karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عاشورا در تهران

دهمین روز محرم که از راه می رسد همه ی خیابان ها و کوچه ها چهره ای دیگر به خود می گیرند. دسته های عزاداری در جای جای جهان اسلام به راه می افتند و بر سر و سینه می کوبند تا ماتم خویش را در عزای سرور شهیدان نشان دهند. مردم با چهره های غم زده و چشمانی اشک آلود در هر گوشه ای دیده می شوند و درد شهادت امام حسین (ع) را با ناله هایی برخاسته از جان و دل، تسکین می دهند. 

حوالی ظهر که می شود، دسته جات عزاداری با برگزاری مراسم خیمه سوزان، حال و هوای شهر را دگرگون می کنند و اندوه عزاداران را به اوج می رسانند. خیمه های برپا شده در گوشه گوشه ی شهر به آتش کشیده می شوند تا یادآور سوختن خیمه های حضرت ابا عبدالله الحسین و یاران و خانواده اش در حماسه عاشورا باشد و گوشه ای از درد و رنج آنها، پس از هزاران سال به نمایش گذاشته شود.

عکاس، علیرضا تارا، برای ثبت فضای خاص این مراسم در شهر تهران، دست به دوربین شده و این تصویر تماشایی را ثبت کرده است.

ورورد به صفحه اختصاصی مطالب و تصاویر محرم

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.