ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این بخش از گینس های گردشگری می خواهیم با زوج ماجراجویی آشنا شویم که توانستند هم به قطب جنوب سفر کنند و هم به قطب شمال.

در گینس رکوردهای زیادی در رابطه با قطب های جنوب و یا شمال به ثبت رسیده است و در طول تاریخ سفر به این دو قطب و سرزمین های یخ زده از آروزهای افراد زیادی بوده است و متاسفانه در گذشته تعداد زیادی از افرادی که قصد سفر به قطب ها و بخصوص قطب جنوب را داشتند در راه رسیدن به آن جان باختند، در گذشته سفر به قطب با مشکلات عدیده ای رو به رو بود مانند برخورد به کوه های یخ، گم شدن در اقیانوس، عدم وجود امکانات کافی برای مقابله با سرما و...

اما با پیشرفت تکنولوژی سفر به این سرزمین ها کار آسانی شده است با این حال شاید برایتان جالب باشد که بدانید تا سال 2000 میلادی هیچ زوجی تصمیم به سفر به هر دو قطب را نگرفته بود تا این که یک زوج شجاع و ماجراجو به نام های فیونا تورنویل ( FIONA THORNEWILL ) و مایک تورنویل ( MIKE THORNEWILL ) بار سفر بستند تا هر دو قطب را از نزدیک ببینند.

فیونا و مایک سفرشان را در چهارم ژانویه ی سال 2000 میلادی آغاز کردند و در ششم ماه می سال 2001 در قطب شمال به پایان رساندند، آن ها با اسکی به قطب شمال رفتند و در قطب جنوب هم اسکی بازی کردند البته ناگفته نماند که آن ها در هر دو سفرشان توسط تیمی هوایی ( با هلی کوپر ) حمایت می شدند.

لازم به ذکر است که نام فیونا به عنوان اولین زن بریتانیایی که به هر دو قطب سفر کرد هم به صورت جداگانه در گینس به ثبت رسیده است.

ماجراجویی و ثبت رکورد در قطب طرفداران زیادی دارد و همه ساله رکورد های نوینی در این زمینه به ثبت می رسند، دیگر رکورد های گردشگری گینس را هم در کارناوال بخوانید: گردشگری در گینس

جدول گینس

رکورد دار FIONA THORNEWILL MBE, MIKE THORNEWILL
مکان NOT APPLICABLE
زمان ثبت رکورد 06 MAY 2001
سفر به قطب

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.