زن گریان پیکاسو

پابلو پیکاسو یکی از مشهورترین و معروف ترین نقاشان قرن بیستم میلادی است که حتما تا به حال نامش را بسیار شنیده اید. تابلوی زن گریان پیکاسو یکی از آثار شناخته شده اوست که امروز با آن بیش تر آشنا می شویم.

در زندگی حرفه ای طولانی پیکاسو چندین تغییر اساسی در سبک و گاهی در موضوع دیده می شود که موفقیت آمیز نیز بوده اند. پیکاسو پس از آن که سبک هایی چون کوبیسم، نئوکلاسیسم و سورئالیسم را امتحان کرد، به کنکاشی درون زندگی خود و جهان پیرامونش مشغول شد. در همین دوران، یکی از وحشتناک ترین فاجعه های انسانی در جنگ های شهری اسپانیا روی داد. این اتفاق سوزناک بمباران شهر گرنیکا توسط نیروی هوایی آلمان بود که پیکاسو به گونه ای هنرمندانه به آن پاسخ داد و نقاشی دیواری وسیع گرنیکا را ترسیم کرد. پس از اتمام گرنیکا، پیکاسو ماه های بعد خود را به نقاشی از یکی از شخصیت های این تابلو گذراند: زنی گریان که کودک مرده اش را در آغوش کشیده.

پس از آن، مجموعه ای از زن های گریان در مجموعه کارهای پیکاسو به چشم می خورد که تابلو زن گریان پیش رو آخرین و استادانه ترین جزء این مجموعه است. پابلو پیکاسو برای ترسیم صورت زن گریان، از صورت معشوقه خویش دورا ماری الهام گرفته است. 

در این تابلو، اشک ها صورت زن را پوشانده و بانو با دستمالی به دست دیده می شود. ابعاد تابلو زن گریان 40 * 60 سانتی متر است و امروزه از آن در موسسه معتبر تیت لندن نگهداری می شود. 

دیگر آثار تاریخی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

می توانید درباره برخی از آثار هنری معروف دنیا در زیر بخوانید:

تابلوی گرنیکا | مشهورترین اثر پیکاسو

تابلو مونالیزا لئوناردو داوینچی | مشهورترین نقاشی جهان

تالار آیینه | معروفترین اثر کمال الملک

تابلوی شام آخر

تابلو نقاشی جیغ

تابلوی بانوی سرخ پوش

تابلوی رمال اثر کمال الملک


تاریخ خلق اثر: 1937 میلادی

تکنیک: نقاشی رنگ روغن روی بوم

ابعاد: 40 * 60 سانتی متر

محل نگهداری: موسسه تیت لندن 

زن گریان پیکاسو

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 3
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....