کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

20 بهمن 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

امروز همراه کارناوال باشید تا یکی از لباس های نابغه فیزیک جهان و صاحب نظریه نسبیت، کت چرمی آلبرت انیشیتین را از نزدیک ببینید. اگر نگاهی به عکس های قدیمی آلبرت انیشین در دهه 1930 میلادی بیندازید، اغلب او را با کتی چرمی و قهوه ای رنگ خواهید دید که از آن جمله، عکس مشهورش روی جلد مجله تایم در سال 1938 است. کمی در عکس ها که جست و جو کنیم، می بینیم انیشتین همین کت را در دورهمی تعطیلات عید دانشمندان در سال 1935 نیز به تن دارد و به نظر می رسد که آن را به تازگی تهیه کرده است. احتمالا آلبرت انیشتین این کت چرمی را کمی پیش تر و به مناسبت اقامت دائمش در آمریکا خریداری کرده است.

لئوپولد اینفلد یکی از همکاران انیشتین در دانشگاه پرینستون آمریکا درباره این کت خاطره ساز این گونه توضیح می دهد: به وضوح به خاطر دارم که آلبرت در طی سال های 1936 تا 1938 این کت را دائما می پوشید و برای این بی قاعدگی خود توضیح مشهوری داشت... آلبرت معتقد بود:

یکی از همکارانم از من پرسید: اگر انیشتین به شهرت خود علاقه ای ندارد و ترجیح می دهد فضای خصوصی خود را بیش تر و محدود تر کند، چرا به پوششی نامتعارف عادت دارد؟ موهای بلند، کت چرمی خنده دار اول از همه به چشمت می آید و در ظاهرش هم خبری از جوراب، کروات و بند شلوار نیست... جواب من به این همکار ساده بود: قضیه از این قرار است که محدود کردن نیازها، آزادی آدمی را افزایش می دهد. ما بردگان میلیون ها چیز هستیم... 

در واقع انیشیتین تلاش داشت که نیازهای خود را به حداقل ها کاهش دهد. موهای بلند او را از مراجعه به مداوم به سلمانی معاف می کرد، پاها بدون جوراب هم امن اند و یک کت چرمی همیشگی، آلبرت انیشتین را از پوشیدن لباس مختلف و دردسرهایش می رهاند.

چند ماه پیش کت چرمی و جنجالی انیشتین در بنگاه تجارت کریستیز لندن با قیمت 112 هزار پوند، چیزی معادل 455 میلیون تومان به فروش رفت.

قدمت: دهه 1930 میلادی

قیمت فروش: 112,500 پوند معادل 455 میلیون تومان

محل نگهداری: مجموعه خصوصی


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

می توانید درباره برخی از بقایای جالب ایران و جهان در زیر بخوانید:

خانه انیشتین | سکونتگاه نابغه جهان

لیوبا | ماموت چهل هزار ساله

قدیمی ترین نامه عاشقانه روز ولنتاین

مجسمه نفر تی تی | زیباترین ملکه مصر باستان

ترومپت با سر انسان | ساز موسیقی ۴ هزار ساله ایرانی

اسلحه کمرى ستارخان

روزالیا لومباردو | مومیایی زیبای خفته

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

جعبه آرایش سه هزار ساله

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

کت چرمی انیشتین
کت چرمی انیشتین
کت چرمی انیشتین
کت چرمی انیشتین
کت چرمی انیشتین

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.