کارناوال - راهنمای سفر
ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 آذر 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این قسمت از گینس های گردشگری می خواهیم با ترنی هوایی آشنا شویم که مسافرانش را چندین بار تا انتهای مسیر کاملا وارونه می کند.

ترن های هوایی انواع مختلفی دارند و در ساخت آن ها تلاش شده تا با امکانات موجود بیشترین هیجان را به بازدیدکنندگان بدهند، برای مثال ترن هایی که با سرعت سرسام آوری حرکت می کنند یا قطارشان از حلقه هایی غول آسا عبور می کند و یا در مسیرهایی با شیب بسیار زیاد حرکت می کنند.

یکی از روش هایی که برای بیشتر کردن هیجان ترن ها استفاده شده وارونه شدن قطار در مسیر حرکت است که مسافران برای چند ثانیه کاملا برعکس می شوند، ترنی که بیشترین دفعات مسافران را وارونه می کند ترن هوایی برج های آلتون ( Alton Towers ) در کشور انگلستان است، علاقمندانی که بر این ترن هوایی سوار می شوند افرادی شجاع هستند زیرا می دانند زمانی که سوار شدند باید حدود 1.7 کیلومتر را طی کنند و راه بازگشتی ندارند.

ترن هوایی برج های آلتون انگلستان که به عنوان داشتن بیشترین مسیر واژگون نامش در رکوردهای گینس به ثبت رسیده در طول حرکتش 14 بار کاملا واژگون می گردد، مسیر های این ترن کاملا غیر قابل پیشبینی هستند و در ارتفاعات مختلفی واگن ترن کاملا بر عکس می شود که ترسناک ترین آن در ارتفاع 30 متری از سطح زمین مسافران را وارونه می کند.

جالب است بدانید که طی کردن این مسیر خطرناک و هیجان انگیز تنها 165 ثانیه طول می کشد.

اگر ترجیح می دهید که با دیگر ترن هوایی های منحصر به فرد در دنیا آشنا شوید خوب است بدانید که کارناوال به سریع ترین ترن هوایی که در امارات قرار دارد و به ترنی هوایی که دارای بزرگ ترین حلقه است هم سفر نموده که از طریق لینک های ارائه شده می توانید با آن ها بیشتر آشنا شوید.

سخن آخر این که برای تجربه ی هیجان در ترن هوایی برج های آلتون انگلستان می توانید به آدرس زیر مراجعه نمایید.

آدرس: اروپا، انگلستان، آلتون، فارلی.

Address: Farley Ln, Alton, Stoke-on-Trent ST10 4DB, UK
Phone:+44 871 222 3330

جدول گینس

رکورد دار Alton Towers Resort
مکان انگلستان
زمان ثبت رکورد نامشخص
ترن هوایی با بیشترین مسیر وارونه
ترن هوایی با بیشترین مسیر وارونه
ترن هوایی با بیشترین مسیر وارونه

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

کلیه حقوق مادی و معنوی برای کارناوال محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط کارناوال امکان پذیر است.