karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 مرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

موزه های تاریخ طبیعی، از جذاب ترین موزه ها هستند که با بازدید از آن ها با مجموعه ای متفاوت و متشکل از فسیل ها و بقایای حیوانی رو به رو خواهید شد. شاید باورتان نشود اما امکانش را دارید تا در اتفاقی غیر منتظره حتی اسکلت موجودات ماقبل تاریخ مانند دایناسورها را از نزدیک ببینید و اطلاعات جالب توجهی از آن ها به دست آورید. خوشبختانه امروزه موزه های تاریخ طبیعی ایران منحصر به یک شهر نمی شوند و علاوه بر پایتخت، در شهرهایی چون مشهد، اصفهان، کرمان، همدان، شیراز و ... می توانید به بازدید سنگواره ها و مجموعه هایی از موجودات خاص کره زمین بروید.

در پیش رو فسیل آمونیتی را می بینید که به گفته موزه تاریخ طبیعی همدان، بزرگ ترین فسیل کشف شده آمونیت در ایران است. خوب است بدانید که آمونیت ها نوعی موجودات نرم تن باستانی محسوب می شوند که میلیون ها سال است از انقراضشان می گذرد. این موجودات حلزون شکل و دریایی بوده و صدفی پیچ دار و مسطح داشته اند. جالب آن که قدمت حضور آمونیت ها بر روی کره زمین به 400 میلیون سال پیش باز می گردد و همزمان با دایناسورها در حدود 65 میلیون سال پیش منقرض شدند. 

همان طور که گفته شد این آمونیت در موزه تاریخ طبیعی همدان نگهداری می شود و همه روزه از ساعت 9 تا 20 می توانید به بازدیدش بروید.

محل نگهداری: موزه تاریخ طبیعی همدان

هزینه بازدید: 3000 تومان

زمان بازدید: 9 تا 20

آدرس موزه: همدان، میدان مدرس، انتهای بلوار آزادگان (چرمسازی)، جنب دانشکده کشاورزی 

در زیر عکسی از بزرگترین آمونیت ایران و موزه تاریخ طبیعی همدان می بینید:

بزرگترین آمونیت ایران

موزه تاریخ طبیعی همدان

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.