karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 آبان 1396

به روز رسانی

03 مرداد 1399

عکس روز کارناوال

به جرأت می توان گفت پیاده روی اربعین، یکی از باشکوه ترین اجتماعات مسلمانان است که در مسیری بیابانی و میان دو شهر نجف و کربلا برگزار می شود. در سال های اخیر که بی احترامی های بسیاری به زائران خانه خدا صورت گرفت، به وضوح از تعداد زائران این مقصد مقدس کاسته شدند؛ در مقابل در چند سال اخیر می بینیم که چگونه پیاده روی اربعین نه تنها میان ایرانی ها، بلکه میان دیگر اقوام و ملیت ها نیز به محبوبیت رسیده و بسیاری یک هفته خود را به گونه ای برنامه ریزی می کنند تا که سفری متفاوت و زیارتی به مقصد کربلا انجام دهند. 

در این پیاده روی فرقی ندارد از چه دیاری هستی، میزبانان خونگرم عراقی، تمام امکانات را به رایگان در اختیارت می گذارند تا با خیالی آسوده از غذا و جای خواب، به سوی حریم امن و نورانی امام حسین قدم برداری. یکی از زیباترین بخش های این اتحاد پرشور، هماهنگی و همکاری مردم است که دست به دست هم می دهند و بی هیچ منتی تمام آنچه دارند در اختیار زائرین حسینی می گذارند.

در پیش رو نیز عکسی از میزبانی ترکی، در میان راه دو شهر نجف و کربلا را می بینید که برای زائرین غذا تهیه می کند. خوب است بدانید که این ثبت متفاوت و دوست داشتنی کاری از «محمد صادق زرجویان»، عکاس حرفه ای و جوان ایرانی است.

در انتها برای آشنایی با این مراسم شکوهمند و دانستنی های آن، پیشنهاد می کنیم مطلب زیر را مطالعه کنید:

ورود به صفحه راهنمای پیاده روی اربعین

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.