بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 بهمن 1397

به روز رسانی

18 آذر 1399

امروز می خواهیم تصاویری از میدان نقش جهان اصفهان را پیش روی تان بگذاریم؛ عکس هایی که با دیدن شان سفری کوتاه و مجازی به نصف جهان را تجربه می کنید و از تماشای زیبایی های میراث جهانی ایران غرق در لذت می شوید. معماری میدان نقش جهان و بناهای موجود در آن چیزی است که بسیاری از گردشگران را از راه های دور و نزدیک به سوی خود می کشاند تاریخچه میدان نقش جهان نیز بسیار حائز اهمیت است و قصه های جالبی در خود دارد. با کارناوال همسفر شوید، برای دقایقی این عکس ها را ببینید و گردشی در این میدان تاریخی داشته باشید.

1- همه زیبایی های نقش جهان در تصویر نمی گنجد؛ حتی همین پانورامای جذاب هم نتوانسته همه چیز را در خود جای دهد. این عکس شکار یک گردشگر خارجی از نقش جهان است.

Juergen Buettner

2- شب که از راه می رسد، همه زیبایی ها دو برابر می شود. انعکاس نمای بناها در آب سوژه خوبی برای عکسبرداری به شمار می رود.

Adil Amin

3-کدام یک زیباتر است؟ شب یا روز؟

Siamak Namvar

Mehdi Safazade

4- نقش جهان آوازه ای جهانی دارد اما به درون بناهایش که سرک بکشید جلوه های زیبای بیشتری را می توانید ببینید. کمتر کسی است که به مسجد شیخ لطف الله برود و جادوی سقف سحرانگیزش نشود.

5- شب های شلوغ میدان نقش جهان و همهمه مردمی که هر یک برای هدفی به اینجا آمده اند؛ گردش، خرید، چشیدن طعم خوشمزه ها و ...

David Mitchell

6- کالسکه ها در این میدان تماشایی، منتظرند تا گردشی جانانه را برای تان رقم بزنند. صدای رفت و آمد کالسکه ها را می توان موسیقی متن نقش جهان دانست.

Rafi Nourinia

7- راهی برای ایستادگی در مقابل داغی تابستان

Damon Lynch

8- خوشگذرانی در نقش جهان به سبک نوجوانان

9- شب های اصفهان و مردمی که می خواهند ساعاتی را به دور از دغدغه ها باشند. در میانِ تصویر کاخ زیبای عالی قاپو خودنمایی می کند؛ کاخی از دوره صفوی که گردشگران را با زیبایی هایش انگشت به دهان می گذارد.

Pyan FZ

10- نه! زمان به عقب برنگشته؛ این تنها نمایشی از اصفهان کهن است که در میدان نقش جهان به راه انداخته اند.

Rasoul Shojaei | IRNA

Rasoul Shojaei | IRNA

11- این ورودی بازار است و چه کسی باورش می شود که در پشت آن دالان ها و سراهای شلوغ بازار انتظار افراد را می کشند.

12- با وجود تصویر شلوغی که از بازار در ذهن دارید، هنوز هم می توانید دالان های خلوتی را بیابید و عکس هایی چنین زیبا ثبت کنید.

Ali Kordzadeh

Ali Kordzadeh

13- مسجد امام هم همین جاست در جنوب نقش جهان؛ جایی که چشم برداشتن از کاشیکاری های ظریفش سخت است.

14- باران باریده و چهره ای دیگر به نقش جهان داده است.

Hassan Ghayedi

15- گردش های شبانه در مغازه های صنایع دستی، چیزیست که در نقش جهان نصیب تان می شود.

Ian Robertson

16- صدای چکش مسگرها هم از دیگر موسیقی های متن نقش جهان است. در اینجا فرصت دیدن کارهای هنرمندانه ای را دارید که پشت شان سال ها تجربه قرار دارد.

Ali Bahadori

17- وقتی میدان نقش جهان به صورت 360 درجه ثبت می شود.

18- زمستان، قبای سفیدش را بر تن میدان جهانی ایران نیز می اندازد؛ نقش جهان می شود عروس زیبای اصفهان.

Mehdiarch80

19- می دانستید که نقش جهان میزبان بازی های چوگان بسیاری بوده است؟ این هم اقدامی که به تازگی در اصفهان رواج پیدا کرده تا کاربرد تاریخی این میدان برای همیشه در یادها بماند.

Saeed Majidi

20- نمی توان از کنار کاخ عالی قاپو به سادگی گذشت...

Hamid Kamali

21- این تنها گوشه ای از شاهکار درون کاخ عالی قاپو است.

Chulhoon Jeong

سخن آخر

به یکی از جاذبه های جهانی ایران سر زدیم و تصاویری از آن را به تماشا نشستیم. دیدنی های میدان نقش جهان را از نظر گذراندیم و کمی با حال و هوای آن آشنا شدیم. 

نظر شما درباره این تصاویر چیست؟

آیا تجربه بازدید از این میدان را داشته اید؟

حال و هوای این جاذبه را چگونه می بینید؟

منتظر دیدگاه های تان هستیم.

خوب که فکر می کنم، می بینم سال ها پیش که راهم به سوی گردشگری کج شد، هنوز آن قدر درباره اش نمی دانستم. خیلی از ما انتخاب رشته مان در دانشگاه اتفاقی بوده اما راستش را بخواهید برای من شیرین ترین اتفاق دنیا بود

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

مبينا شميرانى

متاسفانه هنوز سفر درست درمون به اصفهان نداشتم قطعا به نصف جهان خواهم امد

انتشار:09 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.