کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

06 بهمن 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Ehsan Nikfarjam

گرچه تلخ است اما مرگ دریاچه ارومیه، شاید یکی از بهترین عناوینی است که امروزه می توان برای این دریاچه، یکی از مشهورترین دیدنی های آذربایجان غربی انتخاب کرد. دریاچه ای که روزگاری مساحتش به شش هزار کیلومتر مربع می رسید و مردم برای گردش و کار در آن، سوار کشتی و لنج می شدند! متاسفانه امروزه آب دریاچه ارومیه تا حد قابل توجهی خشک شده است، به طوری که از آن دریاچه شکوهمند، تنها بخش اندکی از آن وسعت پیشین باقی مانده است. این عکس چشمنواز و زیبا از دریاچه ارومیه را احسان نیکفرجام، عکاس جوان و مازندرانی به ثبت رسانده. نیکفرجام درباره این عکسش از دریاچه ارومیه می نویسد:

کوشیدم با برکه کوچک چند میلیمتری ای که از دریاچه وسیع ارومیه باقی مانده بود مرثيه اى نمادين بسرایم. براى دریاچه ای كه اکنون فقط چهار درصد از آن باقی مانده و تنها یک دهه پيش شكل ديگرى داشت و محل تردد کشتی ها و قایق های باری و مسافربری بین بنادر و جزایرش بود...

خوب است بدانید احسان نیکفرجام، عکاسی را از سال 1380 آغاز کرده و فعالیت حرفه ای در زمینه عکاسی منظره و طبیعت را از سال 1389 کلید زد. نیکفرجام که از اعضای دائمی فدراسیون جهانی عکاسی فیاپ و انجمن عکاسان ایران است، تا به حال توانسته عناوین و افتخارات متعددی را از آن خودش کند. از جمله آن ها می توان به مدال طلای جشنواره فیلارمونیا - قرقیزستان 2017، مدال برنز جشنواره پرسپکتیو هند در سال 2017، مدال برنز جشنواره صربستان در سال 2016 و مدال طلای جشنواره خیام در سال 2017 اشاره کرد.

البته این موارد تنها بخشی از افتخارات احسان نیکفرجام هستند و برای آشنایی با این هنرمند و دیدن آثار جذابش، می توانید سری به صفحه [email protected] در اینستاگرام بزنید. 

همچنین برای آشنایی بیشتر با دریاچه ارومیه، این سرمایه طبیعی و ملی کشورمان، پیشنهاد می کنیم نگاهی به مطالب مرتبط بیندازید. در این مطالب به ترتیب ابتدا با جاذبه های گردشگری دریاچه ارومیه اشنا می شوید و خواهید دانست برای رسیدن به آن، بهترین مسیر دسترسی چیست و در مطالب بعدی، با نگاهی دغدغه مند، وضعیت فعلی دریاچه ارومیه بررسی شده است.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.