ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Golriz Khanalizadeh

دریاچه زریوار مریوان، یکی از دیدنی های استان کردستان است که در ارتفاعات کوهستان زاگرس قرار گرفته است. این دریاچه زیبا را در گویش کردی زریبار می خوانند که به معنای دریای کوچک یا دریاچه است. اگر بخواهیم آدرس دریاچه زریوار را بدهیم، باید بدانید که این پهنه آبی و زیبا در 3 کیلومتری غربی شهر مریوان قرار دارد. این عکس جذاب و چشمنواز را خانم «گلریز خانعلی زاده»، عکاس جوان و توانمند به ثبت رسانده است. گلریز در معرفی خودش به کارناوال می گوید:

فارغ التحصیل رشته شیمی از دانشگاه تهران هستم و مدت 6 سال است که به صورت حرفه ای عکاسی طبیعت ایران را دنبال می کنم. معتقدم برای اینکه چیزی را حفظ کنیم باید آن را دوست بداریم و برای اینکه چیزی را دوست داشته باشیم باید آن را بشناسیم. هدفم از عکاسی طبیعت ایران و به اشتراک گذاری عکس‌ها شناساندن این میراث طبیعی و بی نظیر به مردم ایران است تا ارزش آن را درک کرده و در حفاظت از آن بکوشند.

وقتی از خانعلی زاده می خواهیم قدری بیشتر درباره این عکس بخصوص توضیح دهد، می گوید:

یکی از گنجینه های بی نظیر ایران، دریاچه زیبای زریبار است که تاثیر زیادی در معتدل و مرطوب نگهداشتن هوای منطقه و انبوه شدن جنگلهای بلوط اطراف دارد. برای گرفتن این عکس ساعت‌ها در ارتفاعات اطراف دریاچه به دنبال بهترین زاویه می گشتم و پس از پیدا کردن آن، در انتظار پرتو های طلایی غروب خورشید نشستم و از آرامش و زیبایی منظره ای که در مقابلم بود بسیار لذت بردم.

خوب است بدانید گلریز خانعلی زاده تا به حال موفقیت های قابل توجهی در عرصه عکاسی منظره و طبیعت داشته است که از آن جمله دریافت مدال طلای آکادمی عکس بلغارستان، مدال نقره فیاپ جشنواره گیپوسکوا اسپانیا و البته مدال نقره کمال الملک در پنجمین جشنواره خیام هستند. برای آشنایی بیشتر با این بانوی هنرمند و دیدن آثار حرفه ای‌اش می توانید سری به آدرس Golrizpix در اینستاگرام بزنید. 

3 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
rabodan

دریاچه ای بسیار زیبا و با صفا همراه با مردمانی مهربان . لذت خوردن ماهی کبابی و قایق سواری و دیدن پرندگان هم زیبایی منطقه رو دو چندان می‌کنه .

20 اسفند 1398

مستانه تقوى

ما سال 95 از دریاچه دیدن کردیم بسیار زیبا و دیدنی ، بسیار دل چسب و باصفا ، قطعه ای از بهشت بخصوص در بهار .

20 اسفند 1398

panah

ماهی‌های متنوعی در این دریاچه وجود دارد. قایق موتوری و پدالی هم وجود دارد. خلاصه که طبیعت جذاب و خاصی دارد.

20 اسفند 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET