ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

09 دی 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

در این بخش از گینس های گردشگری می خواهیم با اولین و قدیمی ترین شیرینی فروشی در دنیا آشنا شویم.

قدیمی ترین شیرینی فروشی دنیا که در حقیقت مغازه ای برای فروش آب نبات و شکلات است در انگلستان قرار دارد، نام این فروشگاه اولدست سویت شاپ ( Oldest Sweet Shop ) به معنای قدیمی ترین فروشگاه شیرین است.

این فروشگاه در منطقه ی پانلی بریج ( Pateley Bridge ) در یورکشایر ( Yorkshire ) انگلستان قرار دارد. این فروشگاه که محیطی دوستانه و صمیمی دارد در سال 1827 میلادی افتتاح شد و تا به امروز به طور مداوم فعالیت کرده و هیچ گاه برای مدت زمانی طولانی تعطیل نشده است.

جالب تر این که ساختمانی که این فروشگاه در آن واقع شده بسیار قدیمی تر است و ساختش حدودا به سال 1661 میلادی باز می گردد. رکورد قدیمی ترین آب نبات و شیرینی فروشی دنیا در سال 1827 میلادی در کتاب فهرست های گینس به ثبت رسیده است.

در انگلستان و کشورهای اروپایی و آمریکا مصرف آب نبات و شکلات بسیار بالاست، به طوری که در آمریکا در شب هالووین آن قدر شیرینی و شکلات مصرف می شود که دیگر حساب آن در حال خارج شدن از دست مسئولین است به همین دلیل از دیرباز فروشگاه های آب نبات و شکلات فروشی طرفداران زیادی در این کشورها داشته است و جای تعجب نیست که قدیمی ترین آب نبات فروشی دنیا در انگلستان باشد؛ در نظر داشته باشید که کارناوال در آینده به صورت اختصاصی به این فروشگاه سفر خواهد کرد و شما را به صورت کامل و جزئی تر با این فروشگاه کهن آشنا می کند.

دیگر گینس های گردشگری گینس را در کارناوال مشاهده نمایید: رکوردهای گردشگری در گینس

پیشنهاد می کنیم از گینس های مرتبط با این موضوع نیز دیدن نمایید: 

بزرگترین رستوران گردان دنیا

مرتفع ترین رستوران دنیا

کوچکترین هتل دنیا

بزرگترین رستوران جهان

بزرگترین هتل در جهان

جدول گینس

رکورد دار OLDEST SWEET SHOP IN ENGLAND
مکان انگلستان
زمان ثبت رکورد 1827
قدیمی ترین آب نبات فروشی جهان
قدیمی ترین آب نبات فروشی جهان
قدیمی ترین آب نبات فروشی جهان

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.