کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 آذر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

Photo by : Sourena Dorraj

در تصویر باشکوه پیش رو، برشی از طبیعت کلاردشت را می بینید. کلاردشت از جمله دیدنی های مازندران است که در غرب این استان قرار دارد و در هر فصل، شکل و شمایلی منحصر به فرد می گیرد. البته همان طور که می توان حدس زد، کلاردشت در پاییز یکی از زیباترین لباس های خود را به تن می کند و این عکس نیز در همین فصل توسط عکاس جوان، «سورنا دُراج» به ثبت رسیده است. دراج، در گفتگو با کارناوال، خودش را این گونه معرفی می کند:

سورنا دراج هستم. بیشتر یه طبیعتگردم تا یه عکاس. اما عکاسی حرفه ای رو هم دوست دارم و به عکاسی از آبشار ها و جاده های زیبا و مه آلود علاقه دارم. قدم زدن توی جاده های مه آلود به من حس سبکی می‌ده و گاهی سعی می‌کنم این حس رو با عکس گرفتن با بقیه تقسیم کنم. البته توی طبیعت گردی هام به جاها و مناظر عجیب هم بر می‌خورم... کارشناسی بیوتکنولوژی دارم، و یه جورایی بیولوژیست هستم و با اکوسیستم و مکانیسم طبیعت آشنایی دارم، که همین هم توی عکاسی بهم کمک می‌کنه.

 این که برای تماشای منظره افسون کننده و پاییزی کلاردشت، چه زمان و مکانی را انتخاب کنید، چیزی است که به تجربه نیاز دارد. سورنا دراج در این باره می گوید: 

طبق بیوگرافی که گفتم، با مکانیسم طبیعت آشنایی دارم. همین باعث شده تا بدونم وقتی هوا توی سواحل کاسپین ابری باشه، در ارتفاعات شمالی و کوه ها هوا به شدت مه آلود میشه. در نتیجه هروقت که ببنیم هوا ابریه به سمت ارتفاعات می‌رم، توی جاده های مه آلود قدم می‌زنم و عکاسی می‌کنم.

برای آشنایی با عکس های تماشایی سورنا دراج می توانید سری به صفحه اش در اینستاگرام بزنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با کلاردشت، دیدنی ها و تفریحات این منطقه، سوغات، بهترین فصل سفر و البته نحوه دسترسی به آن خواندن مطالب مرتبط را از دست ندهید. البته باید بدانید جذابیت های غرب استان مازندران در طبیعت کلاردشت خلاصه نمی شود و مواردی چون دریاچه ولشت، نمک آبرود، متل قو و ... از جمله دیدنی های نزدیک محسوب می شوند. 

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

سلام ثبت بسیار زیبا و حتی به جرات میتونم بگم حیرت انگیزیه. همسر من نقاشه. در صورت اجازه شما این عکس رو نقاسی کنه . البته در صورت موافقت شما شب خوش

زينب شيرازی

سلام دوست عزیز

همون طور که گفتیم این عکس از آقای سورنا دراج هست که صفحه اینستاگرامشون رو هم گذاشتیم. بهتره با خودشون هماهنگ کنین.

ممنون از همراهی

22 آبان 1398

21 آبان 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.