روستای اولسبلنگاه ماسال

گیلان، شهرستان ماسال ،27 کیلومتری غرب ماسال

3.6

از 5 امتیاز

میانگین نظرات 73 کاربر

گالری تصاویر

مدت پیشنهادی بازدید

3 تا 24 ساعت

ساعت دسترسی

امروز جمعه 24 ساعته

هزینه ورودی

رایگان

نکات ضروری

ممکن است در روزهای پر مسافر، روستا هزینه ورودی داشته باشد.

همه چیز درباره روستای اولسبلنگاه ماسال

چرا بازدید کنیم؟

نقد و بررسی کارناوال

کجاست؟

نقشه و مسیریابی

مردم چی گفتن؟

نظرات کاربران

سوالی دارید؟

پرسش و پاسخ

نقد و بررسی کارناوال

مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

17 اسفند 1396

به روز رسانی

25 آبان 1398

معرفی /

روستای اولسبلنگاه ماسال | ییلاق رویایی بر فراز ابرهای گیلان

طبیعت جلوه های زیادی دارد؛ از کوه های سربه فلک کشیده هیمالیا گرفته تا آبشار خروشان نیاگارا، از دشت های وسیع آفریقا تا صحرای خشک دبی، از سپیدی بی نهایت قطب شمال تا آبی بیکران اقیانوس آرام، این ها همه نمادها و نشانه های تنوع و شکوه طبیعت هستند؛ اما زمانی که زبان به تحسین از طبیعت باز می شود و توصیف بهشت از خیال می گذرد، بیش از همه منظره باغ هایی سرسبز و چشمه هایی که آبی گوارا و پاک از آن ها می جوشد، بر ذهن نقش می بندد.

طبیعت شمال ایران نیز در یاد بیشتر مردم ایران به سان بهشتی ست که در زمین تجلی پیدا کرده است. در میانِ این بهشتِ سرسبز، روستاها و ییلاق ها شما را با خود به دنیایی متفاوت می برند و برای چند روزی حس آرامش واقعی را به شما هدیه می کنند. امروز کارناوال کوله بار سفرش را بسته و راهی جاده است؛ جاده ای که بعد از پیچ و خم هایی دلبرانه، شما را به رویایی می برد که این بار در ارتفاع های ماسال به واقعیت تبدیل شده است. مقصد اُلَسَبِلَنگاه است؛ ییلاقی تماشایی در ارتفاعات ماسال، بهشتی که تماشای ابرها بر بلندای آن ارمغان طبیعت است. 

امروز در کارناوال  همراه ما باشید تا شما را به تکه ای از این بهشت ماندگار در گیلان رویایی ببریم و در خیال ابرها غوطه‌ور شویم. 

ورود به صفحه عکس های ییلاق اولسبلنگاه 

Photo by : Unknown

چرا سفر به روستای اولسبلنگاه ؟


  • رهایی از روزمرگی، غرق شدن در سبزِ سبز جاده و روستا و رفتن بر فراز ابرها پیشنهادی نیست که بتوان آن را رد کرد. 
  • روستای اولسبلنگاه برای همنشینی اش با ابرها معروف شده است. اینجا که هستید ابرها شما را در آغوش می گیرند و به میزبانی تان می آیند. 
  • امکان شب‌مانی در کلبه‌های گرم و روستایی و هم صحبتی و همراهی هر چند کوتاه با روستاییان باصفای ییلاق اولسبلنگاه بر لذت این روستاگردی می افزاید.
Photo by : Hamid Hanjar
Photo by : Ali Karimi

آشنایی با روستای اولسبلنگاه | ییلاق تماشایی ماسال

اولسبلنگاه، روستایی بر فراز شهر ماسال در غرب گیلان است، جایی که مردم ماسال آن را برای ییلاق خود انتخاب کرده اند و هر بهار و تابستان کوچ خود را از شهر، به اینجا می آورند. ییلاق دلفریب اولسبلنگاه، در ارتفاع هزار و 489 متری از سطح دریا، شکل قدیمی خود را حفظ کرده است و در هجوم امروزه سنگ ها و سیمان ها به خانه های روستایی، هنوز با خانه های چوبی و تخته ای و سقف های رنگارنگ دلبری می کند. 

