بزرگترین موزه دایناسور دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی بزرگ ترین موزه ی دایناسورها در دنیا می پردازیم.

 بزرگترین موزه ی دنیا که در زمینه ی دایناسورها و دیگر جانوران ماقبل تاریخ فعالیت می کند شاندوگ ( Shandong Tianyu Museum ) نام دارد، این موزه در استان شاندوگ کشور چین قرار دارد.

مساحت موزه ی شاندوگ 28,000 متر مربع است، جالب است بدانید که در این موزه آثار به جای مانده از 1,106 دایناسور و هزاران فسیل حفظ و نگهداری می شود، به همین دلیل نزد باستان شناسان و دوست داران دایناسور بسیار محبوب شده است.

اشیای این موزه شامل 368 دایناسور سیتاکوسور، 391 دانناسور درومایوسورد ( dromaeosaurid ) و 255 دایناسور نیمپرنده، 22 دایناسور جهولوسور و 70 نمونه ی دیگر که بی نام و نشان هستند وجود دارد، همچنین این موزه شامل یک مرکز تحقیقاتی بسیار پیشرفته، یک سینمای چهار بعدی و 28 سالن نمایشگاه هم می باشد.

فسیل های این موزه شامل انواع فسیل پرندگان، ماهی ها و جانداران دیگر می باشد.

این موزه ی دایناسور در سال 2010 میلادی نامش در فهرست گینس های گردشگری به عنوان بزرگ ترین موزه ی دایناسور دنیا به ثبت رسیده است، اما در سال 2004 میلادی افتتاح شده بود.

از نکات جالب در رابطه با موزه ی دایناسورهای شاندوگ این است که پیش از ثبت شدن نامش در گینس رکورد دار چند موضوع دیگر هم بود، برای مثال بلندترین فسیل سیلیسی، بزرگ ترین فسیل چینیخزندهبال و بزرگترین غار یاقوتی هم در این موزه نگهداری می شود که هر کدام در نوع خود بی نظیرند.

برای کسب اطلاعات جزئی تر در رابطه با اشیای موجود در این موزه می توانید از وبسایت این موزه استفاده نمایید یا با تلفن درج شده تماس حاصل فرمایید.

کارناوال در آینده به این موزه سفر  و مطلبی مفصل از آن منتشر می کند.

آدرس: چین، شاندوگ، منطقه لینی، محله پینگی، جاده لیان هوآ شان.

.Address: China, Shandong, Linyi, Pingyi, Lianhuashan Rd

Phone: +86 539 429 1666

جدول گینس

رکورد دار SHANDONG TIANYU MUSEUM OF NATURE
مکان کشور چین
زمان ثبت رکورد 22 JULY 2010
بزرگترین موزه دایناسور دنیا
بزرگترین موزه دایناسور دنیا
بزرگترین موزه دایناسور دنیا

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....