ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

25 آذر 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این بخش از گینس های گردگشری با رستوران اتمسفر که بیشترین ارتفاع را از سطح زمین دارد آشنا می شویم.

رستوران اتمسفر ( At.mosphere ) در برج خلیفه ی دبی واقع شده است، برخی که به عنوان سمبل دبی و حتی امارات متحده عربی شناخته می شود، این برج در سال 2004 میلادی ساخته شد، این برج زیبا به برج دبی هم معروف است، برج خلیفه به افتخار و برای زنده نگهداشتن نام حاکم عمارات خلیفه بن زاید آل نهیان‌ برج خلیفه نام گذاری شد.

رستوران اتمسفر در ارتفاع 441.3 متری از سطح زمین قرار دارد و بسیار لوکس و زیباست، این رستوران منحصر به فرد در طبقه ی 122 برج خلیفه قرار دارد، محققان گینس با تحقیقات و بررسی به این رستوران لقب مرتفع ترین رستوران دنیا را از سطح زمین دادند، ثبت این رکورد مربوط به سال 2011 میلادی ایست.

جالب است بدانید که برج خلیفه با ارتفاع 560 متری اش بلندترین برج و آسمان خراش دنیا است، بنابراین جای تعجب نیست که رستوران این برج ملقب به مرتفع ترین رستوران دنیا شود.

کمی بیشتر با رستوران اتمسفر آشنا می شویم: بازدیدکنندگان باید از آسانسور شیشه ای و خصوصی رستوران استفاده کنند و به طبقه ی 122 برسند، رستورانی فوق العاده زیبا که بخش هایی عمومی و خصوصی دارد و همچنین برخی از بخش هایش گردان است و دکوراسیون بسیار خیره کننده ای هم دارد، رستوران های لوکس و گران قیمت در دبی بسیار زیاد است و همه ساله هم بر تعداد آن ها افزوده می شود، تا به امروز کارناوال به بسیاری از این رستوران ها سر زده و شما را با آن ها آشنا نموده است و در آینده هم حتما به صورت اختصاصی به رستوران اتمسفر برج خلیفه خواهد پرداخت.

دیگر رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید: گردشگری در گینس

پیشنهاد می کنیم از این مطالب نیز دیدن نمایید:

رستوران های لوکس و گران قیمت دبی

بهترین رستوران های ایرانی دبی

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دبی

جدول گینس

رکورد دار رستوران اتمسفر
مکان امارات متحده عربی، دبی
زمان ثبت رکورد 2011 میلادی
مرتفع ترین رستوران دنیا
رستوران اتمسفر دبی
برج خلیفه دبی

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET