قدیمی ترین شهربازی دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی کهن ترین شهربازی دنیا به نام باکن ( Dyrehavsbakken ) می پردازیم.

قدیمی ترین شهربازی که باکن ( Dyrehavsbakken ) نام دارد، در شهر کپنهاگ ( Copenhagen ) پایتخت کشور دانمارک است، این پارک در سال 1583 میلادی ساخته شد و توانست نام خود را به عنوان قدیمی ترین شهربازی دنیا در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برساند.

در این شهربازی بیش از 150 وسیله ی بازی و تفریح وجود دارد و یکی از جاذبه های گردشگری مهم شهر کپنهاگ به حساب می آید زیرا در آن می توان بسیاری از لوازم بازی قدیمی را مشاهده کرد که از جالب ترین آن ها ترن هوایی آن است، ترنی هوایی از جنس چوب که آن را در سال 1932 میلادی به پارک باکن Dyrehavsbakken اضافه نمودند.

می توان به جرات گفت که شهربازی باکن Dyrehavsbakken در قرون وسطی برترین جاذبه ی تفریحی دست ساز بشر در قاره ی اروپا بوده است.

از تفریحات موجود در این شهربازی این موارد بوده اند:

آتش بازی

مراسمی که در آن ها رقص های گوناگون انجام می شد

درشکه سواری

برخی تفریحات بدوی

حدود سال 1700 میلادی تقریبا همه ی شهربازی های دانمارک تعطیل شد و تنها شهربازی ای که توانست از این رکود جان سالم به در برد همین شهربازی باکن Dyrehavsbakken بود.

امروزه امکان حضور و تفریح در کهن ترین شهربازی دنیا وجود دارد و انواع رستوران ها در آن برپا شده است و بازدیدکنندگان می توانند از آن ها استفاده نمایند. همچنین در مناسبت های مختلف مراسم خاصی در شهربازی باکن برپا می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این شهربازی می توانید از وبسایت آن دیدن نمایید و یا منتظر باشید تا کارناوال در آینده به این شهربازی سفر کند.

اگر علاقمند به بازدید از قدیمی ترین شهربازی دنیا هستید کافی ایست به آدرس مندرج در زیر مراجعه نمایید.

آدرس: دانمارک، شهر کپنهاگ، خیابان 62 Dyrehavevej.

.Address: Dyrehavevej 62, 2930 Klampenborg, Denmark

جدول گینس

رکورد دار شهربازی باکن BAKKEN
مکان دانمارک
زمان ثبت رکورد  1583 میلادی


 

قدیمی ترین شهربازی دنیا
قدیمی ترین شهربازی دنیا

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....