ییلاق اولسبلنگاه که در فاصله حدود 27 کیلومتری شمال غرب شهر ماسال قرار دارد، چشم و چراغ ییلاق های این شهر است و جایگاه ویژه و محبوبی در میان ییلاق های اطراف ماسال دارد.

دلیل نام گذاری

این روستای دلنشین نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید.

در ادامه همسفر با کارناوال به اولسبلنگاه بیایید تا زیبایی هایش را از نزدیک لمس کنیم...

Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ali Karimi

دیدنی های مسیر رسیدن به اولسبلنگاه

شگفتی های مسیر رسیدن به این ییلاق چشم نواز تنها در مسیر پای کوه تا روستا ختم نمی شود، همراه شوید که زیبایی های فراوانی پیش روی شماست. 

*دیدنی های مسیر، قبل از رسیدن به جاده اصلی اولسبلنگاه 

مسیر رسیدن به ییلاق اولسبلنگاه، دیدنی هایی دارد که لذت سفر شما را دوچندان می کند. اگر زمان بیشتری در اختیار دارید می توانید در راه کمی ماجراجویی کرده و مسیرهای دیگر را قبل از رسیدن به جاده اصلی روستا امتحان کنید. در یکی از جاده های فرعی خاکی که از راه اصلی ییلاق اولسبلنگاه جدا می شود کمی بالاتر، آبگیری کوچک وجود دارد که بر زیبایی اطراف خود می افزاید و با خنکا و منظره خود، روح را جلا می بخشد. در اطراف این آبگیر ویلاهایی وجود دارد که می توانید از آنجا برای اقامت و شب‌مانی استفاده کنید. 

*دیدنی های جاده اصلی 

درختان درهم تنیده، انبوهی از تونل های سبز جنگل و بی انتها، آدم را به خود می خواند و گذر زمان را به فراموشی می سپارد. مسیری که شما را غرق در آرامش می کند و طبیعت بکر خود را به رخ تان می کشد. 

*رودخانه خالکایی 

صدای رودخانه خالکایی که از قله مرتفع شاه معلم سرچشمه گرفته است و تا نیمه مسیر، شما را در جاده همراهی می کند، برای طبیعت گیلان صدای زندگی ست و لمس خنکای آب آن لذت سفر را چند برابر می کند. 

*آلاچیق ها و دکه های بین راهی 

در مسیر رسیدن به اولسبلنگاه آلاچیق هایی به چشم می خورند که می توانید خود را در آن ها میهمان یک فنجان چای ذغالی یا یک بلال کبابی کنید.

 *ییلاق های همسایه 

 ییلاق های کوچک شلما، نساء و بورا و دیگر روستاهای کوچک و دیدنی، در مسیر پر پیچ و خم راه رسیدن به ییلاق اولسبلنگاه قرار دارند که شما می توانید به هر یک از آن ها سر بزنید.

Photo by : Karnaval
Photo by : Karnaval
Photo by : Karnaval
Photo by : َAli Karimi

دیدنی های ییلاق اولسبلنگاه

در اولسبلنگاه دیدنی های بسیاری انتظار شما را می کشند که تجربه فوق العاده ای از روستاگردی را به شما هدیه می دهند:

*زندگی ناب روستایی 

برای خیلی از ما، زندگی در روستا، تجربه همزیستی با حیوانات اهلی، بیدارشدن با صدای پرندگان و چشم انداز سبز مراتع و درختان، خوردن غذاهای محلی و تازه و گرم شدن با هیزم، بیشتر به رویایی می ماند که در فیلم ها دیده ایم و در کتاب ها خوانده ایم. ییلاق اولسبلنگاه، از ییلاق هایی‌ست که می توان این فضای روستایی را به خوبی در آن تجربه کرد و تجربه خالص و نابی از بوم گردی داشت. خانه های چوبی که گاه با هیزم و گاه با کپسول های کوچک گاز گرم می شوند، آبی که از چشمه برداشته می شود و مسیرهای پاکوبی که جای کوچه ها و خیابان های شهر را می گیرد، این ها همان چیزهایی است که آرامش را به شما هدیه می دهند.

