کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

طبیعت کلاردشت | عکس روز کارناوال

عکس روز کارناوال | Photo by : Sourena Dorraj
Photo by : Sourena Dorraj

در تصویر باشکوه پیش رو، برشی از طبیعت کلاردشت را می بینید. کلاردشت از جمله دیدنی های مازندران است که در غرب این استان قرار دارد و در هر فصل، شکل و شمایلی منحصر به فرد می گیرد. البته همان طور که می توان حدس زد، کلاردشت در پاییز یکی از زیباترین لباس های خود را به تن می کند و این عکس نیز در همین فصل توسط عکاس جوان، «سورنا دُراج» به ثبت رسیده است. دراج، در گفتگو با کارناوال، خودش را این گونه معرفی می کند:

سورنا دراج هستم. بیشتر یه طبیعتگردم تا یه عکاس. اما عکاسی حرفه ای رو هم دوست دارم و به عکاسی از آبشار ها و جاده های زیبا و مه آلود علاقه دارم. قدم زدن توی جاده های مه آلود به من حس سبکی می‌ده و گاهی سعی می‌کنم این حس رو با عکس گرفتن با بقیه تقسیم کنم. البته توی طبیعت گردی هام به جاها و مناظر عجیب هم بر می‌خورم... کارشناسی بیوتکنولوژی دارم، و یه جورایی بیولوژیست هستم و با اکوسیستم و مکانیسم طبیعت آشنایی دارم، که همین هم توی عکاسی بهم کمک می‌کنه.

 این که برای تماشای منظره افسون کننده و پاییزی کلاردشت، چه زمان و مکانی را انتخاب کنید، چیزی است که به تجربه نیاز دارد. سورنا دراج در این باره می گوید: 

طبق بیوگرافی که گفتم، با مکانیسم طبیعت آشنایی دارم. همین باعث شده تا بدونم وقتی هوا توی سواحل کاسپین ابری باشه، در ارتفاعات شمالی و کوه ها هوا به شدت مه آلود میشه. در نتیجه هروقت که ببنیم هوا ابریه به سمت ارتفاعات می‌رم، توی جاده های مه آلود قدم می‌زنم و عکاسی می‌کنم.

برای آشنایی با عکس های تماشایی سورنا دراج می توانید سری به صفحه اش در اینستاگرام بزنید. همچنین برای آشنایی بیشتر با کلاردشت، دیدنی ها و تفریحات این منطقه، سوغات، بهترین فصل سفر و البته نحوه دسترسی به آن خواندن مطالب مرتبط را از دست ندهید. البته باید بدانید جذابیت های غرب استان مازندران در طبیعت کلاردشت خلاصه نمی شود و مواردی چون دریاچه ولشت، نمک آبرود، متل قو و ... از جمله دیدنی های نزدیک محسوب می شوند. 

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به کلاردشت
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X