کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

03 اسفند 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

امروز همراه کارناوال بیایید و یکی از خطرناک ترین اسلحه های جهان در طول تاریخ معاصر را از نزدیک ببینید، اسلحه ای که گرچه از جنس توپ و تفنگ نیست، اما مرگ ها و فجایع بسیاری را رقم زد: تلفن آدولف هیتلر، رهبر نازی ها.

به تازگی تلفن هیتلر در طی حراجی با قیمت هنگفت 243 هزار دلار به فروش رفت. برنده این حراج به صورت تلفتی شرکت کرده بود و نامش تا به حال فاش نشده است. جالب است بدانید که این تلفن مشهور را ارتش آلمان نازی به رهبر خود هدیه داده بود و هیتلر از آن برای صدور اغلب دستورانش در دو سال آخر جنگ جهانی دوم استفاده می کرد. این تلفن از سال 1945 تا به حال درون جعبه ای چوبین و در خانه ای انگلیسی نگهداری می شد. پیش از آن، تلفن هیتلر در یکی از پناهگاه های او به نام فورربونکر قرار داشت. 

اگر به تصاویر تاریخی هیتلر رجوع کنید، مجموعه ای از عکس های معروف او را خواهید دید که گوشی تلفن مشکی رنگی در دست دارد ولی عکس های امروزه آن قرمز رنگ می باشد. همان طور که می بینید این تلفن ابتدا سیاه رنگ بوده و بعدها به رنگ قرمز در آمد و همچنین نام هیتلر را در پشت آن حک کردند. جالب آن که سازنده این تلفن تاریخی و پیام رسان که موجب مرگ میلیون ها آدم شده، شرکت آلمانی و معروف زیمنس است. 

داستان دست به دست شدن این تلفن نیز جالب است، رالف راینر یکی از سیاست مداران انگلیسی این تلفن را از پناهگاه هیتلر، در طی بازدیدش از برلین و چند روز پس از اتمام جنگ جهانی دوم به دست آورد. پسر او، رانولف راینر که هم اکنون 82 ساله است و تلفن قرمز رنگ هیتلر را از پدر خود به ارث برده می گوید: 

پدرم به این تلفن همچون یادگاری از روزهای طلایی هیتلر نگاه نمی کرد و آن را بیش تر نوعی غنیمت جنگی می دانست و هیچ وقت گمان نمی کرد که تلفن هیتلر روزی این قدر مهم شود. 

زمان ساخت تلفن: قرن بیستم، احتمالا سال 1943 میلادی

محل ساخت: آلمان

شرکت سازنده تلفن: زیمنس

قیمت فروش: 243,000 دلار معادل 787 میلیون تومان

محل نگهداری: مجموعه خصوصی


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

قدیمی ترین دوربین جهان

قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد

لیوبا | ماموت چهل هزار ساله

کت چرمی انیشتین | لباس جنجالی نابغه فیزیک

اسکلت بزرگ ترین دایناسور جهان | ملاقات از نزدیک با تیتاناسور

برنادت سوبیرو | جسد سالم قدیسه فرانسوی

تاج محبوب فرح پهلوی

درفش شهداد | قدیمی ترین پرچم جهان

سنگین ترین تانک جهان | تانک نازی ها در جنگ جهانی دوم

تلفن هیتلر
تلفن هیتلر
تلفن هیتلر
تلفن هیتلر
تلفن هیتلر

در زیر عکس های آدولف هیتلر را می بینید:

آدولف هیتلر
آدولف هیتلر

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.