*آرامش بر فراز ابرها 

اگر شب در روستا بمانید و یا آن که صبح خیلی زود خود را به اولسبلنگاه برسانید، اگر بخت با شما یار باشد، دریا را این بار در آسمان می بینید. در اولسبلنگاه به جهت ارتفاع زیاد این روستا از سطح دریا، صبح خیلی زود ممکن است بالاتر از ابرها قرار بگیرید تا فرشی از ابرها زیر پای‌تان پهن شود. 

Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian

خوشگذارنی در روستای اولسبلنگاه

خوشگذارنی در اولسبلنگاه تنها به دیدن مناظر خیره کننده و بوم گردی محدود نمی شود و راه های مختلفی برای بهتر شدن حال سفر وجود دارد. 

*عکاسی

چشم اندازهای خیره کننده روستای اولسبلنگاه، ابرها و مه هایی که هر از گاهی مهمان روستا می شوند، پیچش های جاده با درختان انبوه و در هم تنیده، خانه ها و کلبه های چوبی با سقف های رنگی، همه گزینه های مختلفی را برای عکاسی به شما پیشنهاد می دهد.

*پیک نیک

از بزرگترین لذت های حضور در ییلاق ها امکان برپایی پیک نیک در دامان طبیعت است. پس اسباب لازم را با خود همراه ببرید و در گوشه ای از پیک نیک برپا کنید. 

*پیاده روی

پیاده روی بین مردم روستا و خانه های چوبی آنها، در کنار گاوها و گوسفندهایی که در حال چرا هستند، می تواند حس ناب طبیعت را در شما زنده کند. البته برای پیاده روی و کوه نوردی گزینه های دیگری نیز وجود دارد، می توانید با ماشین یا پای پیاده به سمت ارتفاعات آلاله بروید و در آنجا به گشت زنی بپردازید. 

*اسب سواری

اسب ها، حیواناتی که عصای دست مردم روستا هستند و در قدیم مرکب راه شان بوده اند، امروزه راهی برای کسب درآمد نیز هستند. می توانید در روستا لحظاتی دنیا را از دید مردمانی که با اسب و قاطر، ییلاق و قشلاق می کردند ببینید و سوار بر اسب ها تجربه تازه ای داشته باشید. 

*علاوه بر اینها اگر با تور سفر می کنید می توانید درخواست نیسان سواری نیز داشته باشید؛ نیسان هایی که در روستای اولسبلنگاه را به سرعت پشت سر می گذارند و به سمت ارتفاعات آلاله به حرکت در می آیند و نوع متفاوتی از تفریح را در اختیارتان قرار می دهند. برخی از تورها نیز امکان دوچرخه سواری را برای شما فراهم می کنند، اگر توانایی جسمی تان به حدی است که می توانید در کوهستان دوچرخه سواری کنید این فرصت را از دست ندهید. 

Photo by : َAli Karimi
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian

*کشف زیبایی های بیشتر | در اولسبلنگاه نمانید، دیدنی ها ادامه دارد

اگر بعد از گشت و گذار در ییلاق اولسبلنگاه، هنوز از زیبایی سیر نشده اید، زمان کافی دارید و می خواهید از ورای روستا باخبر شوید، سفر خود را در ییلاق اولسبلنگاه به پایان نرسانید. ماشین را روشن کنید و مسیری که تا روستا آمده اید را ادامه بدهید، ارتفاعات آلاله و ییلاق سوئه چاله پیش روی شماست. آنجا از ابرها بالا و بالاتر می روید، بنای یادبود میرزاکوچک خان در روستای گیلوان را پشت سر بگذارید و به سوی شهر خلخال حرکت کنید. زمین گنجینه زیبایی اش را در برابر شما می گستراند و این پاداش ماجراجویی شماست. این مسیر 30 کیلومتری با 15 کیلومتر جاده خاکی می تواند لذت شما از این سفر را به نهایت برساند و مسیر وسوسه انگیز خلخال به اسالم را در بازگشت پیش پای‌ تان بگذارد. 
ورود به صفحه معرفی جاده اسالم به خلخال

