ویدیو HD
یزدان مرشدزاده

انتشار

16 شهریور 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به خاکسر مرده ای که بیشترین سفر را کرده است.

رکورد دار بیشترین سفری که تا به امروز توسط خاکستر یک مرده انجام گرفته متعلق است به Vera Anderson که در بین سال های 1923 تا 2001 میلادی در آمریکا زندگی می کرده است. زمانی که پسر او که Ross نام دارد متوجه مرگ مادرش شد و بعد درخواست مادرش را اجرا کرد. درخواست مادر این بود تا خاکستر جسدش تا 1 ماه می 2001 به 250 شهر در دنیا سفر کند.

این خواسته باید با سفر به 50 ایالت آمریکا و تمامی 191 کشور انجام می شد. پسر او خاکسترها را در بسته های پلاستیکی تقسیم کرد و بر روی آن ها نوشت از یابنده تقاضا می شود تا مکانی مناسب برای خاکسترها پیدا کند و بعد بسته ها را به تمامی مراکز پست ایالت های آمریکا و همینطور دیگر کشورها فرستاد. البته باید به این نکته اشاره کرد که بسته ها به پایتخت های دیگر کشورها ارسال شد.

بعد از گذشت مدتی از کشورهایی مانند سوئد، ماتا، تایلند، اوکراین و ... نامه و عکس هایی برای Ross ارسال شد که جزئیاتی را از سرنوشت بسته های خاکستر آشکار کردند.

در برخی از کشورها مرسوم است تا جسد افراد سوزانده شود و سپس خاکستر باقی مانده از بدن آن ها به بازماندگان متوفی داده شود. می توان خاکستر را درون ظروف مجلل و زیبا ریخت و در قسمتی از خانه آن را نگاه داشت. برخی نیز ممکن است بنا به درخواست فرد فوت شده خاکستر را در طبیعت و یا مکان خاصی بریزند. ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی این عمل انجام می شود و بازماندگان خود درخواست انجام گرفتن این عمل را می دهند.

جسد مرده ها توسط آتش در کوره هایی مخصوص به خاکستر تبدیل می شود.

 

جدول اطلاعات گینس

 چه کسی

VERA ANDERSON

 در چه مکانی

 ایالات متحده ی آمریکا

 زمان

 1 جولای سال 2000

خاکستر مرده ای که بیشترین سفر را کرد

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.