بزرگترین سرمایه گذار صنعت گردشگری | گینس های گرشگری

در این قسمت به معرفی کشوری می پردازیم که در دنیا بیشترین سرمایه گذاری را در زمینه ی جذب گردشگر کرده است.

این کشور جایی نیست جز چین که با نام رسمی جمهوری خلق چین شناخته می شود، سرزمینی در آسیای شرقی که رکورد دارد پر جمعیت ترین کشور جهان نیز هست. مساحت چین حدود 10 میلیون کیلومتر مربع می باشد و در رده ی سوم یا چهارمین کشور بزرگ دنیا قرار دارد.

بسیاری از کارشناسان سیاسی چین را بزرگ ترین ابر قدرت آینده می دانند. این کشور در صد سال گذشته روند رو به رشد و پر سرعتی را در زمینه های گوناگون اقتصادی داشته است و بدون شک سرمایه گذاری در حیطه ی گردشگری و جذب توریست هم در برنامه ی آن ها قرار داشته است.

در سال 2012 میلادی چین 102 میلیارد دلار ( 63 میلیارد پوند ) در زمینه ی گردشگری کشورش سرمایه گذاری کرد، رقمی که از تمام کشور های دیگر بیشتر بود. این مبلغ 37 درصد از سرمایه ی سال 2011 میلادی چین بیشتر بود، به همین دلیل توانست نام خود را در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

پس از چین ایالات متحده ی آمریکا در مقام دوم و آلمان در مقام سوم قرار گرفتند.

در حال حاضر از مهم ترین اماکن گردشگری چین می توان به دیوار چین، ارتش سفالین چین، طولانی ترین پل شیشه ای دنیا، مسیر شناور چین، کوهستان رنگین کمان، جنگل سنگ، پارک ملی ژانگ جیاجی، پارک فرهنگی هاربین و صدها مکان فوق العاده ی دیگر اشاره کرد.

اگر مایل هستید در رابطه با اماکن جذاب گردشگری چین بیشتر بدانید می توانید از این لینک دیدن نمایید.

نباید از یاد برد که علاوه بر آسمان خراش ها و پروژه های عظیم و اماکن تفریحی و طبیعی این کشور، آداب و رسوم و فرهنگ خاص و سبک زندگی مردمان چین هم خود سبب جذب توریستان به این سرزمین می گردد.

جدول گینس

رکورد دار کشور چین
مکان کشور چین
زمان ثبت رکورد 31 دسامبر سال 2012 میلادی
چین

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....