سریع ترین دوچرخه سواری در صحرای آفریقا | گینس های گردشگری

در این قسمت با ایرانی آشنا می شویم که صحرای ساهارا را با دوچرخه با بیشترین سرعت در نوردیده است.

با افتخار می خواهیم با ایرانی دوچرخه سواری آشنا شوید که این رکورد را به نام خود در فهرست گینس ثبت کرده است، رضا پاکروان طی 13 روز، 5 ساعت، 50 دقیقه و 14 ثانیه توانست صحرای ساهارا را بپیماید.

ساهارا ( Sahara ) یا صحرای بزرگ آفریقا بزرگ ترین صحرای گرم جهان است که در شمال قاره ی آفریقا قرار دارد. مساحت این صحرا حدودا 9 میلیون کیلومتر مربع می باشد. علاوه بر بزرگی و داغ بودن این مکان از قدیمی ترین اماکن دنیا هم محسوب می شود و قدمتی معادل دو و نیم میلیون سال دارد؛ سنگواره هایی که از تمساح و دایناسورها در این صحرا یافت شده حاکی از همین امر است.

سفر با دوچرخه در این صحرای بزرگ کاری بسیار دشوار است، رضا پاکروان در طول سفر خاص و جذابش با طوفان های شن، مگس های فراوان و حتی بارش باران در اطراف رود نیل مبارزه کرد تا در نهایت به موفقیت دست یابد، البته یک تیم پشتیبانی رضا را در سفرهایش همراهی می کنند.

نکته ی بسیار جالب در رابطه با رضا پاکروان این است که او ساکن لندن می باشد و شغل تمام وقت هم دارد اما از هر فرصتی برای تمرین و دوچرخه سواری و کسب آمادگی جسمانی استفاده می کند، وی در سال 2011 میلادی موفق به ثبت رکورد سریع ترین سفر در صحرای آفریقا شد و از آن پس همچنان به تمریناتش ادامه می دهد تا بتواند هر سال رکوردی را در گینس به ثبت برساند، وی در حال حاضر سفر از شمال اروپا تا جنوب آفریقا و همچنین سفر به فرانسه، سوئیس و ایتالیا با دوچرخه را در کارنامه ی خود دارد.

جدول گینس

رکورد دار رضا پاکروان
مکان صحرای آفریقا
زمان ثبت رکورد 2011 میلادی 
رضا پاکروان
رضا پاکروان

دوچرخه سواری رضا پاکروان را در ویدئوی زیر تماشا کنید.

#رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....