کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
بهاره فلاح

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 آبان 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

انسان از دیرباز، خواسته های زیادی داشته و برای تحقق بخشیدن به آن ها سختی های بسیاری را به جان خریده است. سفر در زمان همیشه یکی از آرزوهای دور و دراز بشر بوده اما تا به حال به آن نرسیده و هنوز هم تلاش هایی در رابطه با تحقق این رویا صورت می پذیرد. با این وجود، یکی از کارهایی که این آرزو را تا حدی محقق می کند، مرور تصاویر به جامانده از گذشته است. مجموعه عکس های به جامانده از عکاسان، به ما امکان می دهند که در حال نوشیدن یک فنجان چای یا در میان کارهای روزمره سفری به گذشته داشته باشیم و حال و هوای آن روزها را حس کنیم. 

امروز می خواهیم شما را به سفری در تاریخ کشورمان دعوت کنیم و نگاهی به تصاویر تهران در چند دهه ی گذشته بیاندازیم. با یکی از مجموعه های عکاس انگلیسی به نام دیوید نیول اسمیت (David Newell-Smith) همراه می شویم و عکس هایی را از سال 1979 مرور می کنیم. وی که یکی از حرفه ای ها در عکاسی خیابانی به شمار می رود در 25 ژانویه 1937 در لندن متولد شد و در 11 ژوئیه 2017 درگذشت. او بیش از 40 سال از عمر خود را برای هنر صرف کرد و آثاری ماندگار از خود بر جای گذاشت. 

دیوید در سال 1979 و همزمان با بازگشت آیت الله خمینی (ره) از پاریس به تهران، در ایران حضور داشت و تصاویری را از آن روزها به ثبت رساند. در ادامه به سراغ آلبوم تصاویر دیوید و کارهای متفاوت او می رویم و با هم به گذشته ای نه چندان دور سفر می کنیم. با کارناوال همراه باشید و این سفر متفاوت در تاریخ را تجربه کنید.

Photo by : Unknown

1- در انتظار تاکسی

Photo by : Unknown

2- شعبه ای از بانک ملی ایران 

Photo by : Unknown

3- دستفروشی در خیابان

Photo by : Unknown

4- دانش آموزان مدرسه

Photo by : Unknown

5- گوشه ای از خیابان های تهران

Photo by : Unknown

6- حراج در خیابان

Photo by : Unknown

7- میدان آزادی

Photo by : Unknown

8- گشتی در خیابان

Photo by : Unknown

سخن آخر

تصاویری قدیمی از تهران را دیدم و گشتی در گذشته را تجربه کردیم. نظر شما در مورد این تصاویر چیست؟ 

آیا از دیدن عکس های قدیمی لذت می برید؟

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم...

10 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کریم

عاشق عکسهای قدیمی هستم ممنون

07 اسفند 1396

مهناز

بسیار عالی

ممنون از شما
این تصاویر آدم و به گذشته میبره

14 آذر 1396

علیرضا

بسیار نوستالوژی بود . سپاس

12 آذر 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.