طولانی ترین پل دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش با طولانی ترین پل دنیا واقع در چین آشنا می شویم.

طولانی ترین پل جهان دانی یانگ کونشان ( Danyang–Kunshan ) نام دارد که با طول ۱۶۴٫۸ کیلومتر توانست نام خود را به عنوان طولانی ترین پل دنیا در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

برای ساخت این پل عظیم 8.5 میلیارد دلار بودجه صرف شد و از 10,000 نیروی کار استفاده گشت و یکی از بزرگ ترین پروژه های ساخت و ساز چین از سال 2000 میلادی تا به امروز بوده است.

سالانه به طور میانگین 80 میلیون نفر از روی دانی یانگ عبور می کنند، ساخت این پل در سال 2006 میلادی آغاز و در سال 2010 میلادی پایان یافت و در سال 2011 میلادی به روی عموم باز شد.

این پل بر روی رود یانگ‌تسه، در استان جیانگسو در شرق چین بنا شده و شانگهای را به نانجینگ مرکز استان جیانگسو متصل می کند، این مسیر در گذشته با اتومبیل حدود 11 ساعت زمان لازم داشت اما امروزه با وجود این پل و قطار های پرسرعتش این زمان به 5 ساعت کاهش یافته است.

امکان پیاده روی بر روی دانی یانگ کونسان وجود ندارد اما اگر علاقمند هستید که بر روی این پل بروید می توانید از قطارهای سریع السیر هم استفاده کنید.

چین یکی از بزگ ترین کشورها در صنعت گردشگری است و در سال 2012 میلادی به عنوان کشوری که بیشترین سرمایه گذاری را در سطح جهان برای پیشرفت صنعت گردشگریش کرد معروف شد و نامش هم با همین عنوان در فهرست گینس به ثبت رسیده است و چندی پیش هم در کارناوال به این رکورد پرداختیم، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سرمایه گذاری این کشور در گردشگری می توانید از این لینک دیدن نمایید و بیشتر با این ابر قدرت آشنا شوید.

جدول گینس

رکورد دار پل جهان دانی یانگ کونشان
مکان کشور چین
زمان ثبت رکورد سال 2011 میلادی
طولانی ترین پل جهان دانی یانگ کونشان

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....