در مسیر روستای گیلوان
Photo by : Ali Memari

اقامت در ییلاق اولسبلنگاه 

خوشبختانه برای اقامت در روستای اولسبلنگاه گزینه های خوبی وجود دارد. اگر به اقامت در هتل ها و مهمانسراها عادت دارید و نمی خواهید تجربه اقامت در خانه های روستایی را داشته باشید یک هتل و چندین مهمانسراها در مسیر روستا وجود دارند که می توانند به شما خدمات بدهند. برخی از این اقامتگاه ها امکاناتی مانند پارکینگ و آلاچیق در اختیار شما می گذارند. 

اما چنانچه دوست دارید حتما اقامت در خانه های چوبی ییلاق را تجربه کنید، خانه های چوبی برای این منظور در نظر گرفته شدند و شما می توانید با اجاره شبی حدود 100 هزار تومان در یکی از این کلبه ها بمانید. البته این عدد در زمان اوج سفر ممکن است افزایش یابد؛ به طوری که هزینه اجاره خانه ها به 200 هزار تومان تا 800 هزار تومان می رسد.

Photo by : Karnaval
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Unknown
Photo by : Ramona Mirian

امکانات رفاهی در ییلاق اولسبلنگاه 

از امکاناتی که در روستا وجود دارد می توان به دکه های کوچکی اشاره کرد که در آن مایحتاج مورد نیاز شما و امکان تهیه عسل و محصولات دامی مانند شیر، کره، پنیر محلی وجود دارد. 

آبی که در اولسبلنگاه برای استفاده وجود دارد از چشمه های خود روستا گرفته شده است و در تانکرهای آب برای استفاده های بعدی ذخیره می شود. امکانات گرمایشی نیز به هیزم و کپسول های گاز محدود است. برق روستا از طریق موتورهای برق تامین می شود و به روستا روشنایی می بخشد؛ اما باید توجه داشته باشید که بعد از ساعت 12 شب این پمپ ها نیز خاموش می شوند و روستا به بکرترین حالت خود در می آید. 

سرویس های بهداشتی نیز در روستا وجود دارند؛ اما این سرویس های بهداشتی خارج از کلبه ها قرار  گرفته اند و برای استفاده از آنها باید مسافتی را طی کنید. 

دکان قصابی نیز در روستا وجود دارد که گوشت تازه از تولید به مصرف به دست شما می رساند و با گوشت های آن می توانید کباب های لذیذی برای پیک نیک خود تهیه کنید. 

مردم ماسال | حافظان محیط زیست روستای اولسبلنگاه

در مسیر رسیدن به روستای اولسبلنگاه مردم محلی امکانات خوبی مانند سرویس بهداشتی های تمیز، سطل زباله، باربکیو و ... ایجاد کرده اند و با دریافت هزینه ای ناچیز به نظافت مسیر می پردازند.

Photo by : Karnaval

آب و هوا

ییلاق اولسبلنگاه به دلیل قرارگیری در ارتفاعات گیلان آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد که شب ها و صبح های زودش بسیار سرد است.

بهترین فصل سفر

بهترین فصل سفر به ییلاق اولسبلنگاه اواخر بهار و طول تابستان است، هرچند پاییز دل انگیز نیز فصل خوبی برای سفر و دیدن زیبایی های این ییلاق است. 

بهار: نو شدن زمین، سبز شدن جوانه های درختان، ابرها و مه های نازک صبح گاهی و عصرگاهی، بارش های گاه و بیگاه بهاری همه می تواند دلایل خوبی برای سفر به این ییلاق زیبا باشد؛ اما دقت داشته باشید ماه اول بهار زمین هنوز به طور کامل از خواب زمستانی برنخاسته است و ریزش برف می تواند شما را غافلگیر کند. 

