karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

22 دی 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز کارناوال

Ali Shokri

در عکس پیش رو، برشی کوتاه اما جذاب از طبیعت برفی خلخال را می بینید. خلخال، شهری مرتفع و خوش آب و هواست که از جمله جاذبه های استان اردبیل به شمار می رود و سالانه پذیرای گردشگران بسیاری است. در این خطه می توانید شاهد بخشی از مناظر زیبای ایران باشید و از تماشا کردن‌شان سیر نشوید. این عکس زیبا کاری از علی شکری، عکاس جوان و آذری است که در شاخه عکاسی طبیعت فعالیت دارد. اگر نگاهی به مجموعه آثار علی شکری بیندازید، متوجه می شوید که درخت ها مهمترین و پر رنگ ترین سوژه این عکاس حرفه ای هستند. شکری در توضیح این موضوع می گوید:

برای من هر درخت مثل هر انسانی روایت و داستانی دارد. وقتی درختی می میرد داستان و حکایتی می میرد. سرنوشتی تغییر می کند. احساس می کنم درختها با دست‌های شکسته، صورتهای زخمی، ریشه های بریده بر پشت کامیون‌ها ما را نفرین می کنند. شاید این‌گونه است که سرنوشت ما آدم ها تغییر می کند و آرام آرام خصلت های خوب و انسانی مان را از دست می دهیم.

علی شکری عکاسی را از سال 1382 و از دوران دانشجویی آغاز کرد و هر روز جدی تر از پیش، به هنر عشق ورزید. دستاورد شکری از 15 سال عکاسی طبیعت، برگزاری 6 نمایشگاه انفرادی و شرکت در بیش از 72 نمایشگاه بین المللی و داخلی بوده است. جالب آن که علاقه وافر علی شکری به ثبت درختان در حدی است که امروزه می توان نتایجش را در قالب کتابی با عنوان «مصائب درختان» مشاهده کرد. این کتاب در سال 2017 در کشور انگلیس چاپ و منتشر شد و هم اکنون در فروشگاه های جهان در معرض فروش قرار دارد. جالب تر آن که از روی کتاب مصائب درختان، مستندی با همین موضوع ساخته شد و در شبکه مستند به نمایش درآمد. 

علی شکری در انتها می گوید:

من با این حس که درختان قلب و روح دارند عکاسی را ادامه می دهم و ادامه خواهم داد.

برای آشنایی با آثار این هنرمند بازدید از صفحه اش در اینستاگرام را از دست ندهید. 

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

زیباترین طبیعت و دل انگیز تربن هوا را دارد می توانید در یک روز چند هوای مختلف را در خلخال تجربه کنید.

انتشار:25 مهر 1401

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.