ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 دی 1397

به روز رسانی

01 دی 1397

Photo by : Golriz Khanalizadeh

دریاچه زریوار مریوان، یکی از دیدنی های استان کردستان است که در ارتفاعات کوهستان زاگرس قرار گرفته است. این دریاچه زیبا را در گویش کردی زریبار می خوانند که به معنای دریای کوچک یا دریاچه است. اگر بخواهیم آدرس دریاچه زریوار را بدهیم، باید بدانید که این پهنه آبی و زیبا در 3 کیلومتری غربی شهر مریوان قرار دارد. این عکس جذاب و چشمنواز را خانم «گلریز خانعلی زاده»، عکاس جوان و توانمند به ثبت رسانده است. گلریز در معرفی خودش به کارناوال می گوید:

فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه تهران هستم و مدت 6 سال است که به صورت حرفه ای عکاسی طبیعت ایران را دنبال می کنم. معتقدم برای اینکه چیزی را حفظ کنیم باید آن را دوست بداریم و برای اینکه چیزی را دوست داشته باشیم باید آن را بشناسیم. هدفم از عکاسی طبیعت ایران و به اشتراک گذاری عکس‌ها شناساندن این میراث طبیعی و بی نظیر به مردم ایران است تا ارزش آن را درک کرده و در حفاظت از آن بکوشند.

وقتی از خانعلی زاده می خواهیم قدری بیشتر درباره این عکس بخصوص توضیح دهد، می گوید:

یکی از گنجینه های بی نظیر ایران، دریاچه زیبای زریبار است که تاثیر زیادی در معتدل و مرطوب نگهداشتن هوای منطقه و انبوه شدن جنگلهای بلوط اطراف دارد. برای گرفتن این عکس ساعت‌ها در ارتفاعات اطراف دریاچه به دنبال بهترین زاویه می گشتم و پس از پیدا کردن آن، در انتظار پرتو های طلایی غروب خورشید نشستم و از آرامش و زیبایی منظره ای که در مقابلم بود بسیار لذت بردم.

خوب است بدانید گلریز خانعلی زاده تا به حال موفقیت های قابل توجهی در عرصه عکاسی منظره و طبیعت داشته است که از آن جمله دریافت مدال طلای آکادمی عکس بلغارستان، مدال نقره فیاپ جشنواره گیپوسکوا اسپانیا و البته مدال نقره کمال الملک در پنجمین جشنواره خیام هستند. برای آشنایی بیشتر با این بانوی هنرمند و دیدن آثار حرفه ای‌اش می توانید سری به آدرس Golrizpix در اینستاگرام بزنید. 

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.