بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

11 دی 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

هر کس برای به دست آوردن روزی خود دست به کاری می زند و برکت خانه و زندگی اش را از این کره خاکی طلب می کند. یک نفر بذر می کارد و در انتظار محصول روزها را می شمارد، دیگری ساکن شهر است و کارهای صنعتی انجام می دهد، گروهی هنر دست شان را روانه بازار می کنند و ... . خلاصه همه به تلاش و کار مشغولند تا چراغ زندگی شان افروخته بماند و برکت به خانه های شان راه یابد.

در نیمه جنوبی ایران عزیزمان مردمانی زحمت کش چشم به دریا دوخته اند تا این نیلگون بی کران، برکت را برای شان به ارمغان بیاورد و نوری تازه به خانه های شان دهد. آنها ساکنان سیستان و بلوچستانند؛ دیاری که جنوب شرقی ترین نقطه ایران است و همسایه ای به نام دریای عمان دارد. این مردم در چابهار به آب می زنند و روزی خود را از پهنای نیلگون آن می ستانند. دریا سخاوتمندانه آنها را پذیرا می شود و هر آنچه دارد را تقدیم شان می کند. ماهی های کوچک و بزرگ به دام می افتند و به دست صیادان می رسند تا شادمانی را به دل های شان بیاورند.

امروز می خواهیم به میان این مردم برویم و سراغ صیادانی را بگیریم که تلاش و عشق را چاشنی کارشان کرده اند و برکتی با ارزش را از آب می گیرند تا به خانه های من و شما برسد و بر سر سفره های مان جا خوش کند. همراه کارناوال باشید و با ما راهی چابهار شوید تا به تماشای صیادان این خطه از سرزمین مان بنشینیم.

برای لحظاتی با ما باشید و تصاویری را ببینید که توسط حامد غلامی به ثبت رسیده و در خبرگزاری ایرنا منتشر شده اند.

Hamed Gholami

1- برکتی از میان آب ها

Hamed Gholami

2- در ساحل چابهار

بد نیست بدانید که چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور به شمار می رود که در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند واقع شده و از مناطق آزاد بازرگانی ایران نیز محسوب می شود.

Hamed Gholami

3- توری که روزی این مردم را به دام می اندازد

Hamed Gholami

4- ماهیان شکم دریده

صیادان استان سیستان و بلوچستان ۷۰ درصد ماهیان تون کشور را از طریق دریای عمان و آب های اقیانوسی تامین می کنند و سهم بسزایی در این زمینه دارند.

Hamed Gholami

5- چشمانم به این آبی دلفریب است

Hamed Gholami

6- قایق هایی که در ساحل آرمیده اند

آرام گرفته اند اما قرار است با صاحبان شان به دریا بزنند و پر از ماهی شوند و بازگردند.

Hamed Gholami

7- قصه ماهی ها سر دراز دارد

ماهی ها را نمی توان به امان خدا رها کرد. آنها باید تمیز و قطعه قطعه شوند تا مورد استفاده قرار گیرند.

Hamed Gholami

8- این هم از روزی من...

Hamed Gholami

9- بوهای خوشمزه می آید!

Hamed Gholami

10- همه به کار و تلاش ادامه می دهند

Hamed Gholami

Hamed Gholami

11- با خبرهای خوشی آمده

Hamed Gholami

12- شکر این نعمت واجب است

Hamed Gholami

13- تلاش همچنان ادامه دارد...

Hamed Gholami

Hamed Gholami

سخن آخر

با هم به یکی از استان های کمتر دیده شده کشورمان رفتیم و گوشه ای از زحمات مردمان آن را به نظاره نشستیم.

آیا از دیدن این تصاویر لذت بردید؟

تا به حال به این دیار سفر داشته اید؟

دیده ها و شنیده های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منتظر دیدگاه های شما هستیم.

خوب که فکر می کنم، می بینم سال ها پیش که راهم به سوی گردشگری کج شد، هنوز آن قدر درباره اش نمی دانستم. خیلی از ما انتخاب رشته مان در دانشگاه اتفاقی بوده اما راستش را بخواهید برای من شیرین ترین اتفاق دنیا بود

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.