خرید بلیط هواپیما با گارانتی ارزان‌ترین قیمت

karnaval.ir

زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

23 مرداد 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

می خواهیم به یکی از فاخرترین آثار هنری و کهن تاریخ بپردازیم، تابلوی بانوی صخره ها، این تابلوی زیبا توسط کلیسا به لئوناردو داوینچی نقاش و هنرمند ایتالیایی سفارش داده شد، در این تابلو حضرت مسیح، مریم مقدس، یحیی و یک فرشته ( انجل اوریل ) حضور دارند، حضرت مسیح و یحیی کودک هستند و مسیح با اشاره ی انگشت خود به یحیی در حال برکت و نعمت دادن به او است، این صحنه نمایان نگر زمانی است که آن ها در حال فرار به مصر بوده اند.

اولین بار که داوینچی این تابلو را به کلیسا تحویل داد کلیسا به دلیل مغایرت برخی از عناصر نقاشی با عقاید مسیحیت، تابلو را نپذیرفت. برای مثال در تابلوی اول حضرت مسیح در حال اشاره به یک موجود نامرئی بود، می گویند داوینچی در این اثرش قصد پنهان کردن رموزی را داشته است که عقاید مختلفی درباره ی راز او وجود دارد، یکی از رایج ترین عقاید مخالفت داوینچی با باکره بودن حضرت مریم می باشد.

در نسخه ی دومی که داوینچی مجبور به خلق آن شد اشکالاتی که کلیسا به او گرفته بود برطرف گشت، اما او به نشانه ی اعتراض پس زمینه ی تابلو را در تاریکی فرو برد و اعتراضش را تاریخی کرد.

دیگر آثار تاریخی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

می توانید درباره برخی از آثار هنری معروف دنیا در زیر بخوانید:

تابلوی گرنیکا | مشهورترین اثر پیکاسو

تابلو مونالیزا لئوناردو داوینچی | مشهورترین نقاشی جهان

تالار آیینه | معروفترین اثر کمال الملک

تابلوی شام آخر

تابلو نقاشی جیغ

تابلوی بانوی سرخ پوش

تابلوی رمال اثر کمال الملک


تاریخ خلق اثر: نسخه اول: سال 1486 و نسخه دوم 20 سال پس از آن کشیده شده است.

نقاش : این اثر کار نقاش، مجسمه ساز و معمار زبر دست ایتالیایی لئوناردو داوینچی  (۱۴۵۲ - ۱۵۱۹ میلادی)  می باشد.

ابعاد :ابعاد تابلویی که در موزه لوور نگهداری می شود از این قرار است :

ارتفاع 199 سانتیمتر و عرض 122 سانتیمتر 

ابعاد تابلویی که در نگارخانه ی ملی لندن نگهداری می شود از این قرار است :

ارتفاع 189.5 سانتیمتر و عرض 120 سانتیمتر

سبک نقاشی :نقاشی رنگ روغن

محل نگهداری :نسخه ی اول تابلوی که دوشیزه ی صخره ها نام دارد در موزه لوور پاریس و نسخه دوم آن که بانوی صخره ها یا عذرای صخره ها است در نگارخانه ملی لندن نگهداری می شود.

تابلوی بانوی صخره ها
تابلوی بانوی صخره ها

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

زمانی موفق خواهی شد که شوقت به موفقیت، بیشتر از تَرست از شکست باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.