باریک ترین برج دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی باریک ترین برج دنیا خواهیم پرداخت.

باریک ترین برج دنیا بریتیش ایرویز آی سیصد و شصت ( British Airways i360 ) نام دارد، این برج در شهر برایتون انگلستان ساخته شده است و در سال 2016 میلادی توانسته نامش را در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برساند.

زمانی به باریک بودن این برج پی خواهید برد که بدانید بلندای آن 160.47 متر و قطرش 3.90 متر می باشد. 

برج بریتیش ایرویز برجی متحرک است یعنی اتاقکی دارد که همچون آسانسور از پایین ترین نقطه به بالاترین نقطه ی آن می رود، این اتاقک شیشه ای است و می توان از داخل آن نمای 360 درجه ای از اطراف را مشاهده کرد، گنجایش این اتاقک متحرک 200 نفر است. به همین دلیل به عنوان بلندترین برج مشاهده ی متحرک در دنیا هم شناخته شده است.

اتاق این برج شبیه به یک دونات است و 94 تن وزن دارد، به گزارش ایسنا در روزهای آفتابی از درون این محفظه ی شیشه ای در ارتفاع 138 متری می توان تا 42 کیلومتری را دید.

لازم به ذکر است که رکورد گینس این برج در 26 ژانویه ( معادل 6 بهمن ماه ) سال 2016 میلادی به ثبت رسیده است و ذکر شده که ساخت برج ایرویز حدودا  55.08 میلیون دلار هزینه به همراه داشته است، این اتاقک از انرژی بازیابی شده هم استفاده می کند و در هنگام سقوط نیمی از انرژی لازم برای سفر بعدی خود را تامین می نماید.

بازدیدکنندگان علاقمند به دیدن برج و مشاهده ی مناظر اطراف از بالای آن می توانند به آدرس درج شده در زیر مراجعه نمایند، در هنگام روز بازدیدکنندگان 20 دقیقه می توانند درون این برج باشند و در هنگام شب 30 دقیقه.

بلیت این برج 18 دلار ( حدود 52 هزار تومان ) قیمت دارد.

آدرس: انگلستان، برایتون، کینگ رود.

.Address: 129 King's Rd, Brighton BN1 2FA, UK

جدول گینس

رکورد دار BRIGHTON I360
مکان UNITED KINGDOMBRIGHTON
زمان ثبت رکورد 26 JANUARY 2016
باریک ترین برج دنیا
باریک ترین برج دنیا
باریک ترین برج دنیا
باریک ترین برج دنیا

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....