karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 اردیبهشت 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 در قرن هجدهم میلادی، لباس های رسمی دربار انگلیس شباهت زیادی با لباس های کاخ ورسای و دولت فرانسه داشت که به صورت جهانی با عنوان روبه لا فرانسس (robe à la française) شناخته می شد. این نوع لباس ها، پیراهن هایی بلند، پف دار و پرچین بودند که با رولباسی جلوبازی پوشیده می شدند. همان طور که می بینید این لباس ها در قسمت دور سینه به حاشیه های جذابی مزین بودند.

این پیراهن ها در رسمی ترین حالت خود، جزئیات و شکوه بسیار زیادی داشته و تفاوتشان با دیگر لباس های بسیار به چشم می آمد. به طور مثال این پیراهن ها از نیم رخ عریض و صاف دیده می شدند، چرا که زیر دامنی های مخصوص و بزرگی به همراه آن ها استفاده می شد. برای ساخت این زیر دامنی های بزرگ، ترکه های ظریف و منعطف بید و یا عاج تمساح را با پارچه های کتانی پوشانده و در نهایت آن ها را به حاشیه لباس ها متصل می کردند. 

جالب آن که بانوان دربار پس از پوشیدن چنین پیراهن هایی، مجبور بودند به سمت راست یا چپ برگردند تا بتوانند از درگاه ها عبور کنند. 

امروزه این لباس سلطنتی انگلیسی در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری می شود. 

دوره تاریخی: قرن هجدهم میلادی

سال دوخت: 1750 میلادی

جنس: ابریشم، قیطان فلزی

محل دوخت: انگلیس

محل نگهداری: موزه متروپولیتن، نیویورک


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

گوزن های شمالی | شاهکار عصر یخبندان

قدیمی ترین دوربین عکاسی جهان

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

خطرناک ترین اسلحه جهان | تلفن هیتلر

لیوبا | ماموت چهل هزار ساله

چاقو توتنخامون | چاقویی از شهاب سنگ و طلا

یکی از قدیمی ترین عروسک های جهان | اسباب بازی فرعون مصر

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

تاج محبوب فرح پهلوی

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

سنگین ترین تانک جهان | تانک نازی ها در جنگ جهانی دوم

لباس درباری زنان انگلیس
لباس درباری زنان انگلیس
لباس درباری زنان انگلیس

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.