تابستان: واژه ییلاق، خود بهترین گواه برای این است که چرا اولسبلنگاه را باید در تابستان دید. گرمای تابستان که دمای زندگی را در ماسال سخت می کند، مردم مهربان این شهر را به سمت خنکا و صفای ییلاق می آورد. 

پاییز: هوا که رو به سردی می گذارد کوچ مردم به سمت ماسال، آغاز می شود؛ اما همچنان پاییز در ماسال می تواند دلیلی برای زدن به جاده باشد به ویژه در ماه اول که هوا هنوز بسیار سرد نیست. 

زمستان: زمستان های اولسبلنگاه بسیار سخت و سرد می شود و رفتن به آنجا به ویژه با خانواده کاری بسیار خطرناک و مشکل است.

Photo by : Ali Karimi
Photo by : Ramona Mirian
Photo by : Ramona Mirian
لوازم ضروری
بارانی و لباس ضد آب
تلفن همراه
دارو های عمومی
دفترچه بیمه
کارت شناسایی
کیسه زباله
شارژر موبایل
نقشه یا GPS
پاور بانک
وعده های غذایی
پول نقد
کفش پیاده روی
کوله پشتی
دوربین
کمک های اولیه
لوازم پیشنهادی
لباس اضافه
وسایل بازی
پاور بانک
چادر مسافرتی
کبریت یا فندک
کفش پیاده روی
کفش کوهنوردی
کیسه خواب
کفش اضافه
لباس گرم
پتو و لوازم خواب
چراغ قوه
عینک آفتابی
کلاه گرم
بارانی و لباس ضد آب
بادگیر
Photo by : Unknown
Photo by : Karnaval

راه دسترسی به اولسبلنگاه 

آدرس: گیلان، شهرستان ماسال،27 کیلومتری غرب ماسال

مسیر دسترسی: برای رسیدن به ییلاق اولسبلنگاه باید خود را به شهر ماسال برسانید. ماسال شهر کوچکی است که در شمال غربی شهر رشت قرار دارد. با تابلوهای موجود در جاده می توانید به آسانی آن را بیابید. بعد از رسیدن به شهر ماسال راه جاده گیلوان را که از درون ماسال می گذرد ادامه دهید، کم کم مسافرخانه ها و رستوران ها در برابر شما ظاهر می شوند و نشانه ها شما را به سمت روستای اولسبلنگاه راهنمایی می کنند. چنان چه در راه برای پیدا کردن مسیر درست رسیدن به ییلاق مشکل پیدا کردید، حتما از محلی ها کمک بگیرید. مردم مهمان نواز و باصفای ماسال با مهربانی پاسخگوی شما خواهند بود.

هزینه ورودی:

گاهی اوقات در 9 کیلومتری ورودی روستای اولسبلنگاه، ایستگاهی قرار دارد که به ازای هر ماشین مبلغی برای نظافت جاده و روستا دریافت می کند. البته هزینه عوارضی ورودی روستا برای اهالی استان نصف قیمت محسوب می شود. 

Photo by : Unknown
Photo by : Unknown

دغدغه های کارناوال

خوشبختانه منابع طبیعی، مسوولان و مردم محلی در حفظ و نگهداری طبیعت و خانه های چوبی و فضای بکر ییلاق کارهای خوبی انجام داده اند و فعلا در برابر ویلاهای سنگی و سیمانی مقاومت کرده اند. البته روستا از لحاظ امکانات گردشگری به نسبت ضعیف است و از آنجایی که گردشگری از عمده محل های کسب درآمد روستاییان است نیاز است تا بر امکانات روستا افزوده شود؛ اما در عین حال باید این را در نظر داشت که تجهیز روستا به بکری آن صدمه نزند و مرز بین شهر و ییلاق در اولسبلنگاه رعایت شود. 

Photo by : Karnaval

توصیه های کارناوالی

*شب های این ییلاق فریبا سرد است بنابراین بدون لباس اضافه و گرم به روستا سفر نکنید. 

