لوازم تحریر استاد شهریار | بازدید از خانه شاعر عاشق

 سید محمد بهجت تبریزی یکی از محبوب ترین شاعران معاصر است که با نام شهریار شناخته می شود. این شاعر آذری اشعار زیادی به هر دو زبان فارسی و ترکی آذربایجانی دارد و منظومه حیدبابایه سلام، یکی از شاهکارهای ادبی آذری محسوب می شود. شهریار در سن 82 سالگی از این دنیا رخت بر بست و خوب است بدانید به مناسبت سالگرد درگذشت او، 27 شهریور را روز شعر و ادب فارسی نامگذاری کرده اند. امروز همراه کارناوال باشید تا به موزه استاد شهریار برویم و کمی بیش تر با این شاعر دوست داشتنی آشنا شویم.

موزه استاد شهریار در محله مقصودیه شهر تبریز قرار دارد و در واقع در خانه و محل زندگی این شاعر محبوب برپا شده است. جالب است بدانید که پس از درگذشت محمد حسین شهریار، شهرداری تبریز این خانه را خریداری کرد و با به نمایش گذاشتن لوازم شخصی و وسایل او، موزه ای به نام این استاد گرانقدر ایجاد کرد. در میان مجموعه های موزه، وسایل و اشیائی چون کتاب ها، انواع یادداشت ها و دستخط ها، یادبودها، جوایز داخلی و خارجی و البته لوازم زندگی و شخصی شهریار به چشم می خورند. 

اگر به بخش فوقانی و اصلی موزه بروید، می توانید لوازم تحریر شهریار را که درون مجموعه ای جداگانه قرار داده شده ببینید. در این بخش وسایلی چون روان نویس، خود نویس، قلم و ... شهریار در معرض دید قرار دارند. 

دوره تاریخی: پهلوی

محل نگهداری: موزه استاد شهریار، تبریز

لوازم تحریر استاد شهریار | Photo by : Unknown
Photo by : Unknown
دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X