بزرگترین چشمه آب گرم دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی بزرگترین چشمه ی آب گرم موجود در جهان می پردازیم.

بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا ( Deildartunguhver ) نام دارد و در شمال جمهوری ایسلند و شهر ریکیاویک قرار گرفته است و به عنوان چشمه ی آب گرمی که در بالاترین نقطه ی اروپا پدید آمده هم شناخته می شود، از این چشمه ی عظیم در یک ثانیه 245 لیتر آب معادل 65 گالن خارج می شود به همین دلیل نامش در فهرست رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

از آب بزرگترین چشمه ی آب گرم دنیا استفاده های زیادی می کنند که مهم ترین آن تامین آب مورد نیاز قسمت اعظمی از دو شهر ( Borgarnes ) و ( AKRANES ) است که توسط لوله هایی به این شهرها می رسند، برای انتقال آب این چشمه ی آب گرم به AKRANES از لوله ای به طول 64 کیلومتر استفاده کرده اند و زمانی که این لوله ها آب را به شهر می رسانند تقریبا درجه حرارت آب به 80 درجه سانتی گراد می رسد.

میزان آب چشمه ی Deildartunguhver آن قدر زیاد است که گفته می شود اگر شما در هر آبی که در رودخانه و یا چشمه های مناطق اطراف تا شعاع 65 کیلومتری این چشمه ی عظیم جاری هستند شنا کنید در حقیقت در آب این چشمه شنا کرده اید.

این چشمه ی آب گرم آن قدر وسیع است که به رودخانه ی جوشان نیز معروف گشته است، این منطقه ی طبیعی یکی از جالب ترین نقاط گردشگری در ایسلند است زیرا از طبیعت خاصی برخوردار می باشد، یکی از نکات جالب توجه در رابطه با چشمه ی Deildartunguhver این است که علاوه بر آب جوشش نوعی سرخس به نام ( deer fern ) در کنار این چشمه می روید که در تمام سرزمین ایسلند تنها در این ناحیه رشد می کند.

شما عزیزان اگر علاقمند به بازدید از بزرگترین چشمه آب گرم دنیا هستیدمی توانید با خرید تورهای گردشگری ایسلند به دیدار این چشمه ی اب گرم فوق العاده بروید و یا به آدرس زیل مراجعه نمایید.

آدرس: اروپا، ایسلند، ریکیاویک، جاده شماره 50.

.Address: Road 50, Reykholt, Iceland

جدول گینس

رکورد دار hot springs at Deildartunguhver
مکان ICELAND DEILDARTUNGUHVER
زمان ثبت رکورد نامشخص
بزرگترین چشمه آب گرم دنیا
بزرگترین چشمه آب گرم دنیا
بزرگترین چشمه آب گرم دنیا
بزرگترین چشمه آب گرم دنیا

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X