کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD

ویدیو هوایی از کوه های آلپ

این ویدیو هوایی از کوه های آلپ توسط گردشگری ماجراجو به نام گائتون پیولو (Gaëtan Piolot) فیلمبرداری شده است. او سفری سه هفته ای به کوه های آلپ داشته و در این حین از کشورهای فرانسه، ایتالیا، سوئیس، اتریش و آلمان گذر کرده است. شما می توانید گوشه ای از دیدنی های کوهستان آلپ که در این سرزمین ها قرار دارند را در ویدیو پیش رو تماشا کنید. 

کوهستان آلپ مرتفع ترین منطقه در قاره اروپاست و همچنین پهناورترین رشته کوهِ این قاره نیز به شمار می رود. این کوه ها، اروپای جنوبی را از مرکز و غرب قاره جدا می کنند و با 1200 کیلومتر طول، از 8 کشور می گذرند که عبارتند از: ایتالیا، فرانسه، اتریش، آلمان، سوئیس، اسلوونی، موناکو و لیختن‌اشتاین.

مون بلان (Mont Blanc) بلندترین کوه در آلپ است و در مرز کشورهای فرانسه و ایتالیا قرار دارد. ارتفاع این کوه 4,808 متر است و به عنوان یازدهمین کوه بلند دنیا شناخته می شود. مون بلان نامی ست فرانسوی و در واژه، کوه سپید معنا می دهد؛ از آن جایی که در حدود صد کیلومتر مربع از این کوه با یخچال های دائمی پوشیده است به آن لقب کوه سپید را داده اند.  

ماترهورن (Matterhorn) هم که از دیگر قله های بلند این رشته کوه است که در مرز کشورهای سوئیس و ایتالیا قرار دارد. ارتفاع این کوه 4,478 متر است و به خاطر شکل خاصش، به عنوان یکی از سخت ترین کوه های دنیا برای فتح شناخته می شود و آن را یکی از کشنده ترین کوه های آلپ می دانند. گفته می شود از سال ۱۸۶۵ که کوهنوردی به سوی این قله آغاز شد تا سال ۱۹۹۵ بیش از ۵۰۰ کوهنورد در راه فتح ماترهون کشته شدند. 

ویدیویی از کوه های آلپ را با شما به اشتراک گذاشتیم و به این بهانه، کمی از این کوه ها گفتیم و شما را با دو مورد از مهم ترین قله های این رشته کوه آشنا کردیم. اگر مایلید ویدیوهای بیشتری از این کوهستان را تماشا کنید، حتما مطالب مرتبطِ کارناوال را از دست ندهید.


:Video Details

Produced By: Gaëtan Piolot

Instagram Account: gaetanpiolot

Music: Zack Hemsey - The Way

Photo Of Cover: Wei Li

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.