*حتما پیش از سفر از وضعیت آب و هوایی و جاده ای مطلع شوید تا باران های ناگهانی شمال شما را به دردسر نیندازد.
 *تا حد امکان قبل از غروب آفتاب خود را به روستا برسانید و شب به ویژه با خانواده در جاده نباشید، زیرا جاده روشنایی ندارد و امکان بروز خطر برای شما وجود دارد.
*به اعتقادها، زبان و نحوه زندگی مردم و اهالی ییلاق احترام بگذارید، مراقب باشید تا به دام ها و املاک مردم آسیب نرسانید و بالاتر از اینها طبیعت را با تمام آن چیزی که در آن است (از مردم تا درختان، مرتع و چشمه ها) تا جای ممکن دست نخورده باقی بگذارید.
*به دلیل چوبی بودن کلبه ها و ییلاقی بودن منطقه می توانید از پشه بند برای داشتن سفری لذت بخش تر استفاده کنید.
 *به دلیل کمبود سوپرمارکت و مغازه های بین راهی و روستایی و برای داشتن اطمینان خاطر بیشتر می توانید مایحتاج خوراکی خود را از شهر ماسال تهیه کنید و سپس عازم سفر شوید.

Photo by : Unknown
Photo by : Ali Karimi
Photo by : Unknown

سخن آخر

 امروز در کارناوال با شما همراه شدیم، به میان جنگل های بکر شمال ایران، گیلان زیبا رفتیم، بر فراز روستای اولسبلنگاه قدم زدیم و آمد و رفت ابرها را زیر پای مان به تماشا نشستیم. شب را در کلبه های چوبی روستا ماندیم و با هیزم اجاق و چای تازه دم، شب سرد ییلاق را به روز رساندیم. 

دوست داریم نظر و ایده شما را در مورد این سفر بدانیم.

اگر تجربه ای از سفر به این روستای فرحبخش داشته اید آن را با ما و دوستان تان در کارناوال به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید با استفاده از لینک زیر عکس ها و سفرنامه های تان را برای همیشه در کارناوال به ثبت برسانید. 

ورود به صفحه کارناوالی شو

نتیجه نقد و بررسی کارناوال

4.4

بررسی شده توسط مهدیه اکبری پارسا

سطح امنیت(عالی) 4.5
امکانات اولیه(خوب) 4
حال و هوای خوش(عالی) 5
رفتار بومیان منطقه(عالی) 4.5
شرایط اقامت در منطقه(خوب) 4
سهولت در دسترسی(خوب) 4
نظافت(عالی) 5

نقاط قوت

  • طبیعت بکر و دست نخورده
  • مردم مهربان و مهمان پذیر
  • مسیری رویایی و دیدنی

نقاط ضعف

  • امکانات بهداشتی به نسبت ضعیف
  • کمبود روشنایی مسیر رسیدن به اولسبلنگاه

نقد و بررسی کاربران

میانگین امتیاز کاربران

از مجموع 73 رای

3.6

انفرادی

2

خانواده

11

دوستان

8

زوج

4

آیا بازدید از روستای اولسبلنگاه ماسال را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟
حال و هوای خوش(خوب) 4
رفتار بومیان منطقه(معمولی) 3.3
سهولت در دسترسی(معمولی) 3.4
نظافت(خوب) 3.6
شرایط اقامت منطقه(معمولی) 3.2

روستای اولسبلنگاه ماسال را دیده‌اید؟

تجربه و نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

سوالی دارید؟

از کارشناسان و کاربران کارناوال بپرسید

جدیدترین نقد
مبينا شميرانى

اولسبلانگاه جائیکه هرگزفراموش نخواهدشد،من هم عاشق سفرم هم عکاسی ولی نه حرفه ای،کلبه ی چوبی لبه ی پرتگاه پائین تراز فردین معصومی،زن ومرد وجوانی که مسئول چندکلبه بودندبابرخوردشان شگفت زده مان کردندشمالی ها اینقدرخونگرم وخوش برخوردندیده بودیم نان گرم شیرتازه وتخم مرغ محلی ازهمان مردوخانم محترم میخریدیم شبی عالی وصبحی دلنشین صبحانه مشتی داخل ابردر حالیکه آفتاب هم بود

