های موجود در جزیره بپردازید. 

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET