karnaval.ir

مهرنوش حیدری

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

زندگی در کنار همه ی پیچ و خم ها و پستی ها و بلندی هایش، گاه جلوه های زیبایی را در پیش رویمان قرار می دهد که با وجود تمام سادگیشان، همچون یک نمایش شکوهمند به نظر می رسند. آنجاست که می فهمیم باید بایستیم و برای لحظاتی داشته‌ها و نداشته‌هایمان به فراموشی بسپاریم تا مبادا ثانیه‌ای از این زیبایی‌ها را از دست بدهیم. تک تک این زیبایی‌‌‌‌‌‌ها تصویری می شوند در قاب و بر دیوار ذهنمان آویزان می گردند تا هر وقت دلمان گرفت به یادشان بیاوریم و رنگی تازه به لحظاتمان ببخشیم.

این بار سید کاظم موسوی دست به دوربین شده تا یکی از شکوهمندترین نمایش‌ها را برایتان در قاب تصویر درآورد تا آنها را ببینید و کنج ذهنتان جایی برایشان باز کنید. این تصاویر غرق در بوی خوش گلی هستند که با فرهنگ ایرانی عجین شده و همه به خوبی آن را می شناسیم : " گل محمدی"...

وصف این گل را بارها و بارها در اشعار شاعران شنیده و تصاویرش را از نقاط مختلف کشورمان دیده ایم. با شنیدن نام این گل در ذهن بسیاری از مردم نام کاشان نقش می بندد که به گل و گلاب های مرغوبش شهرت دارد اما این بار شگفتی این گل را در روستای عنصرود به تماشا می نشینیم که در آذربایجان شرقی قرار دارد و سالانه دو هزار تُن از این گل خوشبو را برداشت می کند.

این گل مهربان چیده می شود تا به صورت گلاب، گل برگ های خشک و اسانس در آید و به زندگیمان عطر و طعمی تازه ببخشد. امسال در در روز 13 تیر ماه، عنصرود میزبان مهمانانی بود که به تماشای هفتمین جشنواره ی برداشت گل محمدی آمده بودند و با هر نفس، مشامشان را غرق در بوی بهشتی این گل می کردند. 

میهمانتان می کنیم به دیدن تصاویری از این جشنواره خوش عطر و بو که در خبر گزاری ایرنا منتشر شده اند.

با کارناوال همراه باشید...

گل محمدی

Mohammad Heshmati

1- روستای عنصرود، میزبان عطر خوش طبیعت

برداشت گل محمدی در عنصرود

2- همه جا عطر گل محمدی به مشام می رسد

برداشت گل محمدی در عنصرود

برداشت گل محمدی در عنصرود

3- جشنی به افتخار حضور گل ها

برداشت گل محمدی در عنصرود

4- دستانی که هدایای خوش عطر خدا را می چینند

برداشت گل محمدی در عنصرود

برداشت گل محمدی در عنصرود

5- مگر می شود که کوچکتر ها از این مراسم جا بمانند؟

برداشت گل محمدی در عنصرود

برداشت گل محمدی در عنصرود

6- دستانی با بوی خوش عشق

برداشت گل محمدی در عنصرود

7- هیچ کس نمی خواهد لحظه ای دست از کار بکشد

برداشت گل محمدی در عنصرود

برداشت گل محمدی در عنصرود

برداشت گل محمدی در عنصرود

8- و گل ها مهمان دست های زحمت کش می شوند...

برداشت گل محمدی در عنصرود

9- دسته گلی با بوی بهشت

برداشت گل محمدی در عنصرود

10- مشتی پر از عطر خوش

برداشت گل محمدی در عنصرود

برداشت گل محمدی در عنصرود

11- وقت آن است که این عطر خوش راهی مقصد شود

برداشت گل محمدی در عنصرود

سخن آخر 

از دیدن این تصاویر لذت بردید؟

آیا تا به حال برداشت گل محمدی را از نزدیک دیده اید؟

مناطق دیگری می شناسید که در آن جا برداشت گل محمدی انجام شود؟

نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

در میان بسیاری از فکر و خیال ها و در گیری های زندگی، گاه آن چنان با چشم باز در رویا فرو می رفتم و دنیا را سیر می کردم که گویی سوار بر دوچرخه ای تمام دنیا را فتح کرده ام. هر روز مدت

...

آیا این مطلب مفید بود؟

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

وحید توکلی

سلام من نمیدونم سهوا این کار رو انجام دادین یا به عمد ولی عنصرود جز روستاهای شهرستان اسکو هس و شما با یه سرچ ساده میتونین بفهمین خواهشن این مورد رو اصلاح کنین در ضمن روستای گنبرف اسکو هم میزان گل محمدیش خیلی بیشتر از عنصرود اسکو هس

علی

عنصرود بخشی از اسکو و اسکو بخشی از تبریز ، تبریز مرکز آذربایجان و آذربایجان سر ایران عزیز است.

05 تیر 1397

مهرنوش حیدری

سلام دوست عزیز کارناوالی

حق با شماسـت؛ روستای عنصرود در شهرستان اسکو قرار دارد. اما خود شهرستان اسکو هم در 20 کیلومتری جنوب غرب تبریز قرار گرفته و تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی است.

بنابراین این که بخواهیم بگوییم تیتری که در این مطلب زده شده اشتباه است، کاملا دور از ذهن و غیر منطقی است.

در رابطه با بخش دوم دیدگاه شما نیز باید بگوییم که در این مطلب در رابطه با بیشتر و یا کمتر بودن برداشت گل محمدی در هیج جایی صحبت نشده و تنها مقدار برداشت گل عنصرود ذکر شده است.

پایدار باشید

17 تیر 1396

انتشار:15 تیر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

ایرج

عالی بود

انتشار:15 تیر 1396

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.