ویدیو HD
رضا قره غریبی

انتشار

25 مرداد 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

این بار در مشاهیر گردشگری با محمدعلی اینانلو ایرانگرد، مستندساز، گوینده و مجری تلویزیون آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت محمدعلی اینانلو

 بدون شک صدای او یکی از ماندگارترین صداهایی است که هر ایرانی تا کنون شنیده است! در ابتدا شهرت وی به دلیل ایفای نقش مفسری در بازی های والیبال بود. اما بعد ها عمده شهرت او به دلیل فعالیت های مستندسازی و طبیعت گردی او بوده است.

محمدعلی اینانلو در طول عمر خود بیش از 2 میلیون کیلومتر در ایران سفر کرده است و سبک تازه ای از آموزش #طبیعت گردی در ایران را اجرایی کرد. مستندهای بسیار زیادی از وی برای آیندگان به جا مانده است. همچنین مبتکر و پدید آورنده کلاس‌های آموزش اکوتوریسم در ایران محمدعلی اینانلو بود.

 

تولد

 محدعلی اینانلو در دومین روز ماه فروردین سال 1326 در شهر قزوین چشم به جهان گشود.

زندگی

 او در رشته کارشناسی ادبیات تحصیل کرده و کارنامه درخشانی در فعالیت های مطبوعاتی داشته است. او در برنامه های متعددی تجربه مجری گری را داشته و سردبیر چند مجله از جمله "جهانگردان"، "طبیعت"، "شکار و طبیعت"و "SILK ROUD" در دوره های مختلفی بوده است.

او نزدیک به 42 سال سابقه کار مطبوعاتی و 32 سال سابقه کار تلویزیونی دارد.

 

مرگ

او در 12 دی سال 1394 در اثر سکته قلبی در سن 68 سالگی درگذشت. درگذشت وی ضایعه بزرگی برای جامعه طبیعتگردان و مستندسازان طبیعت بود.

محمدعلی اینانلو
محمدعلی اینانلو

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET