karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 فروردین 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز کارناوال

Esmail Golshan Mojdehi

اگر گذرتان به مناظر و دشت های استان گیلان افتاده باشد، ممکن است اسب های وحشی این منطقه را دیده باشید، اسب های معروفِ کاسپین. در پیش رو تصویری از چند راس اسب کاسپین را می بینید که در پس زمینه ای دلبرانه از مناظر گیلان جا خوش کرده اند. عکاس حرفه ای این ثبت هنرمندانه، اسماعیل گلشن مژدهی است که درباره این عکس می گوید:

این عکس از اسب های کاسپین در واقع تلاشی برای معرفی و حفظ این میراث ارزشمند است. اسب کاسپین، قدیمی ترین نژاد اسب و به نوعی نژاد مادر اسب های جهان محسوب می شود که در حاشیه دریای کاسپین (خزر) زندگی می کند و از همین رو کاسپین نام گرفته است. از جمله مناطقی که می توان اسب های کاسپین را دید، استان گیلان و شهر «کوچسفهان» است. جالب آن که کوچسفهان در لغت از ترکیب دو کلمه «کوچی + اسبان» (اسب های کوچک) به وجود آمده و در گذشته مرکز مهم پرورش و نگهداری اسب های کاسپین بود.

گلشن مژدهی در ادامه توضیح می دهد:

جالب است بدانید برای افزایش نسل این اسب با ارزش و اصیل در دنیا، چندین نمونه از اسب های کاسپین به انگلستان و آمریکا منتقل شدند. پس از آن انجمن اسب کاسپین در انگلستان و آمریکا در طی سال های 1975 و 1994 تشکیل شد. با این حال متاسفانه به این میراث با ارزش در ایران زیاد بها داده نشده است. 

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

حامد عنايتى

اسب فقط تركمن

انتشار:04 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

طباطبايى

از این اسب ها هنوز هم هست ؟ کجا و در چه فصلی میشه دید از اینها ؟

انتشار:19 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پورفر

در کدوم قسمت از گیلان میشه دید این اسب های کاسپین زیبا رو ؟

انتشار:19 اسفند 1398

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.