ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 آبان 1396

به روز رسانی

03 مرداد 1399

Photo by : Unknown

به جرأت می توان گفت پیاده روی اربعین، یکی از باشکوه ترین اجتماعات مسلمانان است که در مسیری بیابانی و میان دو شهر نجف و کربلا برگزار می شود. در سال های اخیر که بی احترامی های بسیاری به زائران خانه خدا صورت گرفت، به وضوح از تعداد زائران این مقصد مقدس کاسته شدند؛ در مقابل در چند سال اخیر می بینیم که چگونه پیاده روی اربعین نه تنها میان ایرانی ها، بلکه میان دیگر اقوام و ملیت ها نیز به محبوبیت رسیده و بسیاری یک هفته خود را به گونه ای برنامه ریزی می کنند تا که سفری متفاوت و زیارتی به مقصد کربلا انجام دهند. 

در این پیاده روی فرقی ندارد از چه دیاری هستی، میزبانان خونگرم عراقی، تمام امکانات را به رایگان در اختیارت می گذارند تا با خیالی آسوده از غذا و جای خواب، به سوی حریم امن و نورانی امام حسین قدم برداری. یکی از زیباترین بخش های این اتحاد پرشور، هماهنگی و همکاری مردم است که دست به دست هم می دهند و بی هیچ منتی تمام آنچه دارند در اختیار زائرین حسینی می گذارند.

در پیش رو نیز عکسی از میزبانی ترکی، در میان راه دو شهر نجف و کربلا را می بینید که برای زائرین غذا تهیه می کند. خوب است بدانید که این ثبت متفاوت و دوست داشتنی کاری از «محمد صادق زرجویان»، عکاس حرفه ای و جوان ایرانی است.

در انتها برای آشنایی با این مراسم شکوهمند و دانستنی های آن، پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه کنید:

ورود به صفحه راهنمای پیاده روی اربعین

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET