karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 سید محمد بهجت تبریزی یکی از محبوب ترین شاعران معاصر است که با نام شهریار شناخته می شود. این شاعر آذری اشعار زیادی به هر دو زبان فارسی و ترکی آذربایجانی دارد و منظومه حیدبابایه سلام، یکی از شاهکارهای ادبی آذری محسوب می شود. شهریار در سن 82 سالگی از این دنیا رخت بر بست و خوب است بدانید به مناسبت سالگرد درگذشت او، 27 شهریور را روز شعر و ادب فارسی نامگذاری کرده اند. امروز همراه کارناوال باشید تا به موزه استاد شهریار برویم و کمی بیش تر با این شاعر دوست داشتنی آشنا شویم.

موزه استاد شهریار در محله مقصودیه شهر تبریز قرار دارد و در واقع در خانه و محل زندگی این شاعر محبوب برپا شده است. جالب است بدانید که پس از درگذشت محمد حسین شهریار، شهرداری تبریز این خانه را خریداری کرد و با به نمایش گذاشتن لوازم شخصی و وسایل او، موزه ای به نام این استاد گرانقدر ایجاد کرد. در میان مجموعه های موزه، وسایل و اشیائی چون کتاب ها، انواع یادداشت ها و دستخط ها، یادبودها، جوایز داخلی و خارجی و البته لوازم زندگی و شخصی شهریار به چشم می خورند. 

اگر به بخش فوقانی و اصلی موزه بروید، می توانید لوازم تحریر شهریار را که درون مجموعه ای جداگانه قرار داده شده ببینید. در این بخش وسایلی چون روان نویس، خود نویس، قلم و ... شهریار در معرض دید قرار دارند. 

دوره تاریخی: پهلوی

محل نگهداری: موزه استاد شهریار، تبریز

لوازم تحریر استاد شهریار

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.