ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

15 اسفند 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نظر شما تاریخ عشق به چه زمانی باز می گردد؟ اولین افرادی که عاشق و دلداده ی هم شده بودند چه نام داشتند؟

شاید گاهی این سوال ها ذهن ما را مشغول کند، سوال هایی که هیچ پاسخ دقیقی برایشان وجود ندارد. حتی بعضی ها تصور می کنند که اولین افرادی هستند که عشق را لمس می کنند اما حقیقت این است که عشق از دیرباز با انسان ها همراه بوده و تاریخ دقیقی برای این مساله وجود ندارد اما اجسام زیادی از گذشتگان به دست ما رسیده که حاکی از وجود این حس زیبا در زمان های دور است، امروز گنجینه ای را بررسی می کنیم که یکی از نشانه های جذاب و دیدنی وجود عشق است.

کتابی کهن که در آن پر از تصنیف های عاشقانه به زبان دانمارکی است، 83 شعر بسیار زیبا در این کتاب وجود دارد. این کتاب متعلق به دوران پادشاهی کریستین سوم (King Christian III) یعنی حدودا سال 1550 میلادی می باشد. این نسخه خطی است و از زبان یک هنرمند دلداده نوشته شده و بسیار زیبا و خواندنی می باشد.

از جالب ترین نکات درباره ی این اثر عاشقانه ی جاودان شکل ظاهری آن است، این کتاب درست شبیه یک قلب برش خورده شده و نشان دهنده ی استفاده از این نماد برای نشان دادن عشق از سالیان دور می باشد.

با مطالعه ی این کتاب جالب متوجه خواهید شد که برخی از قسمت های نوشته ها بعدا به آن ها اضافه شده اند و گویا فردی ناشناس سخنان عاشقانه ی شاعر اصلی را کامل کرده است که البته هیچ اطلاعاتی درباره ی این شاعران موجود نیست.

تصنیف یا افسانه گرایی حدودا از قرون وسطی وارد ادبیات ملل مختلف بخصوص اروپائیان شد و تا قرن 19 سیل عظیمی از آثار نگاشته شدند، در این سبک از داستان های غیر واقعی عاشقانه استفاده می شد که بعدها آن ها را در ساخت ترانه ها نیز به کار می بردند.

به طور کلی کتاب نسخه خطی و قدیمی تصنیف دانمارکی امروزه از گنجینه های فاخر دنیا در زمینه ی شعرهای عاشقانه به حساب می آید.

قدمت: سال 1550 میلادی

ابعاد کتاب: 15 سانتیمتر در 19.5 سانتیمتر

محل کشف و نگهداری: نامشخص


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

مومیایی رامسس دوم | قدرتمند ترین فرعون مصر

تلفن هیتلر | خطرناک ترین اسلحه جهان

قدیمی ترین دوربین عکاسی جهان

تاج محبوب فرح پهلوی

لباس عروس سلطنتی ملکه معروف انگلیس

پلاک لاجوردی هخامنشی

کت چرمی انیشتین | لباس جنجالی نابغه فیزیک

اسلحه کمرى ستارخان

چاقو توتنخامون | چاقویی از شهاب سنگ و طلا

قدیمی ترین نسخه خطی تصنیف دانمارکی
قدیمی ترین نسخه خطی تصنیف دانمارکی

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان# را با کارناوال بشناسید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.