کاربر مهمان

سلام . به نظر شما اونجا امکان چادر زدن داره ؟ امنیت داره؟ آنتن چطور؟

انتشار: 07 اردیبهشت 1399

انتشار: 09 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
ساجده بهشتی

4.3

اخر هفته ها شلوغ میشه بخاطر تعداد زیادی کلبه چوبی که برای اجاره هست و آب و هوای خوب منطقه

سفر با دوستان
تجربه سفر ساجده بهشتی به روستای اولسبلنگاه ماسال

انتشار: 12 بهمن 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟
کاربر مهمان

باید طوری تنظیم کرد که توی مه اونجا نرسید چون هم خطرناک میشه جاده و هم دید ندارید که محل اقامت رو انتخاب کنید. متاسفانه آب ظرفشویی و دستشویی توی طبیعت می ریزه که کلی مواد شوینده وارد طبیعت میکنه و اطراف کلبه ها هم آشغالهای زیادی توسط مسافرین ریخته میشه.

3.3

درکل جای بسیار زیباییه و اماکن کشف نشده زیادی داره.

سفر با همسر
تجربه سفر کاربر مهمان به روستای اولسبلنگاه ماسال

انتشار: 29 مرداد 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پرسش و پاسخ

پرسش جدید

شیرین محمودی
پرسش:

بهترین زمان برای سفر به اولسبلنگاه ماسال چه زمانی است؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به شیرین محمودی:

سلام

بهترین فصل سفر به ییلاق اولسبلنگاه اواخر بهار و طول تابستان است، هرچند پاییز نیز فصل خوبی برای سفر و دیدن زیبایی های این ییلاق است. البته شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به همین مطلب منوی فصل سفر مراجعه کنید. 

موفق باشید

انتشار: 30 خرداد 1399

انتشار: 29 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
کاربر مهمان
پرسش:

سلام وقت بخیر آیا اونجا موبایل انتن میده؟

مهسا محرابی
در پاسخ به کاربر مهمان :

سلام دوست عزیز

تقریباً از اوایل جاده روستا، موبایل آنتن ندارد

انتشار: 05 خرداد 1399

انتشار: 05 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟
کاربر مهمان
پرسش:

سلام.میخواستم بدونم امکان کمپ زدن هست اونجا یه نه؟؟؟و اینکه سرویس بهداشتی هم داره؟؟؟

مهدیه اکبری پارسا
در پاسخ به کاربر مهمان :

سلام 

بله امکان کمپ کردن هست فقط حتما برای کمپ کردن و خواب شبانه، وسایل گرمایشی و پتو و لباس گرم هم با خود ببرید چرا که شب های ییلاق بسیار سرد میشه، و اینکه بله روستا سرویس بهداشتی داره 

انتشار: 07 خرداد 1399

انتشار: 03 خرداد 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

سوالات متداول

برای اینکه با آدرس دقیق و نحوه رسیدن به روستای اولسبلنگاه آشنا شوید، تنها کافی ست سری به صفحه نقد و بررسی اولسبنگاه در کارناوال بزنید و به منوی مسیر و هزینه بروید. 

اگر در زمان سفر به ماسال و اولسبلنگاه به دنبال گزینه های مناسب برای اقامت می گردید، می توانید روی پیشنهادهای متنوع کارناوال حساب باز کنید و با کلیک روی صفحه اقامت در ماسال، اقامتگاه مورد علاقه تان را به صورت آنلاین رزرو کنید.   

برای آشنایی با بهترین و زیباترین روستاهای شمال و به دست آوردن اطلاعات مهمی در مورد آنها مانند مسیر دسترسی و امکانات، وارد صفحه معرفی روستاهای شمال شوید و به دنبال جاذبه مورد علاقه تان بگردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.