کارناوالِ جدیدی در راه است
خبرم کن arrow_back

طبیعت برفی خلخال | عکس روز کارناوال

عکس روز کارناوال | Photo by : Ali Shokri
Photo by : Ali Shokri

در عکس پیش رو، برشی کوتاه اما جذاب از طبیعت برفی خلخال را می بینید. خلخال، شهری مرتفع و خوش آب و هواست که از جمله جاذبه های استان اردبیل به شمار می رود و سالانه پذیرای گردشگران بسیاری است. در این خطه می توانید شاهد بخشی از مناظر زیبای ایران باشید و از تماشا کردن‌شان سیر نشوید. این عکس زیبا کاری از علی شکری، عکاس جوان و آذری است که در شاخه عکاسی طبیعت فعالیت دارد. اگر نگاهی به مجموعه آثار علی شکری بیندازید، متوجه می شوید که درخت ها مهمترین و پر رنگ ترین سوژه این عکاس حرفه ای هستند. شکری در توضیح این موضوع می گوید:

برای من هر درخت مثل هر انسانی روایت و داستانی دارد. وقتی درختی می میرد داستان و حکایتی می میرد. سرنوشتی تغییر می کند. احساس می کنم درختها با دست‌های شکسته، صورتهای زخمی، ریشه های بریده بر پشت کامیون‌ها ما را نفرین می کنند. شاید این‌گونه است که سرنوشت ما آدم ها تغییر می کند و آرام آرام خصلت های خوب و انسانی مان را از دست می دهیم.

علی شکری عکاسی را از سال 1382 و از دوران دانشجویی آغاز کرد و هر روز جدی تر از پیش، به هنر عشق ورزید. دستاورد شکری از 15 سال عکاسی طبیعت، برگزاری 6 نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از 72 نمایشگاه بین المللی و داخلی بوده است. جالب آن که علاقه وافر علی شکری به ثبت درختان در حدی است که امروزه می توان نتایجش را در قالب کتابی با عنوان «مصائب درختان» مشاهده کرد. این کتاب در سال 2017 در کشور انگلیس چاپ و منتشر شد و هم اکنون در فروشگاه های جهان در معرض فروش قرار دارد. جالب تر آن که از روی کتاب مصائب درختان، مستندی با همین موضوع ساخته شد و در شبکه مستند به نمایش درآمد. 

علی شکری در انتها می گوید:

من با این حس که درختان قلب و روح دارند عکاسی را ادامه می دهم و ادامه خواهم داد.

برای آشنایی با آثار این هنرمند بازدید از صفحه اش در اینستاگرام را از دست ندهید. 

ورود به صفحه اختصاصی راهنمای سفر به خلخال
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X